... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

obchodna sekcia
 
david6
Autor témy
Príspevky: 18
Registrovaný: 19.5.2015
Kraj: Trenčiansky

BMW E91 320i- zhasinanie motora, kolisanie otáčok

Piatok, 3. Mája 2024, 19:39

Zdravím vás, chcel by som sa opýtať na jeden, teda dúfam, že jeden problém ohľadom môjho BMW E91 320i, N46, 2006, 110 kw. Keď naštartujem auto, hlavne za studena, kolíšu otáčky (take jemne chvenie ručičky otačok), pričom keď sa rozbehnem a pridem do nejakej križovatky, kde je potreba zastaviť auto, tak otáčky zrazu klesnu až motor zhasne. Nestáva sa to pravidelne. Potom normalne naštartujem a idem ďalej. Na palubaku mi nevyskakuje žiadna kontrolka. Niekedy som si všimol, už aj pri zohriatom aute, keď stojím niekde na parkovisku na volnobehu, tak jemne kolisaju otáčky, ale auto nezhasne. Za plnej premavky ide auto pekne, vôbec nezhasne, má normálny ťah, nespozoroval som žiadnu závadu. Prejdem bezproblémov aj 200 km v jednom kuse, pricom nespozorujem žiadnu závadu počas jazdy, iba občas, ked je potreba uplne zastavit auto, ci je to niekde v krizovatke, alebo niekde inde. Tu na fore som pozrel zopár príspevkov, tak som auto napojil na INPU a ISTA-D. V INPE mi ukazalo chyba Valvetronicu, kod 2A70. Túto chybu mi ukázalo aj na ISTA-D. Po vymazaní sa chyba znovu vráti, čo mi je uplne jasne. Avšak podla urcitych prispevkov tu na fore som sa zameral na vstreky. Nezda sa mi vstrek č. 4, avšak neviem či podla prilozenych obrazkov bude mozne jasne povedat, ze ide o poruchu vstreku, alebo bude mať cele kolisanie otacok a nasledne zhasinanie motora suvis s VVT. K prispevku pridavam viacero fotiek z INPY a IDTA-D. Ak mal niekto s podobnym problemom skusenosti, budem velmi povdacny, ak sa s nim podeli a nasledne, ako to vyriesil. Ďakujem 😊
Prílohy
Screenshot_20240503_203105_Gallery.jpg
Screenshot_20240503_203031_Gallery.jpg
Screenshot_20240503_202915_Gallery.jpg
Screenshot_20240503_202909_Gallery.jpg

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných