... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Jozef
Autor témy
Príspevky: 293
Registrovaný: 15.4.2008
Auto: BMW 318i 105kw
Kraj: Žilinský

E46/318i (1995cm) N42 - Zly start

Pondelok, 21. Decembra 2009, 18:17

Takže už mam prispevok s tym istym na bmw pokec len tam hladam mechanika tu skusim napisať že o čo ide takže dufam že to tak moc nevadi že pišem aj tuna ak ano stači zmazať.
Takže mam problém so štartovaním za studena. Ked štartujem auto tak na prvý krat to ide hned (asi 4 valce), ale hned na to to aj zdochne takže ide tak asi sekundu. No ked sa snažim točiť druhy krat tak motor reaguje ako keby štarter nevysunul pastorok uplne toči na prazdno, ale myslim si že pastorkom to neni lebo ked tam dam rýchlosť a skusim štartnuť tak sekundove otočenie potiahne motor potom zas na prazdno toči. V tomto pripade musim počkať s cca 10-15 minut a možem štartovať znova. Po tomto čakani je tam nejaky naznak ale musim držať štarter asi tak pol minuty, lebo tm je nejaky naznak že motor chce chitit ale nejde mu to. Potom ked už počujem že motor si ako tak sam ide štarter už nedržim ale motor ako keby šiel na 2,3 valce fakt zvuk ako 25 traktor :D a autom trepe ako.....Po nejakom čase už su asi aj 3 valce trocha lepšie necham to takto asi tak pol minuty. Vypnem motor štartnem a auto už ide aj na 4 valce chod motora už v pohode, len ostane svitit kontrolka že mam isť na diagnostiku. Myslim si že sviečky nezadrbava ani nič take lebo sa toto prejavý až vtedy ked je motor uplne studený. Ked klesne aj na modre poličku skoro uplne na začiatok ešte to ide musi poriadne vychladnuť tak vtedy.Ked mam možnosť ho parkovať v garaži kde je trocha teplejšie tak to až tak moc nerobi ale robi na začiatočnom štarte ale nie tak že musim čakať 10 min. Ale tieto mrazy -20 no super to autu moc neprospieva. Kedysi som bol na diagnostike original BMW zilina no moc mi toho nepovedali iba že mam problem s nastavovanim sacej vačkovej hriadele alebo čosi take. Jeden mi teraz vravel že by som si mal dať vymeniť klzaky takže neviem či to je niečo spoločne s časovanim alebo čo. Tak skuste poradit prosim. A ten motor je to e46 po facelifte 318i(1995cm) ročnik 2002 N42. Slaba bateria to nieje!!!!!
Naposledy upravil/-a alfi666 v Pondelok, 21. Decembra 2009, 18:55, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: nazov podla pravidiel
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Re: e46 318i (1995cm) N42

Pondelok, 21. Decembra 2009, 18:55

Nemam rad benziny ;) .. je tam Vanos a kopa blbosti co sa moze posrat :P

Moze to byt inak kludne aj to nastavovanie sacej vacky, lebo pri benzine velmi zalezi na presnom pomere vzduchu + paliva, obzvlast pri studenom startovani...
Takze jedine diagnostiku a dalej hladat chybu...

Pripadne niecim precistit vstrekovace... to tiez nemoze zaskodit... atd...
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
Užívateľov profilový obrázok
BMino
Príspevky: 6540
Registrovaný: 28.12.2006
Auto: modre
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: e46 318i (1995cm) N42

Pondelok, 21. Decembra 2009, 22:51

alfi666 napísal:
Nemam rad benziny ;) .. je tam Vanos a kopa blbosti co sa moze posrat :P

Moze to byt inak kludne aj to nastavovanie sacej vacky, lebo pri benzine velmi zalezi na presnom pomere vzduchu + paliva, obzvlast pri studenom startovani...
Takze jedine diagnostiku a dalej hladat chybu...

Pripadne niecim precistit vstrekovace... to tiez nemoze zaskodit... atd...


toto ma Valvetronic :roll:
e91 330d
e90 320d - ex
Land Cruiser 90 3,0 td
2000 CA - ex
Pajero 2,8 td intercooler FL - ex
e46 330d touring M-paket II - ex
e36 320i limousine M-paket - ex
e36 M3 coupe SMG - ex
e30 320i coupe M-Technic - ex
---------------------------------
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Re: e46 318i (1995cm) N42

Pondelok, 21. Decembra 2009, 22:59

BMino napísal:
toto ma Valvetronic :roll:


Moze byt.. nehadam sa - nevyznam sa :mrgreen: ... v principe to ale podla mna funguje podobne... cize variabilne casovanie ventilov ;)
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
Užívateľov profilový obrázok
Jozef
Autor témy
Príspevky: 293
Registrovaný: 15.4.2008
Auto: BMW 318i 105kw
Kraj: Žilinský

Re: e46 318i (1995cm) N42

Pondelok, 21. Decembra 2009, 23:36

alfi666 napísal:

Moze byt.. nehadam sa - nevyznam sa :mrgreen: ... v principe to ale podla mna funguje podobne... cize variabilne casovanie ventilov ;)

Ano ma to valvetronic. A sa mi zda že princip je rovnaky ako tu bolo spominane. Ale takže ked je zle časovanie ventilov musim vymeniť celý valvetronic system alebo ako?
 
Užívateľov profilový obrázok
eko.fresh
Príspevky: 3137
Registrovaný: 2.3.2008
Auto: bmw
Kraj: Zahraničie

Re: e46 318i (1995cm) N42

Pondelok, 21. Decembra 2009, 23:50

alfi666 napísal:

Moze byt.. nehadam sa - nevyznam sa :mrgreen: ... v principe to ale podla mna funguje podobne... cize variabilne casovanie ventilov ;)


No nefunguje to podobne... :wink:
Vanos je tu na zmenu casovania a valvetronic meni zdvih ventilov
Vanos ti fazuje vacku, valvetronic nepozna skrtiacku klapku a prisposobuje zdvih sacich ventilov pre kazdy spalovaci priestor individualne. Ovlada ho cisto elektornika a casovanie sa valvetronicom nemeni.
 
Užívateľov profilový obrázok
Jozef
Autor témy
Príspevky: 293
Registrovaný: 15.4.2008
Auto: BMW 318i 105kw
Kraj: Žilinský

Re: e46 318i (1995cm) N42

Utorok, 22. Decembra 2009, 00:06

eko.fresh napísal:

No nefunguje to podobne... :wink:
Vanos je tu na zmenu casovania a valvetronic meni zdvih ventilov
Vanos ti fazuje vacku, valvetronic nepozna skrtiacku klapku a prisposobuje zdvih sacich ventilov pre kazdy spalovaci priestor individualne. Ovlada ho cisto elektornika a casovanie sa valvetronicom nemeni.

:wink: tak ty si to napisal spravne presne takto to je len som to nevedel tak dobre napsiať :) lebo ani neviem že ako funguje vanos ale valvetronic takto.. on prisposobuje ten zdvih ventilov
 
Užívateľov profilový obrázok
eko.fresh
Príspevky: 3137
Registrovaný: 2.3.2008
Auto: bmw
Kraj: Zahraničie

Re: E46/318i (1995cm) N42 - Zly start

Utorok, 22. Decembra 2009, 00:13

ja si myslim ze valvetronicom to nebude. Nema byt preco. Toto bude nieco uplne obycajne. Zober to niekomu kto sa rozumie, vymente vsetky hadice v sani, nie len tu hlavnu, vymente palivovy filter... ak nepomoze tak dalej... diagnostikovat vsade kde sa da... hladat pricinu
 
Užívateľov profilový obrázok
Jozef
Autor témy
Príspevky: 293
Registrovaný: 15.4.2008
Auto: BMW 318i 105kw
Kraj: Žilinský

Re: E46/318i (1995cm) N42 - Zly start

Utorok, 22. Decembra 2009, 00:19

eko.fresh napísal:
ja si myslim ze valvetronicom to nebude. Nema byt preco. Toto bude nieco uplne obycajne. Zober to niekomu kto sa rozumie, vymente vsetky hadice v sani, nie len tu hlavnu, vymente palivovy filter... ak nepomoze tak dalej... diagnostikovat vsade kde sa da... hladat pricinu

vieš čo ty si dobrý :D že to bude niečo uplne jednoduche ja si skor myslim že to bude niečo zložité a dobre aj drahé:) a počuvaj možu mať niečo spoločne s týmto aj klzaky oni nemaju nejaky predzapal na starosti?
 
Užívateľov profilový obrázok
eko.fresh
Príspevky: 3137
Registrovaný: 2.3.2008
Auto: bmw
Kraj: Zahraničie

Re: E46/318i (1995cm) N42 - Zly start

Utorok, 22. Decembra 2009, 00:40

Neviem co su klzaky, predzapal riadi ECU.. Ak predzapal skace, tak riadiaca jednotka dostava zle informacie... co moze byt znova sposobene aj uplnou blbostou ako falosny vzduch.
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Re: E46/318i (1995cm) N42 - Zly start

Utorok, 22. Decembra 2009, 14:59

Takze pri valvetronicu nieje ani vacka?
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
Užívateľov profilový obrázok
Jozef
Autor témy
Príspevky: 293
Registrovaný: 15.4.2008
Auto: BMW 318i 105kw
Kraj: Žilinský

Re: E46/318i (1995cm) N42 - Zly start

Sobota, 20. Novembra 2010, 13:08

Takže prepačte že to zas otvaram ale možno som prišie na niečo nove. Dufam že nevadi že to budem popisovať ešte raz. no takže čim chladnejšie počasie tým je to horšie. No a robi to to že ked napr teraz štartujem tak motor ako keby chitil n 3 valce alebo tak divne ide nemože si udržať otačky, ako kedy uplne na skapanie. Ked to robi stale takto tak stači vypnuť a zas naštartovať a chitu už normalne, ale zas nemožem autu vytačať napr nad 4000 kym nema prevadzkovu teplotu lebo inač zblbne začne blikať kontrolka že mam isť na pc ked nevypnem motor a zas nenaštartujem tak kontrolka ostane svietiť napr na jeden den. Ked je teplý motor tak ide uplne v ale ked je studený to iste. To je jeden príklad druhý je takýto: Ked je teplota okolo 0 stupnov ta kto robi zas že motor chiti hned paradne ale len dva sekundy približne. Potom nejde natočiť ako keby tam motor nebol ani. Musim čakať par minut podla teploty vonku čim nižšia tým viac a potom ked začnem štartovať tak motor ako keby jeden valec potom druhý tretí atd a potom ako tak chiti napr priklad jedna vypnem zas naštartujem a potom ide ale nemožem zas vytačať lebo zblbne.

Jeden mechanik mi tvrdi že to bude na 90% olejové čerpadlo. Že tam odchadza niečo na nom tom čerpadle (nejaky ventil alebo čo), ale že sa neda samostatne kúpiť iba cele čerpadlo. A že čim hustejši olej tým väčši problem to ma pretlačiť tie ventile že to je tým stretol sa niekto s tým? alebo mohlo byto byť toto??
 
Užívateľov profilový obrázok
Jozef
Autor témy
Príspevky: 293
Registrovaný: 15.4.2008
Auto: BMW 318i 105kw
Kraj: Žilinský

Re: E46/318i (1995cm) N42 - Zly start

Sobota, 20. Novembra 2010, 18:52

tak čo nikto nič?
 
Užívateľov profilový obrázok
Jozef
Autor témy
Príspevky: 293
Registrovaný: 15.4.2008
Auto: BMW 318i 105kw
Kraj: Žilinský

Re: E46/318i (1995cm) N42 - Zly start

Pondelok, 22. Novembra 2010, 16:37

nikto neporadi co robit?volal som do jedneho servisu ze to olejove cerpadlo urcite neni ze to nema s tym nic spolocne ze to bude valvetronic. Tak teraz neviem ci radsej investovat do noveho motoru lebo to chcem dat do servisu do ziliny rosinska pri stadione pozna ich niekto? A oni beru 20 eu na hod dajme tomu za 170 to pozru mozno! Na nieco pridu kto vie potom dajme tomu 300 eu suciastky zlozenie atd.a este aby ma neohukali dneska sa neda verit skoro nikomu
 
eddy159
Príspevky: 139
Registrovaný: 15.2.2008

Re: E46/318i (1995cm) N42 - Zly start

Štvrtok, 25. Novembra 2010, 20:48

Odporucan ti pozriet si nejake videa o tomto motore dam ti tu zopar linkov. aj jeden co som bol pozriet tak isto klepotal ako stary traktor a jeden alebo dva valce boly v keli. Ja povezujem tento motor za jeden velky nepodarok od BMW. Tento motor sa v prvom rade daval do mini coopera a neskor aj do peugeota. Tu v Kolarove kde byvam je velmi vela peugeotov a odbornikov na ne a oni maju znamosti po autorizovanych servisoch a oni tento motor oznacili ako jeden velky omyl.
http://www.youtube.com/watch?v=m6ZGO4N0 ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=cmigDmJU ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=lyoEaS65 ... re=related

A este je kopec takychto videii na youtube. dozvedel som sa len tolko ze by to mohol byt sponovak na retazi. existuje starsi model a novsi model. treba to vymenit za ten novsi.tu je porovnanie tych sponovakov

http://www.youtube.com/watch?v=aI0FX5di ... re=related

Odporucam ti poobzerat sa po forach inych krajin. Skus to dat este na diagnostiku. Ak nemas tak ti to mozem otestovat myslim ze mam na tento motor program. Odkial si???
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných