... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, Kraken, johnyfly1

bmwtt.sk
 
jozino24
Autor témy
Príspevky: 16
Registrovaný: 21.2.2009
Auto: bmw 318i
Kraj: Košický

E36/318i - Auto s LPG straca na vykone

Sobota, 21. Februára 2009, 10:17

Ahojte,
mam bmw 318i E36. r.v. 1996, automat prevodovka a stava sa nasledovne, ked rano startnem auto, idem do prace, tak cca po 1 km ak nohu drzim na plyne a idem napr 50... potom spomalim a chcem pridat, auto trosku prida a zacne spomalovat, zas trosku pridam, akceleruje o 2 - 3 km a zas ako keby chcelo brzdit. Mam pocit ze to moze byt nieco s benzinom, nakolko som kupil auto aj s LPG a ked sa motor zohreje a prepne na lpg, tak na nom neje badat taketo javy, tu sa zas deje to, ze idem napr 80 a zrazu vidim ako otacky klesnu z 2000 na 1700 a zas sa vratia na 2000 a zas padnu na 1700.... pridam trosku a uz to nerobi. Palivovy filter som menil pred cca 2 tyzdnami. Moze to byt lambda sondou alebo vahou vzduchu?

Este som skusal take ze ked straca na vykone, tak som dal pedal na podlahu, tu je len pocut ako motor zacne hucat, ale na vykone to nerobi takmer nic, pricom kym problem nebol tak pri pidradeni akcelerovalo jak svina...

skuste dat tip co by to mohlo byt, ktorym smerom sa ubrat pri rieseni probelmu.

Dakujem


P.S. Este mam otazku ohladom automat. prevodovky, viem si pozriet stav prevodovkoveho oleja sam alebo jedine servis? Lebo som nikde nevidel ze kde sa to da pozriet. Klasika olej a pod neje problem....
 
Užívateľov profilový obrázok
Rimi
Príspevky: 314
Registrovaný: 6.5.2008
Auto: Citroen C4 WRC
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto straca na vykone bmw318i E36

Sobota, 21. Februára 2009, 10:46

Studeny start ohladne s tym plynom sa tu uz niekde riesil.
ex 316i Compact Arktissilber
Citroen C4

Everyday is like a bullet in your brain.
 
jozino24
Autor témy
Príspevky: 16
Registrovaný: 21.2.2009
Auto: bmw 318i
Kraj: Košický

Re: E36/318i - Auto s LPG straca na vykone

Sobota, 21. Februára 2009, 14:03

No co som cital taj chalani mali problem so startom, ja praveze startnem ok a az po prejdeni par km detekujem problem, ze mozem dat plyn aj na podlahu a auto prida na rychlosti sotva o 2 - 3 km/hod, ale pritom motor huci...

Este podotknem ze startujem na benzine, a az ked sa motor zohreje dovoli elektronika prepnutie na plyn, cize problem je s jazdou na benzine...
 
MatoE90
Príspevky: 55
Registrovaný: 6.1.2009

Re: E36/318i - Auto s LPG straca na vykone

Sobota, 21. Februára 2009, 14:44

A nie je ten problem prave v prevodovke ? Lebo pises ze ked pridas plyn tak motor huci ale nezrychluje. Ked motor huci tak ti vyletia otacky hore ? Lebo ak hej tak ti mozu preklzovat lamely v automatickej prevodovke ktore mozu byt spalene alebo nejaky problem s prenosom krutiaceho momentu v hydrodynamickom menici prevodovky ?!? To s tym kolisanim otacok z 1700 - 2000 - 1700 je sposobene radenim prevodovky. Ja som si s automatom v E46 uzil svoje...

no a možno je naozaj problem niekde v motore...
BMW E46 320dA EX
BMW E92 330xdA EX
BMW E90 318i
Jaguar XF
 
jozino24
Autor témy
Príspevky: 16
Registrovaný: 21.2.2009
Auto: bmw 318i
Kraj: Košický

Re: E36/318i - Auto s LPG straca na vykone

Sobota, 21. Februára 2009, 14:51

som zo spisskej novej vsi... technik vravel ze zoservisuje cokolvek. ale do automat. prevodovky sa nepusta... kde najdem poblizku seriozny servis?
 
MatoE90
Príspevky: 55
Registrovaný: 6.1.2009

Re: E36/318i - Auto s LPG straca na vykone

Sobota, 21. Februára 2009, 15:04

To s tou prevodovkou ber ako typ na moznu zavadu. Ono by to chcelo naozaj posudit nejakym specializovanym servisom, ktory dokaze naozaj odborne zistit ci sa ta prevodovka sprava tak ako ma. Lebo generalka prevodovky ta moze vysť zlahka cez 50.000 Sk. Ale v Spisskej netusim kde by bol taky servis. Okolo BA ich je asi 5. :(
BMW E46 320dA EX
BMW E92 330xdA EX
BMW E90 318i
Jaguar XF
 
array
Príspevky: 227
Registrovaný: 12.4.2008
Kraj: Banskobystrický

Re: E36/318i - Auto s LPG straca na vykone

Utorok, 24. Februára 2009, 23:50

prevodovka by mala mat "dozivotnu" napln.
skus pozriet sviecky. okrem toho by si mal mat mozno specialne na LPG auta. spalovanie plynu je rozdielne ako spalovanie benzinu, raz za cas, by si mal prejst aspon celu nadrz na benzin.
ine spalovanie - ine hodnoty do RJ - iny chod motora a tak celkovo. sem tam sa to zrejme stava.
 
Užívateľov profilový obrázok
PiraTMB
Príspevky: 303
Registrovaný: 28.12.2008
Auto: MB
Kraj: Košický
Bydlisko: Cassovia

Re: E36/318i - Auto s LPG straca na vykone

Streda, 25. Februára 2009, 00:14

Plyn a studeny start aspon mne nerobil nikdy problem.
Jediny pokles vykonu som pocitoval hore kopcom aj jemnym kde to
auto muselo ist do nizsieho prevodoveho stupna o 1 dole pri LPG kde ho trebalo
tlacit do vyssich otacok a na benzine v pohode o 1 stupni hore to tahalo bezproblemov.
U teba skor vidim ze mas LPG bez elektriky, neviem ti to presne vysvetlit ale skusim:
Bez elektriky stalo 15tis s elektrikou bez straty vykonu 30tis a viac ? Viac neporadim
nakolko stym nerobim a nezaujimam sa oto. Skus ist na kontrolu plynu co sa chodi
kazdy rok (povinne) a nech ti tam skusia poradit - rocna kontrola stala 150sk ? no par korun
ObrázokObrázok

Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Peppo
Príspevky: 2216
Registrovaný: 7.3.2007
Auto: TOYOTA PRIUS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: E36/318i - Auto s LPG straca na vykone

Streda, 25. Februára 2009, 11:57

array napísal:
prevodovka by mala mat "dozivotnu" napln.
skus pozriet sviecky. okrem toho by si mal mat mozno specialne na LPG auta. spalovanie plynu je rozdielne ako spalovanie benzinu, raz za cas, by si mal prejst aspon celu nadrz na benzin.
ine spalovanie - ine hodnoty do RJ - iny chod motora a tak celkovo. sem tam sa to zrejme stava.



automat dozivotnu napln?? ee.. olej v automate by sa mal po 100tis km menit.... ziadna dozivotna napln....

uz len ten nazov ze dozivotna napln... netreba verit vsetkeho co sa hovori...
 
array
Príspevky: 227
Registrovaný: 12.4.2008
Kraj: Banskobystrický

Re: E36/318i - Auto s LPG straca na vykone

Streda, 25. Februára 2009, 13:29

Peppo napísal:


automat dozivotnu napln?? ee.. olej v automate by sa mal po 100tis km menit.... ziadna dozivotna napln....

uz len ten nazov ze dozivotna napln... netreba verit vsetkeho co sa hovori...


moze byt, ale radi uvadzaju ze je lifetime. ja to mu neverim takisto, takze mam vymeneny.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných