... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
reklamne predmety bmwklub.sk
 
Lil_Ego
Autor témy
Príspevky: 493
Registrovaný: 22.9.2008
Auto: Hrdzavý kýbeľ
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin city

[E36 323i coupe] Kybel under de construction=par new fotiek

Sobota, 24. Apríla 2010, 15:26

No takze po skoro roku co auticko mam som sa rozhodol zavesit sem neaky ten pribeh o nom. Takze zaciatok bol asi taky, ze som si vybavil peniazky na auticko a pozeral som internetove stranky asi pol roka s tym ze som hladal neake to BMW :D vedel som ze chcem stresne okno a musi to mat vyhrievane sedacky ostatok ma netrapil a este to muselo byt coupe. Po pol roku hladania som siel na znamu stranku mobile.de kde som si vsimol ze jedna E 36 isla s cenou dole o tisicku, tak som sa rozhodol, ze zavolam. Po telefonate s majitelom, ale prisla smutna sprava, ze dotycny pan majitel nie je ochotny predat auto mimo stat tak som smutne siel pozerat dalej. na druhy tyzden som nasiel zase jednu za super peniaz a povedal som tato bude moja a tak sme volali do nemecka do autobazaru. Zistovali sme ako je na tom auto pretoze malo dost nabehane a cena sla dole na uplne minimum. Po telefonate nam povedali ze auto je v super stave akurat korozia na predku. Nechapal som preco tam je korozia ked skor skoroduju blatniky ako maska. Celu noc som nemohol spat rozhodol som sa ze po to auto pojdeme obvolal som kamaratov s tym, ze potrebujem ist do nemecka a nemal som auto. Naslo sa auto aj so soferom, dalsi problem kto vie perfektne po nemecky a je ochotny so mnou tam ist. Aj taky clovek sa nasiel a este sokm bral kamarata a aj klubaka Swetra ako odbornika na auto. Odchadzali sme v noci o jedenastej do nemecka. Cesta bola fajn az na tie okresky v PL, ale potom uz len dialnica po 1000 km z MT sme tam konecne dosli. Prisli sme do bazaru a auto uz bolo vonku odparkovane a ked som ho zbadal hned som vedel ze bude moje aj keby som ho mal po dieloch doniest na slovensko. Po dokladnom obzreti auta sme sli vybavit potrebne veci a na urad pre prevozne znacky. Ked uz som mal znacky na aute tak som bol najstastnejsi clovek na zemi :D ..... Sli sme natankovat a hura smer SK. Po dlhej a namahavej ceste plnej spoznavania som bol rad, ze som dosiel domov aj s autom bez problemov. Auto som mal este len chvilku a uz muselo ist prec pretoze jeden z kamaratov co somnou sli do nemecka mi povedal, ze mi ho kompletne prihlasi a ja nemusim mat o nic starost. Vedel som, ze takuto vec uz riesil tisic krat tak som teda dobrovolne nasilu odovzdal kluce aj s papiermi. Po dlhom tyzdni aj pol zrazu telefonat. Prid si po znacky. Hura vtedy som uz vedel ze je vsetko v suchu. No takze touto cestou by som sa chcel PODAKOVAT Pietovy, Lacikemu a Swetrovy za ich pomoc s autom nebyt Vas tak doteraz jazdim pesobusom :lol: ......

No neake tie specifikaci :
typ: BMW 323i
karoseria: kupe
farba: cosmosschwarz metalic
motor: M52B25
najazdene 273xxx pri kupe skoro po roku u mna 292xxx
vybava:
0440 - nefajčiarsky paket
0534 - automatická klimatizácia
0255 - športový volant
0314 - zrkadlá so štítom
0354 - slnečná fólia na prednom okne
0401 - strešné okno elektrické
0415 - zadná roletka
0423 - velúrové koberčeky vo farbe
0473 - lakťová opierka
0481 - športové sedačky
0494 - vyhrievané sedačky
0498 - zadné hlavové opierky
0520 - hmlovky
0556 - vonkajší teplomer
0806 - tretie brzdové svetlo

Auto bolo tuknute spredu aj zozadu, ale nie neako moc, zistil som to podla nadhernej oranzovej veci na kufry a novom M-paket prednom narazniku a uz spominanej hrdzi na maske.
Opravy a upravy no bola menena maska teraz niekedy pojde do metly aj s ladvinkami, olej aj s filtrami uz druhy krat od kedy ho mam, kabinovy filter pretoze ten stray bol cierny ako moje auto :D, a neake prkotiny co chybali krytka na svetlo jedna ladvinka bo ta stara bola cela polamana dik Bagoo, zimne gumy aj s plechacmi, predne a bocne smerovky od Tomangera a zadnu optiku som vymenil DodkovyIPD mal som seriovu a on mal krystali tak sme spravili fajnovy obchod a skoro som zabudol AE CCFL aj s ciernymi znakmi od Crumara. Auto bolo na diagnostike a ta nic neukazala takze je vsetko tip-top ako ma byt.

Plany: je ich vela len financi je malo a teraz ked som nepracujuci tazko sa daco riesi, ale najskor asi lak bo uz korozia sa objavuje nie vela, ale mna to sere takze este sa uvidi a nabuduce napisem co by som este chcel vymenit, alebo vylepsit .......
Prílohy
P1030420.JPG
P1030421.JPG
P1030414.JPG
P1030412.JPG
P1030411.JPG
P1030410.JPG
P1030406.JPG
P1030404.JPG
P1030398.JPG
P1030397.JPG
P1030396.JPG
P1030394.JPG
Naposledy upravil/-a Lil_Ego v Sobota, 26. Októbra 2013, 10:34, upravené celkom 20 krát.
LSD hrkalka
 
Užívateľov profilový obrázok
spider207
Príspevky: 469
Registrovaný: 3.2.2008
Auto: RWD, but not a BMW..
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen / (Žilina)

Re: E 36 323i coupe - Moj kýbeľ :D

Sobota, 24. Apríla 2010, 15:38

fotka interiéru ma úplne dostala =D> síce plnokožku moc nemusím, ale kedže je vyhrievaná.. 8) ešte dofinišovať M paket, kolieska keby boli tieto 32ky 17" a paráda.. a inak dobrá motorizácia :wink:
"Umenie žiť nie je umenie hrať s dobrou kartou, ale umenie zohrať so zlou kartou dobrú hru."

BMW E30 318i...ex
 
Lil_Ego
Autor témy
Príspevky: 493
Registrovaný: 22.9.2008
Auto: Hrdzavý kýbeľ
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin city

Re: E 36 323i coupe - Moj kýbeľ :D

Sobota, 24. Apríla 2010, 15:47

No dyfuzor je doma len ten ide do M narazniku a nie do serioveho takze bud vymenit dyfuzor za dyz do serioveho narazniku alebo zohnat M naraznik, spataky su doma este ich vytmelit a idu na lakovacku a aj prahy to iste..... :D A kolesa ja by som najradsej siel do 18´´ tych style 32, alebo motosporty, ale to je ete na dlhe lakte. A raz bude aj predok nizsi slubujem bo som jak teren koza :lol:
LSD hrkalka
 
KONNI
Príspevky: 675
Registrovaný: 11.10.2009
Auto: e36 328i qp M sport
Kraj: Zahraničie

Re: E 36 323i coupe - Moj kýbeľ :D

Sobota, 24. Apríla 2010, 16:02

=D> popicofka...na tom uz pomaly ani niet co robit (co sa vzhladu tyka :D )
 
Užívateľov profilový obrázok
SWETER
Príspevky: 134
Registrovaný: 5.2.2008
Auto: e46 320d touring
Kraj: Žilinský
Bydlisko: MT

Re: E 36 323i coupe - Moj kýbeľ :D

Sobota, 24. Apríla 2010, 20:01

tie uvodzovky si ako myslel? tie tam byt nemuseli [-X :evil: ...ale nie Ado, dobry pribeh, uzil som si ho tiez s tebou...a super voz, ziadny kybel :D ...nech ti vydrzi...este znizit a je to...no a potom uz len moje kolieska by sa ti na to hodili \:D/
Obrázok
e46 320d touring
e46 323ci coupe
e46 323i sedan
e36 318ti compact
e30 320i coupe
 
Vlad
Príspevky: 198
Registrovaný: 26.9.2009
Kraj: Bratislavský

Re: E 36 323i coupe - Moj kýbeľ :D

Sobota, 24. Apríla 2010, 20:35

ehh nadhera :shock: ..ten intos \:D/

..nebol si nahodou asi pred tyzdnom v RK (parkovisko pri poste) ..uz vtedy som cumel ..len neviem ci si to bol prave ty
 
Lil_Ego
Autor témy
Príspevky: 493
Registrovaný: 22.9.2008
Auto: Hrdzavý kýbeľ
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin city

Re: E 36 323i coupe - Moj kýbeľ :D

Nedeľa, 25. Apríla 2010, 11:43

Hej hej bol som s priatelkou v Rk bo mala skusky tak sme boli kuknut aj v meste .... :D INac Peto tie disky by som bral hned len nie su lowe na ne, ale ked budu tak ich beriem .... :lol: =D>
LSD hrkalka
 
Užívateľov profilový obrázok
dracik.bmw
Príspevky: 2603
Registrovaný: 12.6.2007
Auto: non
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Topolcany

Re: E 36 323i coupe - Moj kýbeľ :D

Nedeľa, 25. Apríla 2010, 12:28

Fuuha krasavica :shock: ...Vyzera velmo zachovalo...Prajem velas Km bez skrabanca..Ten intos je popic. :twisted: ..
Next ???
BMW E-36 328i Coupe..ex
BMW E-36 318i Sedan..ex
LADA 2105,1200,2103..ex
Presuvadlo: Renault Clio 1.2
 
Lil_Ego
Autor témy
Príspevky: 493
Registrovaný: 22.9.2008
Auto: Hrdzavý kýbeľ
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin city

Re: E 36 323i coupe - Moj kýbeľ :D

Nedeľa, 25. Apríla 2010, 17:35

No co sa tyka vzhladu a laku je este co robit bo hrdza sa uz dere na svet, ale chcem to dat spravit nech to vyzera, ale najhorsie je, ze chcem viac konikov a preto rozmyslam nad vymenou vnutornosti za 2.8ckove vedel by mi niekto povedat co vsetko tam treba menit, bo uz mam priblizne info, ze co, ale chcem to vediet naisto ......
LSD hrkalka
 
Lil_Ego
Autor témy
Príspevky: 493
Registrovaný: 22.9.2008
Auto: Hrdzavý kýbeľ
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin city

Re: E 36 323i coupe - Moj kýbeľ :D

Pondelok, 26. Apríla 2010, 18:15

No rozhodnutie padlo bude sa ta moja hrdza riesit a dam to do pristreku bo na lakovacku celeho auta neaksy nemam :-k takze ratam ze do mesiaca najneskor bude co sa laku tyka tip top a pojdu aj M zrkadla .....
LSD hrkalka
 
Lil_Ego
Autor témy
Príspevky: 493
Registrovaný: 22.9.2008
Auto: Hrdzavý kýbeľ
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin city

Re: [E36 323i coupe] Moj kýbeľ :D

Pondelok, 7. Júna 2010, 23:05

Tak po dlhej dobe prispejem, aby sa nepovedalo, ze sa nic nedeje.
No ako to byva tak zase financie zasiahli do planov a poslo z lakovacky namiesto toho sa vysralo par problemov a tak som ich musel riesit. Takze som musel pomenit neake diely a este opravit co sa pokazilo.....
Takze co sa vymen tyka som vymenil tycky riadenia a aj capy + tycky stabilizatora pretoze boli pekne vyzute vsetko od firmy delphy a aj so silentblokma :-" Auto je novo prezute do gum Nankang ns 2 a potom hned na geometriu takze som zvedavy ako to bude sediet na ceste a ako sa budu drat a uz ked som daval dole stabilizator tak som ho rovno natrel na zlto :lol: vsak som neaky ten tuzer :lol: :lol: :lol: Este som zakupil klimovy remen, ale ten este musim vymenit. No a idu sa menit pakne aj s tym plechovym krytom bo mi to prdlo a narobilo to dost neplechy, som si myslel, ze sa na tom zabijem. Chodil som par dni ako hrkalka nieco strasne normalne sa az ludia ozerali, ze co to za kram ide #-o :oops: .... No a co sa tyka este nutenych oprav tak musim dat dokopy mechanizmus stahovania okna bo sa mi posledne zubky urvali a trochu to bucha pri zatvarani dveri a skoro som zabudol trochu mi to pisti v motorovom priestore vyzera to ze je to servo pumpa takze najprv skusim vymenit olej a ak to neprestane tak budem musiet kupit novu pumpu.... Tak to je asi vsetko za poslednu dobu...
LSD hrkalka
 
Lil_Ego
Autor témy
Príspevky: 493
Registrovaný: 22.9.2008
Auto: Hrdzavý kýbeľ
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin city

Re: [E36 323i coupe] Moj kýbeľ :D

Utorok, 8. Júna 2010, 18:01

Pripajam neake tie fotky z fusovania ...
Prílohy
DSC00149.JPG
DSC00148.JPG
DSC00147.JPG
DSC00146.JPG
DSC00145.JPG
DSC00143.JPG
LSD hrkalka
 
Lil_Ego
Autor témy
Príspevky: 493
Registrovaný: 22.9.2008
Auto: Hrdzavý kýbeľ
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin city

Re: [E36 323i coupe] Moj kýbeľ :D

Utorok, 8. Júna 2010, 18:30

A este som zabudol chcel som sa spytat, ze rozmyslam nad diferakom, ale neviem akym a nechapem tym cislam co to znamena co je na co lepsie dakujem vam vopred podakovat za vsetky rady :lol:
LSD hrkalka
 
Užívateľov profilový obrázok
dracik.bmw
Príspevky: 2603
Registrovaný: 12.6.2007
Auto: non
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Topolcany

Re: [E36 323i coupe] Moj kýbeľ :D

Utorok, 8. Júna 2010, 20:12

Lil_Ego napísal:
A este som zabudol chcel som sa spytat, ze rozmyslam nad diferakom, ale neviem akym a nechapem tym cislam co to znamena co je na co lepsie dakujem vam vopred podakovat za vsetky rady :lol:

No ale ide oto ze co chces samosvor???Ci oco ti ide??...Ak chces svor tak su na E36 prevody 2.93,,3.15,,3.23,,3.45....To su take najcastejsie na E36...Cim vadsie cislo tym je diferak kratsi, cize sa ti znizi maximalka ale zrychli sa ti zrychlenie napr na 100Km/h..Ale budes mat kratsie prevodove stupne..No a zalezi aj aky svor tam das...Bo napr taky 3.45 ktory sa daval na 318is ti moc driftovania nevydrzi...Naj by si mal 3.15 ktory sa daval do M3 3.0 :wink:
Next ???
BMW E-36 328i Coupe..ex
BMW E-36 318i Sedan..ex
LADA 2105,1200,2103..ex
Presuvadlo: Renault Clio 1.2
 
Lil_Ego
Autor témy
Príspevky: 493
Registrovaný: 22.9.2008
Auto: Hrdzavý kýbeľ
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin city

Re: [E36 323i coupe] Moj kýbeľ - diferak ?? ??

Streda, 9. Júna 2010, 16:41

Dakujem ti Dracik aspon konecne viem co tie cisla znamenaju. :lol: Takze pre upravu toho co sm napisal vyssie by som chcel samosvor asi skor na to zrychlenie z krizovatky a sem tam drift co by bolo idealne a za akeho auta ? ? ? Inac ceny sa ako pohybuju ? ? ?
LSD hrkalka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 44 neregistrovaných