... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666

obchodna sekcia
 
storm323
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 22.4.2008

E30/323i - Samosvor

Pondelok, 16. Februára 2009, 11:42

zhanam nejaky samosvor nejake cenove relacie ale nie ceny zakolko sa to da zohnat ale kdo ma samosvor na e30 alebo vie zohnat tak zakolko alebo #-o ako je to so zavarenym seriovym ci sa stym vobec neda chodit? Dakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
BMino
Príspevky: 6540
Registrovaný: 28.12.2006
Auto: modre
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: e30 - 323i samosvor

Pondelok, 16. Februára 2009, 12:06

zavareny je uplne na h... neda sa s tym normalne chodit, ked si pozres inzerciu tak urcite samosvor najdes
e91 330d
e90 320d - ex
Land Cruiser 90 3,0 td
2000 CA - ex
Pajero 2,8 td intercooler FL - ex
e46 330d touring M-paket II - ex
e36 320i limousine M-paket - ex
e36 M3 coupe SMG - ex
e30 320i coupe M-Technic - ex
---------------------------------
 
peteo
Príspevky: 5
Registrovaný: 12.2.2009
Auto: BMW
Kraj: Zahraničie

Re: E30/323i - Samosvor

Pondelok, 16. Februára 2009, 12:08

Nová špéra stojí origo v BMW 14500,- českých tak ti stačí sehnat si jen patřičný převod. :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
Lada Drifter
Príspevky: 558
Registrovaný: 13.12.2007

Re: E30/323i - Samosvor

Pondelok, 16. Februára 2009, 13:57

peteo napísal:
Nová špéra stojí origo v BMW 14500,- českých tak ti stačí sehnat si jen patřičný převod. :wink:


bol som v tempuse sa pytat y cenu mi povedal 52 000 slovenskych tak neviem co je na tom pravdy no



BMino napísal:
zavareny je uplne na h... neda sa s tym normalne chodit, ked si pozres inzerciu tak urcite samosvor najdes

skusal si to niekedy osobne ??? uplne na hovno to urcite nie je zalezi co od toho cakas a na co auto vyuzivas do nedavna som mal iso na ktorom som lietal kade tade a prva vec ktora tam sla bol zavareny dif to auto sa uplne zmenilo a stalo sa z neho jedna nevyspitatelna mrcha ktora bola schopna smykat skoro vsade co sa tykalo techniky kde netrebalo nejaky extra vykon no fungovalo to tak ako som chcel jedine to skoro dost casto prekvapilo a rit odstrelila tak ako by ma niekto do nej kopol a trosku problem s parkovanim :D ak to chces na zabavu siel by som do toho len maj v zalohe druhy ak by ti to nevyhovovalo a co sa tyka opotrebenia a namahania naprav to je uz druha vec #-o
http://www.youtube.com/watch?v=5sdgxux6Kq0

Predaj lacnych pneu za perfektne ceny
 
Užívateľov profilový obrázok
BlackMW
BMW Waffenschmiede Pressburg
Príspevky: 3509
Registrovaný: 21.5.2007
Auto: E38
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: E30/323i - Samosvor

Pondelok, 16. Februára 2009, 15:54

peteo napísal:
Nová špéra stojí origo v BMW 14500,- českých tak ti stačí sehnat si jen patřičný převod. :wink:

Lada Drifter napísal:
bol som v tempuse sa pytat y cenu mi povedal 52 000 slovenskych tak neviem co je na tom pravdy no

no je to taka polovicna pravda, 14500 stoji nove jadro, akurat ze je to diel na vymenu,
t.j. mal by si im dat tvoje stare samosvorne jadro,
cisto teoreticky je ale mozne tuto druhu problematicku cast vypustit z programu.

Lada Drifter napísal:
skusal si to niekedy osobne ??? uplne na hovno to urcite nie je zalezi co od toho cakas a na co auto vyuzivas do nedavna som mal iso na ktorom som lietal kade tade a prva vec ktora tam sla bol zavareny dif to auto sa uplne zmenilo a stalo sa z neho jedna nevyspitatelna mrcha ktora bola schopna smykat skoro vsade co sa tykalo techniky kde netrebalo nejaky extra vykon no fungovalo to tak ako som chcel jedine to skoro dost casto prekvapilo a rit odstrelila tak ako by ma niekto do nej kopol a trosku problem s parkovanim :D ak to chces na zabavu siel by som do toho len maj v zalohe druhy ak by ti to nevyhovovalo a co sa tyka opotrebenia a namahania naprav to je uz druha vec #-o


jj, ak to je na fun car tak zvarosvor je ekonomicky najvyhodnejsie riesenie, svori to jak zjadny iny svor.
treba mat ale pripravene nahradne poloosi, strasne trpia, hlavne pri zatackach s vytocenim volantu o viac ako stvrt otacky..
na kazdodenne jazdenie to urcite nie je, pri ostrejsich zatackach ked ides pomaly preskakuje jedno kolo,
rozskace sa cely kardan a ludia sa otacaju a kukaju ci sa ti prave rozsypala naprava alebo si zaradil v 60-ke spiatocku..
same shit, different day..
There's no replacement for displacement..
Aké krásne ticho by bolo na svete, keby ľudia hovorili len to, čo vedia.
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
BMino
Príspevky: 6540
Registrovaný: 28.12.2006
Auto: modre
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: E30/323i - Samosvor

Pondelok, 16. Februára 2009, 15:57

Lada Drifter napísal:

bol som v tempuse sa pytat y cenu mi povedal 52 000 slovenskych tak neviem co je na tom pravdy no




skusal si to niekedy osobne ??? uplne na hovno to urcite nie je zalezi co od toho cakas a na co auto vyuzivas do nedavna som mal iso na ktorom som lietal kade tade a prva vec ktora tam sla bol zavareny dif to auto sa uplne zmenilo a stalo sa z neho jedna nevyspitatelna mrcha ktora bola schopna smykat skoro vsade co sa tykalo techniky kde netrebalo nejaky extra vykon no fungovalo to tak ako som chcel jedine to skoro dost casto prekvapilo a rit odstrelila tak ako by ma niekto do nej kopol a trosku problem s parkovanim :D ak to chces na zabavu siel by som do toho len maj v zalohe druhy ak by ti to nevyhovovalo a co sa tyka opotrebenia a namahania naprav to je uz druha vec #-o


cital si tu vetu: neda sa s tym normalne chodit? ako pises je tam velke opotrebenie napravy a na normalne chodenie to nie je
ano uz som s tym jazdil
e91 330d
e90 320d - ex
Land Cruiser 90 3,0 td
2000 CA - ex
Pajero 2,8 td intercooler FL - ex
e46 330d touring M-paket II - ex
e36 320i limousine M-paket - ex
e36 M3 coupe SMG - ex
e30 320i coupe M-Technic - ex
---------------------------------
 
Užívateľov profilový obrázok
Lada Drifter
Príspevky: 558
Registrovaný: 13.12.2007

Re: E30/323i - Samosvor

Pondelok, 16. Februára 2009, 18:15

ja som s tym behal kazdy den a nemal som nejak problem maximalne pri parkovani bol ten problem co pisal black ale inak pokial som siel viac ako 20 bolo to uplne do pohody iba to bolo lepsie ze sa to skor odtrhlo a na porovnanie so zigou by som povedal ze je to lepsie a to tym ze ziga ma tendenciu tancovat na ceste a pri bmw som nejak toto nespozoroval a myslim ze ak chalan zhana speru tak nie preto aby s tym autom behal normalne :D
http://www.youtube.com/watch?v=5sdgxux6Kq0

Predaj lacnych pneu za perfektne ceny
 
Užívateľov profilový obrázok
BMino
Príspevky: 6540
Registrovaný: 28.12.2006
Auto: modre
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: E30/323i - Samosvor

Pondelok, 16. Februára 2009, 18:30

Lada Drifter napísal:
ja som s tym behal kazdy den a nemal som nejak problem maximalne pri parkovani bol ten problem co pisal black ale inak pokial som siel viac ako 20 bolo to uplne do pohody iba to bolo lepsie ze sa to skor odtrhlo a na porovnanie so zigou by som povedal ze je to lepsie a to tym ze ziga ma tendenciu tancovat na ceste a pri bmw som nejak toto nespozoroval a myslim ze ak chalan zhana speru tak nie preto aby s tym autom behal normalne :D


ale zavarenie je dost krajne riesenie :D aj ked lacne a funkcne (na auto pre zabavu)
e91 330d
e90 320d - ex
Land Cruiser 90 3,0 td
2000 CA - ex
Pajero 2,8 td intercooler FL - ex
e46 330d touring M-paket II - ex
e36 320i limousine M-paket - ex
e36 M3 coupe SMG - ex
e30 320i coupe M-Technic - ex
---------------------------------
 
Užívateľov profilový obrázok
Lada Drifter
Príspevky: 558
Registrovaný: 13.12.2007

Re: E30/323i - Samosvor

Pondelok, 16. Februára 2009, 19:41

BMino napísal:

ale zavarenie je dost krajne riesenie :D aj ked lacne a funkcne (na auto pre zabavu)



tak je :D alebo pre auto ktore nestoji za tie love aby sa don kupil samosvor :D
http://www.youtube.com/watch?v=5sdgxux6Kq0

Predaj lacnych pneu za perfektne ceny
 
Užívateľov profilový obrázok
Max-Max
Príspevky: 1505
Registrovaný: 6.11.2007
Auto: niekoľko...
Kraj: Zahraničie

Re: E30/323i - Samosvor

Pondelok, 16. Februára 2009, 21:14

iso si mal tyzden (no povedzme dva, naj nezerem). Takze az take velike skusenosti a tisice km to neboli. Neberem ti tvoj nazor, ale nejazdil si s tym denne po meste, takze vypovedna hodnota je skreslena.
 
peteo
Príspevky: 5
Registrovaný: 12.2.2009
Auto: BMW
Kraj: Zahraničie

Re: E30/323i - Samosvor

Pondelok, 16. Februára 2009, 21:51

Ještě jednou se vrátím k tomu samosvoru. Určitě je to o penězích ale protože v 320is,E30 M3 a 2002ti ho běžně na závodech používám jen dodám že např. u 320is jsem použil běžný převod 4,1 plus špéru za 14500czk zakoupenou normálně v BMW. Diff mě stál asi 5000,- na vraku a špéru která tam byla jsem hned vyhodil protože nemám čas laborovat a staženou ji mám asi na 80kilo. Vzhledem k zachování spolehlivosti si myslím že dostačující. Převodovka s jedna dozadu podle homologace a funguje to spolehlivě.Taky jsem se setkal s diff. za 45000,- ale to jsou díly pro jiné,takže neřeším. A tzv. zvarsvor jak jsem tu četl je dle mého názoru dobrý na drifty v autech který z garáže vyjedou na 20km jednou za měsíc. V normálním provozu bych byl asi opatrný ne proto že bych o nezvládl ale strašně nerad chodím pěšky. :lol: Jinak si rád přečtu cokoli o zkušenostech a případně koupím díly na starší BMW v aspoň trochu slušném stavu.
 
Užívateľov profilový obrázok
BMino
Príspevky: 6540
Registrovaný: 28.12.2006
Auto: modre
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: E30/323i - Samosvor

Pondelok, 16. Februára 2009, 21:54

Lada Drifter napísal:


tak je :D alebo pre auto ktore nestoji za tie love aby sa don kupil samosvor :D


co ked je to nejaky krasny kusok? :P
e91 330d
e90 320d - ex
Land Cruiser 90 3,0 td
2000 CA - ex
Pajero 2,8 td intercooler FL - ex
e46 330d touring M-paket II - ex
e36 320i limousine M-paket - ex
e36 M3 coupe SMG - ex
e30 320i coupe M-Technic - ex
---------------------------------
 
storm323
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 22.4.2008

Re: E30/323i - Samosvor

Utorok, 17. Februára 2009, 00:42

no chlapi tato tema sa presne posunula tam de som moc nechcel :smile: v aute sa prerabal motor a momentalne sa lakuje, idu nove komplet brzdy (hadice,trubky,kotuce,platnicky,mozno aj celuste) nove plasty, blatniky, dvere m3 zadny naraznik, m3kridlo, skrupiny uz su, obtiahnuty interier v semisi, chysta sa kompressor do motora,momentalne z 0 na 100 mam 7,1sek a to preto lebo furt smyka jedno koleso :( preto zhanam samosvor. cez zimu nebeham ale cez leto furt aj pri spotrebe 17litrov na 100km/h takze mam to aj do mesta preto som sa so zavarenim diferaku rozlucil. auto ste videli v prvej nevydarenej faze na tom videu kde driftilo to biele e30 s 3 pasmy (podla vas to bol grc a prehnane) teraz uz bude ako ma byt. strucne- samosvor chcem nie len koli driftom ale koli vykonu ktory sa neda preniest s normalnym. dakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
Lada Drifter
Príspevky: 558
Registrovaný: 13.12.2007

Re: E30/323i - Samosvor

Utorok, 17. Februára 2009, 09:22

Max-Max napísal:
iso si mal tyzden (no povedzme dva, naj nezerem). Takze az take velike skusenosti a tisice km to neboli. Neberem ti tvoj nazor, ale nejazdil si s tym denne po meste, takze vypovedna hodnota je skreslena.


tisice nie to urcite ale na to aby som vedel jak to funguje som presiel dost aj testy rs Herlany banske dopadli na tom dobre aspon to co som od toho cakal sa aj splnilo
http://www.youtube.com/watch?v=5sdgxux6Kq0

Predaj lacnych pneu za perfektne ceny
 
Užívateľov profilový obrázok
BlackMW
BMW Waffenschmiede Pressburg
Príspevky: 3509
Registrovaný: 21.5.2007
Auto: E38
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: E30/323i - Samosvor

Utorok, 17. Februára 2009, 13:12

peteo napísal:
V normálním provozu bych byl asi opatrný ne proto že bych o nezvládl ale strašně nerad chodím pěšky. :lol:

pesky pojdes zo samosvorom ked odtrhnes poloos (ak nechces spalit lamely).
ked odtrhnes poloos na zvarosvore, tak s nim behas normalne dalej, s nahonom na jedno kolo :wink:
same shit, different day..
There's no replacement for displacement..
Aké krásne ticho by bolo na svete, keby ľudia hovorili len to, čo vedia.
Obrázok

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných