... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
reklamne predmety bmwklub.sk
 
luigi1
Príspevky: 67
Registrovaný: 9.9.2012
Auto: BMW 318i E46
Kraj: Bratislavský

Re: E46 - Ake typy audio vybavy sa vyrabali?

Nedeľa, 16. Septembra 2012, 20:33

Chcel by som sa spýtať . Mám hudbu H/K ked mam tu cedulku s nápisom len na jednom vyskovom reproduktore ? a to na soferovej strane ..
 
Užívateľov profilový obrázok
fox1k
Príspevky: 2241
Registrovaný: 27.3.2011
Auto: BMW
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: E46 - Ake typy audio vybavy sa vyrabali?

Nedeľa, 16. Septembra 2012, 21:14

luigi1 napísal:
Chcel by som sa spýtať . Mám hudbu H/K ked mam tu cedulku s nápisom len na jednom vyskovom reproduktore ? a to na soferovej strane ..

nemal si to búrané? konkrétne zo spolujazdcovej strany? lebo malo by to byť na oboch stĺpikoch :-k
 
luigi1
Príspevky: 67
Registrovaný: 9.9.2012
Auto: BMW 318i E46
Kraj: Bratislavský

Re: E46 - Ake typy audio vybavy sa vyrabali?

Pondelok, 17. Septembra 2012, 15:46

zaujimave.. nebolo to burane ... no mozno predchádzajúci majitel zamenil .. neva :D hlavne ze to hra :D
 
luke0025
Príspevky: 13
Registrovaný: 23.9.2012
Auto: BMW e46 318i r.v.98
Kraj: Trenčiansky

Re: E46 - Ake typy audio vybavy sa vyrabali?

Sobota, 29. Septembra 2012, 21:10

http://dynaudio.cz/index.php/autohifi

ja by som tam napchal toto
 
luke0025
Príspevky: 13
Registrovaný: 23.9.2012
Auto: BMW e46 318i r.v.98
Kraj: Trenčiansky

Re: E46 - Ake typy audio vybavy sa vyrabali?

Sobota, 29. Septembra 2012, 21:20

vytlmenie skuste vyriesit s akustickym absorbcnym materialom :
www.zvuk.sk (auralex)
www.polysro.sk
alebo potom aj ovcie runo co sa pcha do bund a matracov je skvela veca lacna hlavne :)
zozeniete ho niekde kde s toho siju matrace deky atd...

ale pomoze to len na vysky a stredy...basy sa s tym osetrit nedaju...na to su basove pasce tzv Helmoncove rezonatory ktore pohltia nizke frekvencie a premenia ich na teplo (zanedbatelna hodnota) alebo Bass trap-y...
par ludi to tu uz napisalo, akustika je najdolezitejsia... 80% uspechu
ak chcete menit repro, zistite si najskor vsetko o radiu vsetky parametre
 
Užívateľov profilový obrázok
bramborak
Príspevky: 1271
Registrovaný: 28.5.2010
Auto: e91 "07
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: NM,TN

Re: E46 - Ake typy audio vybavy sa vyrabali?

Nedeľa, 30. Septembra 2012, 17:14

polozim taku primitivnu otazku.... :mrgreen:
má vyznam menit origo kable k reprakom za tie "audio" kable, ostali mi z druheho auta nejake medenné,pomerne hrubé,tak rozmyslam ci sa s tym trapiť, ci to ma vyznam z hladiska zlepsenia zvuku aspon o malicko. mam seriove 6x repraky e46.
nahradne diely: E34 tour+sedan, E32
kúpim akýkoľvek kat/y,zanesený DPF filter=> sukr.sprava :)
 
Užívateľov profilový obrázok
fox1k
Príspevky: 2241
Registrovaný: 27.3.2011
Auto: BMW
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: E46 - Ake typy audio vybavy sa vyrabali?

Nedeľa, 30. Septembra 2012, 17:48

nie neoplatí, keďže originál káble sú stavané na repro v aute, samozrejme nič tým nepokazíš, ale zbytočná robota :wink:
ak by si menil repro, zosík atď tak to už je niečo iné :smile:
 
Užívateľov profilový obrázok
bramborak
Príspevky: 1271
Registrovaný: 28.5.2010
Auto: e91 "07
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: NM,TN

Re: E46 - Ake typy audio vybavy sa vyrabali?

Nedeľa, 30. Septembra 2012, 18:04

to si ma moc nepotesil :( chcel som tomu audiu trosku pomoct,lebo do tejto oblasti sa vobec nevyznam a chcem zachovat origo radio,iba malicko zlepsit zvuk, hlavne basy su velice ubohé, skusal som dat neorigo radio, sice hlao to o poznanie lepsie,hlavne tie basy,ale interier zabitý... ](*,)
nahradne diely: E34 tour+sedan, E32
kúpim akýkoľvek kat/y,zanesený DPF filter=> sukr.sprava :)
 
Užívateľov profilový obrázok
fox1k
Príspevky: 2241
Registrovaný: 27.3.2011
Auto: BMW
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: E46 - Ake typy audio vybavy sa vyrabali?

Nedeľa, 30. Septembra 2012, 18:27

káble ti to nezachránia :wink:
keď chceš nechať originál rádio tak jedine zosík, z dverí spraviť ozvučnicu, nové káble...len toto je téma na x riadkov
e46 to má nanič riešené, treba rezať, vŕtať, tlmiť, laminovať...keď tak napíš PM
 
luke0025
Príspevky: 13
Registrovaný: 23.9.2012
Auto: BMW e46 318i r.v.98
Kraj: Trenčiansky

Re: E46 - Ake typy audio vybavy sa vyrabali?

Nedeľa, 30. Septembra 2012, 20:03

sice netusim, ako je to tam poriesene, ale ak by bol zosik zvlast, treba vymenit za vykonnejsi, taktiez aj repro a potom bude mat vyznam vymenit aj tie kable :)
 
Užívateľov profilový obrázok
fox1k
Príspevky: 2241
Registrovaný: 27.3.2011
Auto: BMW
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: E46 - Ake typy audio vybavy sa vyrabali?

Nedeľa, 30. Septembra 2012, 20:10

luke0025 napísal:
sice netusim, ako je to tam poriesene, ale ak by bol zosik zvlast, treba vymenit za vykonnejsi, taktiez aj repro a potom bude mat vyznam vymenit aj tie kable :)

záleží od výbavy, základná stereo nemá externý zosík, repro idú priamo z rádia
HiFi ma externý ale výkonovo nič moc
Harman Kardon externý, ale tiež výkonovo nič moc
 
Užívateľov profilový obrázok
bramborak
Príspevky: 1271
Registrovaný: 28.5.2010
Auto: e91 "07
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: NM,TN

Re: E46 - Ake typy audio vybavy sa vyrabali?

Nedeľa, 30. Septembra 2012, 20:33

fox1k napísal:
káble ti to nezachránia :wink:
keď chceš nechať originál rádio tak jedine zosík, z dverí spraviť ozvučnicu, nové káble...len toto je téma na x riadkov
e46 to má nanič riešené, treba rezať, vŕtať, tlmiť, laminovať...keď tak napíš PM

a práve toto nechcem robiť, som zástanca origo vyzoru aut aj co sa tyka interieru,teda u tychto novsich od e38 e39 e46, starsie to mali dobre riesene,ze rozmer neorigo radia bol rozmer origo radia :mrgreen:
takze urcite origo radio zostane, takze jedine ten zosilnovač kupit, a dobre tu bolo spomenute,ze klasicka vybava reprakov ide priamo na radio do toho konektora velkeho,takze medzi konektor radia a repraky dat ten zosilnovac?a vykon alebo aky hladat ? pripadam si totalny somar,ze sa pytam na taketo veci,ale táto oblast mi je uplne neznáma, a tie výrazy ako "vytlmenie" tiez su mi cudzie.. nie som vobec narocný,hladam skor take rychle,lahke,decentne riesenie (o malicko) zvysenia kvality hudby pri zachovani origo dizajnu palubovky. :smile:
idealne nič drahé a skor z inzercie nieco najsť,pripada mi to zbytocny luxus,taketo veci dokupovat vo velkom,skor si zakladam na inych veciach na aute....(techn.stav,udrzba,to kde sa zase neoplati setrit...)
inak,diky moc za odpovede chlapi...
nahradne diely: E34 tour+sedan, E32
kúpim akýkoľvek kat/y,zanesený DPF filter=> sukr.sprava :)
 
Užívateľov profilový obrázok
fox1k
Príspevky: 2241
Registrovaný: 27.3.2011
Auto: BMW
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: E46 - Ake typy audio vybavy sa vyrabali?

Nedeľa, 30. Septembra 2012, 20:50

starký, toto je téma nadlhšie :-)
samozrejme že sa reže a vŕta iba ak chceš repro 165mm (a vyzerá všetko ako origo), pokiaľ by si dával 130mm tak to nie je potrebné, len moc tým nezískaš, kedže repro sú priamo pripevnené na tapacíry :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
viktor505
Príspevky: 257
Registrovaný: 6.12.2013
Auto: e46 330d tour
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TO

Re: E46 - Ake typy audio vybavy sa vyrabali?

Štvrtok, 30. Januára 2014, 13:15

Zdravim pani, vidim ze sa vyznate v obore, radu audia mam zakladnu v tour, zohnal som H/K na tour, v dobre cene repro, kabelaz, zosik, skratka komplet. Kamarat to ma v sedane a paci sa mi ako to hra, aj priestorovy zvuk to ma super. Dlho som na klube hladal taketo platno, pretoze by sa mi zislo par rad. Vybrat stare repro a kable sa mi ako problem nejavi, skor kufrova cas ma zaujima, co ako a kam pozapajat. Nerieste ze h/k je pre niekoho blbost, ked som to u neho prvy krat pocul tak som to chcel v momente, ale zaujima ma ci nejdem hlavou proti muru az prilis. Na tapacire som dnes pisal tipkovi tiez tu na klube tak dufam ze sa dohodneme. Ake kolvek info a rady prijmem. Dopredu diky :-)
 
Užívateľov profilový obrázok
roman.limit
Príspevky: 37
Registrovaný: 23.11.2012
Auto: bmw e46 318i sedan
Kraj: Žilinský

Re: E46 - Ake typy audio vybavy sa vyrabali?

Piatok, 21. Marca 2014, 12:17

ahojte vie niekto aky rozmer repro je vo dverach a vzadu za sedackou?rad by som to zamenil za nieco lepsie len nemam ani tusenie aky maju vykon ked mam e46 318i 98 hudbu dam na max 20vol a je to hrozne nerad by som to len tak rozoberal lebo snazil som sa pozriet na tie male vo dverach vyskove ci su tam vobec lebo nehraju ...mam ich no nehraju a ledva som to sitko dal nazad :roll: mam asi len zaklad vyskove 2 a vo dverach po jednom +vzadu za sedadlom 2
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných