... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Ico2311
Príspevky: 424
Registrovaný: 12.12.2009
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: E46 - Ake typy audio vybavy sa vyrabali?

Piatok, 13. Augusta 2010, 23:04

SnipE_88 napísal:
tlmit sa to oplati vzdy - rozdiel zacuje snad kazdy



Ale co mi to doda?Myslim viac bass alebo nieco take?
 
Užívateľov profilový obrázok
habinho
Príspevky: 130
Registrovaný: 7.4.2008
Auto: e91 320d rv2008 face
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: E46 - Ake typy audio vybavy sa vyrabali?

Piatok, 13. Augusta 2010, 23:14

Ico2311 napísal:


Ale co mi to doda?Myslim viac bass alebo nieco take?


myslim ze kvalita zvuku zavisi od konstrukcie reprobedien v ktorych sa tiez nachadzaju nejake tlmiace "peny", takze urcite to je dolezite pre kvalitny cisty zvuk..a ked pridas vykon a silnejsie basy, tak by to malo zabranit rezonanciam..
e91 320d , facelift, Mpacket podvozok, 130kw
Ex E46 320d, M packet
Ex Skoda 120i, zadny nahon, trhac asfaltu...
 
Užívateľov profilový obrázok
Ico2311
Príspevky: 424
Registrovaný: 12.12.2009
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: E46 - Ake typy audio vybavy sa vyrabali?

Piatok, 13. Augusta 2010, 23:57

habinho napísal:

myslim ze kvalita zvuku zavisi od konstrukcie reprobedien v ktorych sa tiez nachadzaju nejake tlmiace "peny", takze urcite to je dolezite pre kvalitny cisty zvuk..a ked pridas vykon a silnejsie basy, tak by to malo zabranit rezonanciam..


Ahaaaaaaa, inak ja ked tomu "opriem" tak zatial nerezonuje nic,akurat mam vzadu woofer a ked zapnem ten tak mi podlozka pod SPZ rezonovala, ale dal som pod nu gumu a pokoj.Cize ked vytlmim auto bude to hrat cistejsie?Ak som to spravne pochopil ...
 
Užívateľov profilový obrázok
skoki
Príspevky: 1300
Registrovaný: 14.10.2009
Auto: BMW e46 328i touring
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: E46 - Ake typy audio vybavy sa vyrabali?

Sobota, 14. Augusta 2010, 10:34

jednoznačne to bude hrať lepšie, kvalita zvuku závisy najviac od vytlmenia a taktiež je dôležité uzavrieť dvere aby si zamedzil akustickemu skratu. Ale to samozrejme závisí do akej miery sa chces do toho púštat a ako si náročný. Repro za 100eur kvalitne osadené zahrá lepšie ako repro za 500eur len ta prisrobované.
 
Užívateľov profilový obrázok
Georgo
Príspevky: 273
Registrovaný: 6.9.2009
Auto: e46, 320d touring
Kraj: Bratislavský

Re: E46 - Ake typy audio vybavy sa vyrabali?

Sobota, 14. Augusta 2010, 21:37

Ico2311 napísal:

Ahaaaaaaa, inak ja ked tomu "opriem" tak zatial nerezonuje nic,akurat mam vzadu woofer a ked zapnem ten tak mi podlozka pod SPZ rezonovala, ale dal som pod nu gumu a pokoj.Cize ked vytlmim auto bude to hrat cistejsie?Ak som to spravne pochopil ...

Ak tam mas iba povodne repraky, nepripojene na zosilovac a nemas vyrezanu dieru do dveri (aby hrali repraky do vnutra dveri), tak tlmit nemusis nic. Povodne repraky totizto drzia na tapacire dveri a nehraju do ziadneho priestoru. Takze tam nemas co tlmit.

Ak uz mas nejake upravy (okrem subwooferu), tak samozrejme vytlmit.
e46, 110kW, 2004, 320d touring - M-packet, titanium silber, 18’’ kolesá M V Spoke 72
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/m-packet-t26666.html
 
Užívateľov profilový obrázok
Ico2311
Príspevky: 424
Registrovaný: 12.12.2009
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: E46 - Ake typy audio vybavy sa vyrabali?

Nedeľa, 15. Augusta 2010, 07:40

Georgo napísal:
Ak tam mas iba povodne repraky, nepripojene na zosilovac a nemas vyrezanu dieru do dveri (aby hrali repraky do vnutra dveri), tak tlmit nemusis nic. Povodne repraky totizto drzia na tapacire dveri a nehraju do ziadneho priestoru. Takze tam nemas co tlmit.

Ak uz mas nejake upravy (okrem subwooferu), tak samozrejme vytlmit.


Ja mam origo repro a nebolo to rozoberane, cize nemala by tam byt diera na repro ...K tomu mam pripojeny woofer, ale rovno z radia a je prepojeny na zadne repro (tiez origo)... Tym padom mam ušetrene za tlmenie ... Inak keby som chcel vymenit predne repro za ine, da sa to ,ale aby som nemusel robit dieru do dveri,ale zalozit ich na povodne miesto(na tapacir),kolkatky tam vlastne su ???
 
ThinkPad
Príspevky: 20
Registrovaný: 11.5.2010
Auto: BMW 328CI
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin

Re: E46 - Ake typy audio vybavy sa vyrabali?

Pondelok, 16. Augusta 2010, 08:25

a niaky navodik ako sa to tlmi? :) popripade co vsetko treba kupit kolko by to stalo a pod ak to niekto na E46 robil poradte s vlasnych skusenosti :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
GtheRacer
Príspevky: 599
Registrovaný: 4.8.2008
Auto: dake sa najdu...
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: ( SK )

Re: E46 - Ake typy audio vybavy sa vyrabali?

Sobota, 27. Augusta 2011, 16:45

> 2011/8/26 <sb@gmail.com>
> cauko, tak to som ja s tym vytlmenim ...
> nasiel som toto, je to celkom zaujimave citanie a pekne znazornene co
> a ako treba neviem, co si o tom myslis?
> http://www.prohifi.cz/rady-a-navody/tlu ... -octavia-i
> je to na octaviu ale to je jedno nejakym podobnym systemom to zmaknut
> aj v mojej e46...
> ako si to riesil ty? nechcem do toho napchat 500 ere tak len take
> nieco aby som nejazdiil radsej s vypnutym radiom ako pocuvat to, co si
> pre nas nemecky inziniery pripravili =D

--------------------------------------------------------------------------------

(to co si poslal je spravne a pekne znazornene...)


...dobre, tak podme na to :)

Potrebujes vediet:

1) Kam sa chces dostat
2) Ake mas zdroje (cas, peniaze)
3) Na aku hudbu (druh) a ucel (vyuzitie) stavias system - volba komponentov a zapojenia

Bod 3) je podstatny, lebo predchadzajuce urcuju jeho ramec a nie kazdy
reprak/ konfiguracia je vhodna na kazdu hudbu (zaner) a nasadenie (hlasitost,
zostavenie komponentov)

Pripomenme si zakladne:
Montaz = 80% uspechu!!!

E46 sa huzevnato brani dobrej instalacii.
Ma sice pomerne dobre oddeleny priestor vo dverach (potencialnu ozvucnicu), ale treba rezat plech!
To rovno na zaciatku. Skusil som, a musel som sa k tomu vratit...
Repro v E46 je nasrobovane na tapci, je 13cm a slim (Google-Images). Slim by nebol az
taky problem, ale za nim je parabolicky tvarovana velmi pevna plechova stena - ta kompletne
vyrusi vlny aj 16cm menica napajaneho riadnym zosilovacom.
MDF adapter a diera cez plech je prakticky nutnost. Tu vzniknu dva problemy:

1. Mimoriadne nerovny podklad - treba vyriesit uchytenie MDF do plechu a medzery PORIADNE
vyplnit, napr. silikonom (miestami 2,5 az 3cm),

...k tomu sa pridava
2. extremne malo miesta medzi tromi nozickami, na ktorych su klipy tapca (Google-Images)
Tento problem sa da riesit dvomi sposobmi - vzdat sa jedneho uchytu, alebo spekulovat (podla
pouziteho repra), ako ho na krajoch upravit, pripadne aj s nozickami klipov aby MDF & reprak predsa
len pomedzi ne pevne sadli, dali sa uchytit, nerezonovali a zaroven, aby membrana menica po montazi
tapca ani pri max. vykyve do nicoho nenarazala.
Toto je najvacsia piplacka na celom projekte v E46!

Cize: prirovnavat, prirovnavat, prirovnavat, prirovnavat, prirovnavat, prirovnavat + prirovnavat!
Ked sa na toto clovek naladi, da sa to zvladnut ;)
Maly tip: mriezka repra sa demontuje zvnutra! (aby clovek videl pri prirovnavani do tapca)

Tlmenie:
ANS pena na miesta tapca, kde by mohli rezonovat tiahla, kable, vyhybky, atd...
Vonkajsi plech dveri: asfaltove platy (odmastit!), vynikajuci material prisiel z Ruska,
myslim ten Gold s hlinikovou foliou, super kvalita, super cena, kupis ho u profesionalov.
Nezaskodi aj na velke plochy tapca, napr. kapsa, atd...
Proste vsetko chytit do ruky, zatriast tym, poklepat a porozmyslat pri umiestnovani
kablov, vyhybiek & co. (napr. kable sa daju obalit samolepiacim kobercom;)
Samotne dvere su fabricky dobre utesnene penou na bitumenovej paske - treba znovu DOKLADNE
uzavriet a skontrolovat po celom obvode - bitumen sa nahreje a potom sa paradne tvaruje aj lepi
(teplovzdusna pistol).

Pre tvoju informaciu - skusal som urobit ozvucnicu len z tapaciru, dobre spevneneho a vytlmeneho,
zaroven po obvode odizolovaneho. Repro je na nom uchytene s MDF, silikonom, atd.
Musel som odstranit spominany problem s plechom (vyrezat otvor) a hra to!
Ale druhy krat tu namahu radsej investujes do ozvucnice vytvorenej z dveri - cize
MDF adapter, kopa silikonu a piplacka s primeriavanim.

Tolko k montazi, pokial tvoj projekt predpoklada pouzitie seriovej kabelaze. Inak este pridaj kablovanie
cez dverove prechodky, atd. Montaz vyskovych repro nepopisujem, da sa pomerne lahko zvladnut, clovek
na to pride sam. Akurat odporucam povenovat sa nasmerovaniu(!) (Google). To spravi extremne vela z uspechu...
Smerovost vysok sa ale da zvladnut aj v seriovych domcekoch.
Tip: otvorit okno, ten plast okolo ramu dveri sa demontuje cely!

Spravit riadne E46 repro, nie je vec na 4 hodiny!
Ktokolvek to bude tvrdit, nechcem vidiet to prevedenie...
Fabiu zbuchas za 2,5 hod. BMW nenavrhli zlate ceske inzinierske rucicky (Klobuk dolu! - vyber si pred ktorimi :)
Budme realisti: zaplanovat si treba vikend, ked je vsetko pekne pripravene.

Teraz k volbe komponetov a zapojenia:
(vrat sa k bodu 3) a spravne zvol... - najlepsie sa poradit s odbornikmi, co komponenty poculi hrat
a vedia odporucit na styl hudby a sposob pouzitia (od kazdodenneho pocuvania, az po SPL sutaze)

Cize podla toho aj rozpatie bude od:
- seriove radio/ navigacia, seriova kabelaz, predne repro s vysokou citlivostou
- seriove radio/ navigacia, seriova kabelaz, predne repro + zosilovac
- seriove radio/ navigacia, (ciastocne seriova), alebo nova kabelaz + zosilovac na predne repro + Sub
(signal napr. zo zadnych, odstavenych repro - fader potom ako ovladanie Subwoofera)
- radio + kabelaz + repra + zosiky + Sub/y
- fantazii sa medze nekladu, ani penazenke :-D

Opat sa vratim k spominanemu:
Montaz = 80% uspechu!!

Auto ale s 80% kolies chodit nebude. Ok mozno, ale to je trojkolka...
Zvysnych 20%, ktore cenovo kludne mozu reprezentovat 80% nakladov,
je vsak nemenej dolezitych, pretoze nie vsetko sa na vsetko hodi.

Dovolim si z vlastnej skusenosti tvrdit, ze cenovo pomerne nenapadna
kombinacia dobre spraveneho vytlmenia (ak clovek sam sebe neplati za
odmakane hodiny, sak vacsinou to robi pre Svoje Velicenstvo ;)
a komponentov cenovej kategorie repro 150e, ev. aj kvalitnejsi zosilovac,
alebo zosik + sub, vsetko navzajom dobre zladene, aj s hudbou ktora sa
na tom ma hrat(!), tak takato kombinacia dokaze hudbu v E46 posunut
v pohode aj o 197% dopredu :-)

Zakladnym predpokladom su vsak tie drobne slovicka "zladene" (spravne dokopy),
"naladene" (nastavenie systemu) a cele vhodne zvolene na danu muziku!!
Inak to napriek kvalitnej instalacii moze dopadnut ako s tou trojkolkou
(alebo 3 kolesa + dojazdovka).

Veci tu popisane su principalne spravne, niekto mozno bude, vzhladom
na mozne kombinacie, namietat drobne % odchylky od spominanych 80 / 20.
Napriek tomu si dovolim tvrdit ze:

--> Kvalitne nainstalovany, zladeny system do 350e moze zahrat hudbu aj o 200%
lepsie, ako seriovy a stale o 150% lepsie ako H/K.
Kolko to bol ten priplatok za H/K...?

--> Pocuvat klasiku na 7000e "systeme" s 2x 2850W basakmi, cele nahadzane
do auta sposobom "este sa vojde", srry, to radsej ostanem pri seriovom rieseni.

Nechcem tym povedat, ze dobre je len co je lacne. Osobne mam aj hracku
pri ktorej som uz davno prestal ratat. A je to spica. Robi mi bohovsku radost.
...asi preto neratam, aby som si ju vychutnaval aj nadalej.
Ktosi povedal, ze s prvymi 1000e urobis 90% cesty a zvysnych 10% pojdes
10 rokov a 10.000 ti nebude stacit. (Hajzlik, tusim vedel, o com hovori...)

A pri tom vsetkom si treba uvedomit, ze nie velka rieka, ale uzke miesto
diktuje podmienky! Potom je jedno, co (prip. za kolko) je za nim...

Spominam to, lebo ja som sa napr. pri E46 rozhodol ponechat si
navigaciu, a kedze tam bez uznavaneho H/K, resp. Hifi Professional
nie su na radiu nizkourovnove vystupy, musel som pouzit High/Low
adaptery, ktore spravia, co spravia. A tym padom sa mozem postavit
na co chcem, je a vzdy to bude kompromis, urceny spominanym
uzkym miestom. Cize stavat na tom High-End system je voda v kosi.
Ostatne v E46 som chcel dosiahnut "pocuvatelne na kazdy den".
A to sa mi podarilo, takze :)

Na kratke zhrnutie, dovolte mi niekolko myslienok:

Kolko ludi, tolko usi...
Hip-Hop nie je ani Rock ani Klasika ani Jazz...
Ziadny komponent nie je vhodny na vsetko.
"System" sa da chapat (aj) ako "suhra"...




Ked sa clovek nad spominanym zamysli, zakonite si uvedomi,
ze predstava a planovanie su v tomto pripade zakladom uspechu.

A nie najvacsie, najdrahsie, najnovsie, najlesklejsie....



Tak, nech sa Vam zo sedej hmoty dymi a zavity zavaria!
:-D
Hladam:
-> E39 v dobrom techn. stave M62B44TÜ manual
-> E90 LCI Styling 32 7Jx16 ET34 ponuknite...

---
Schopnosti sofera spoznas podla zvyskov much na bocnom okne.
(Walter R.)
 
Užívateľov profilový obrázok
tomikelly
Príspevky: 907
Registrovaný: 2.1.2011
Auto: BMW e39 530d
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Lučenec

Re: E46 - Ake typy audio vybavy sa vyrabali?

Nedeľa, 28. Augusta 2011, 21:01

Nazdar, ako je to vlastne so zosilnovacmi v tych audio vybavach?? Ak mas len zaklad nejake radio napr. kazetove alebo CD ci uz business alebo professional tak je zosilnovac priamo v radiu. Ak mas potom vybavu HiFi alebo H/K tak mas zosilnovac v zadu len je rozdielny pre HiFi a H/K. A aky je potom rozdiel v kabelazi?? Ked mozes mat HiFi s obycajnym radiom tak potom bud tam montuju ine radia alebo ma aj to obycajne radio nizkourovnovy vystup a zosilnovac v nom sa potom nevyuziva??. Ak by som mal teda v aute tu radio navi alebo 16:9 LCD a len zakladne audio da sa to prerobit na H/K?? Konkretne ci je aj pri tejto vybave privedeny nizkourovnovy az do kufra k tomu panelu s elektronikou?? S tym ze by bolo treba dorobit kabelaz do zadnych a prednych dveri ratam. Diky za vase postrehy :)
BMW e39 530d M-packet | Príbeh
http://www.bmw-europe.eu
Kontakt: 0949 711 300
 
Užívateľov profilový obrázok
1morok
Príspevky: 770
Registrovaný: 12.2.2007
Auto: 330ci smg
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: žiar

Re: E46 - Ake typy audio vybavy sa vyrabali?

Nedeľa, 28. Augusta 2011, 21:50

GtheRacer napísal:
e...)


...dobre, tak podme na to :)
:-D

montoval si niečo do e46?
máš nejaké obrázky? hoď sem niečo
máš asi vo všetkom pravdu
ja som mal H/K s navi a predal som to komplet, lebo mi vadilo, že to bolo na kazetu a mal som v skrini kvalitné audio zo starého auta, kt. som chcel poriadne namontovať, už sa s tým babrem viac ako rok
ak máte niekto H/K, treba to rozobrať a poriadne vytlmiť, cca 100-200eur a zvuk bude o 100% lepší
tie slabšie systémy sú naozaj bieda ale aj tam tlmenie dosť pomôže
 
Užívateľov profilový obrázok
1morok
Príspevky: 770
Registrovaný: 12.2.2007
Auto: 330ci smg
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: žiar

Re: E46 - Ake typy audio vybavy sa vyrabali?

Nedeľa, 28. Augusta 2011, 21:53

tomikelly napísal:
Nazdar, ako je to vlastne so zosilnovacmi v tych audio vybavach?? Ak mas len zaklad nejake radio napr. kazetove alebo CD ci uz business alebo professional tak je zosilnovac priamo v radiu. Ak mas potom vybavu HiFi alebo H/K tak mas zosilnovac v zadu len je rozdielny pre HiFi a H/K. A aky je potom rozdiel v kabelazi?? Ked mozes mat HiFi s obycajnym radiom tak potom bud tam montuju ine radia alebo ma aj to obycajne radio nizkourovnovy vystup a zosilnovac v nom sa potom nevyuziva??. Ak by som mal teda v aute tu radio navi alebo 16:9 LCD a len zakladne audio da sa to prerobit na H/K?? Konkretne ci je aj pri tejto vybave privedeny nizkourovnovy az do kufra k tomu panelu s elektronikou?? S tym ze by bolo treba dorobit kabelaz do zadnych a prednych dveri ratam. Diky za vase postrehy :)

tak kabeláž k H/K by som tam nechcel pchať. ja som z môjho auta vyberal káble viac ako deň
kašli na to, kúp radšej nejaký malý slušný zosik, repro a trochu tlmenia
 
Užívateľov profilový obrázok
tomikelly
Príspevky: 907
Registrovaný: 2.1.2011
Auto: BMW e39 530d
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Lučenec

Re: E46 - Ake typy audio vybavy sa vyrabali?

Nedeľa, 28. Augusta 2011, 22:37

tak kabeláž k H/K by som tam nechcel pchať. ja som z môjho auta vyberal káble viac ako deň
kašli na to, kúp radšej nejaký malý slušný zosik, repro a trochu tlmenia


Ja viem ze tam je vela kabelaze... ale myslel som na to ze ked je tam uz velka navi 16:9 ci by nestacilo len potiahnut kable ke tym stredovym repro do prednych a zadnych dveri... ... neviem ako je tam robena kabelaz bez H/K ci ide kabelaz rovno od 16:9 navi k repro alebo ide dozadu k tej elektronike... ... lebo cela navigacia (teda mechanika a gps modul) je v kufri plus CD menic TV modul aj BM54 radiomodul je v zadu to vsetko ma zvukovy vystup teda ak nemas v kufri zosik tak toto vsetko musi ist dopredu k 16:9 a tam je jedine cd alebo kazetova mechanika.... .... teda by to nemal byt az taky problem prerobit to jedine neviem nic o tej kabelazi k reproduktorom... ... ja si len tak zbieram informacie zatial nemam co prerabat dufam ze tu zbytocne nevypisujem slohy... hadam sa to aj nekomu inemu zide :smile:
BMW e39 530d M-packet | Príbeh
http://www.bmw-europe.eu
Kontakt: 0949 711 300
 
Užívateľov profilový obrázok
GtheRacer
Príspevky: 599
Registrovaný: 4.8.2008
Auto: dake sa najdu...
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: ( SK )

Re: E46 - Ake typy audio vybavy sa vyrabali?

Pondelok, 29. Augusta 2011, 13:13

tomikelly napísal:
Nazdar, ako je to vlastne so zosilnovacmi v tych audio vybavach?? Ak mas len zaklad nejake radio napr. kazetove alebo CD ci uz business alebo professional tak je zosilnovac priamo v radiu. Ak mas potom vybavu HiFi alebo H/K tak mas zosilnovac v zadu len je rozdielny pre HiFi a H/K. A aky je potom rozdiel v kabelazi?? Ked mozes mat HiFi s obycajnym radiom tak potom bud tam montuju ine radia alebo ma aj to obycajne radio nizkourovnovy vystup a zosilnovac v nom sa potom nevyuziva??. Ak by som mal teda v aute tu radio navi alebo 16:9 LCD a len zakladne audio da sa to prerobit na H/K?? Konkretne ci je aj pri tejto vybave privedeny nizkourovnovy az do kufra k tomu panelu s elektronikou?? S tym ze by bolo treba dorobit kabelaz do zadnych a prednych dveri ratam. Diky za vase postrehy :)



Toto je velmi rozumna otazka!

Ak si niekedy mal moznost pozorovat, ako musi z financno-logistickych dovodov vyzerat moderna seriova pasova vyroba,
da sa z toho vyborne vychadzat pre pochopenie filozofie modularneho navrhovania komponentov. Zober si, ze vyroba
auta (celeho!, mozno aj vratane motora), trva kratsie, ako dodatocna poriadna hifi montaz...
Z toho, a zo skutocnosti, ze cenova politika nasej znacky predpoklada, ze za VSETKO si mas priplatit,
zakonite vyplyvaju dva controllerske zakony:
1) musi sa dat rychlo namontovat (plug&play)
2) musi byt navzjaom kombinovatelne, modularny system, ktory mozes postupne skladat
(okrem ineho, aby si mohol pytat priplatok aj za Navi Prof + H/K, ako aj radio Prof + H/K, resp. Hifi...;)

Tak sa daju pochopit aj na prvy pohlad haluzne cesty kablovych zvazkov krizom krazom po modernom automobile.
(Moj oblubeny priklad aj nadalej ostava: Monitor s CD - Alpine, mechanika mk4 - Philips, radio - Grundig, DSP - H/K Group,
Bluetooth - tusim Nokia, TV modul - ani neviem, no a SW do toho pise: Siemens! Aha, este mapy - Navteq. Nice:)

Na zaklade tychto skutocnosti jedina pravdepodobna odpoved znie:
Hifi aj H/K zosilovace pouzivaju ako vstup vysokourovnovy vystup Bordmonitor-radia (vychadzam zo skutocnosti,
ze navi Prof je kombinovatelne aj s Hifi aj s H/K a radio je zakazdym rovnaky diel), to znamena, ze su to zosilovace,
ktore obsahuju High-Low adaptery...

Haluz, ale ked zoberies do uvahy predchadzajuce body 1) a 2), dava to (urcity) zmysel...

Bohuzial z toho vyplyva aj to, co mnohy uz vieme, mnohi tusime, a niektori mame problem pripustit,
ze dnes nie je priritou zabudovat do aut to najlepsie dostupne, ale to, z coho sa da najviac....

Kedze hifi profik postupuje pri planovani kvalitneho systemu uplne inym sposobom,
dalsi logicky zaver z toho je:
Dat co najmenej za seriove kompromisy, a radsej stavat samostatne a nekompromisne.

Jasne, situacia je ina, ked clovek kupuje ojazdene, cize nemusel za to zaplatit,
ale aj tak stoji pred problemom, ze je cim dalej tym vacsi problem veci spolu zmysluplne
(a funkcne) skombinovat...
Naposledy upravil/-a GtheRacer v Pondelok, 29. Augusta 2011, 13:42, upravené celkom 1 krát.
Hladam:
-> E39 v dobrom techn. stave M62B44TÜ manual
-> E90 LCI Styling 32 7Jx16 ET34 ponuknite...

---
Schopnosti sofera spoznas podla zvyskov much na bocnom okne.
(Walter R.)
 
Užívateľov profilový obrázok
GtheRacer
Príspevky: 599
Registrovaný: 4.8.2008
Auto: dake sa najdu...
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: ( SK )

Re: E46 - Ake typy audio vybavy sa vyrabali?

Pondelok, 29. Augusta 2011, 13:31

1morok napísal:
montoval si niečo do e46?
máš nejaké obrázky? hoď sem niečo
máš asi vo všetkom pravdu
ja som mal H/K s navi a predal som to komplet, lebo mi vadilo, že to bolo na kazetu a mal som v skrini kvalitné audio zo starého auta, kt. som chcel poriadne namontovať, už sa s tým babrem viac ako rok
ak máte niekto H/K, treba to rozobrať a poriadne vytlmiť, cca 100-200eur a zvuk bude o 100% lepší
tie slabšie systémy sú naozaj bieda ale aj tam tlmenie dosť pomôže



ano,
riesil som E46 na kazdodenne pouzivanie a je to ako som popisala predtym:
potrapit sa s umiestnenim MDF + repro + silikon priamo cez plech do vyrezanej diery
& medzi nozicky tapaciru, vytlmit vonkajsi plech a trosku tapacir a mas super riesenie
pre 95% ludi.

Ked je v aute H/K, je to super, lebo za to niekto uz zaplatil za teba,
jedine co tomu chyba je trocha lasky pri montazi /tlmenie. S tym,
som presvedceny, je H/K spickove riesenie uz aj pre niektorych audiofilov.
Cize vytlmit /utesnit a :-D !

Jednou slabinou nadalej ostava skutocnost, ako u serioznych firiem, akou H/K urcite je,
funguje navrh takehoto sytemu pre vyrobcu automobilu. V navrhovej
faze kazdeho modelu je zhotoveny 1:1 model vozidla, ktory s toleranciou 99,97%
zodpoveda planovanej seriovej vyrobe a tento je u vyrobcu k dispozicii vsetkym
dodavatelom ako testovacia mustra, na ktorej ca 1/2 roka skusaju vsetky svoje
vyrobky, aby nasledne pri seriovej montazi sadli na 100%. Tu sa samozrejme H/K
ozve: "Chcete Hifi? Treba 16cm & dieru do plechu", pride odpoved: "No way!". Tak
sa v H/K budu skrabat za usami a skusia navrhnut maximum, co sa z danych kriterii da
vytazit. To znamena: navrhnu NAJLEPSIE riesenie do DANEHO environmentu a zaroven
tak, aby sa to na pase dalo v ramci taktov namontovat. (Vo firme ako je H/K je na
komunikaciu z vyrobcami uplne ine odd. ako je na vyvoj vlastnych vyrobkov. Aj z toho
je vidiet rozdiely v pristupe, ktore si dnes vyzaduju rozne odvetvia).

A teraz: co sa stane so systemom, ktory bol navrhnuty ako najlepsie riesenie do tych
neoptimalnych podmienok, ked mu ty podmienky vylepsis?

Thats the Big Q.! ;-) Right?
Hladam:
-> E39 v dobrom techn. stave M62B44TÜ manual
-> E90 LCI Styling 32 7Jx16 ET34 ponuknite...

---
Schopnosti sofera spoznas podla zvyskov much na bocnom okne.
(Walter R.)
 
Užívateľov profilový obrázok
GtheRacer
Príspevky: 599
Registrovaný: 4.8.2008
Auto: dake sa najdu...
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: ( SK )

Re: E46 - Ake typy audio vybavy sa vyrabali?

Pondelok, 29. Augusta 2011, 13:49

tomikelly napísal:

Ja viem ze tam je vela kabelaze... ale myslel som na to ze ked je tam uz velka navi 16:9 ci by nestacilo len potiahnut kable ke tym stredovym repro do prednych a zadnych dveri... ... neviem ako je tam robena kabelaz bez H/K ci ide kabelaz rovno od 16:9 navi k repro alebo ide dozadu k tej elektronike... ... lebo cela navigacia (teda mechanika a gps modul) je v kufri plus CD menic TV modul aj BM54 radiomodul je v zadu to vsetko ma zvukovy vystup teda ak nemas v kufri zosik tak toto vsetko musi ist dopredu k 16:9 a tam je jedine cd alebo kazetova mechanika.... .... teda by to nemal byt az taky problem prerobit to jedine neviem nic o tej kabelazi k reproduktorom... ... ja si len tak zbieram informacie zatial nemam co prerabat dufam ze tu zbytocne nevypisujem slohy... hadam sa to aj nekomu inemu zide :smile:



Jedine co v tomto pripade potrebujes je:
zobrat v kufri signaly z BMR, dostat ich do zosika tvojej volby (pravdepodobne asi tiez v kufri, kedze tam je hned
aj stava z baterie) a tieto zosilnene zase spat poslat k reproduktorom. Toto mozes zrobit prostrednitctom seriovej
kabelaze, presne v mieste kde si ju pred BMR cvakol, alebo si mozes krizom cez cele auto tahat vlastnu.
To zostava vecou osobneho vkusu.

Co uz vecou vkusu nie je, je skutocnost, ze ked som privod signalu v kufri posunul len o 10cm, indukovalo mi to
taky BRUM, az hroza! ):

Zlata dobra, mlada E36! :bmwball:
Hladam:
-> E39 v dobrom techn. stave M62B44TÜ manual
-> E90 LCI Styling 32 7Jx16 ET34 ponuknite...

---
Schopnosti sofera spoznas podla zvyskov much na bocnom okne.
(Walter R.)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných