... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

mmracing.sk
 
Macek71
Autor témy
Príspevky: 30
Registrovaný: 6.4.2021
Auto: BMw 1
Kraj: Zahraničie

Vybité baterie v DO

Sobota, 20. Apríla 2024, 11:44

Dobrý den, poprosil bych o radu. Na dyspkeji mého auta ( E91,r.v.2011, 318d) svítí hláška : Batteries of 'remote control for stationary functions' discharged.
Replace batteries, see Owner's Handbook. Já s mou angličtinou😀 , jsem vyměnil baterie v DO auta a DO nezavisleho topeni a hláška je tam pořád. Přeložilo mi to : [size=85][font=Helvetica]Dálkové ovládáni
[/font][/size]
Baterie „dálkového ovládáni

pro stacionárni funkce" jsou vybité.
[size=85][font=Helvetica]Vymeñte baterie,.[/font][/size]
[size=85][font=Helvetica] Může mi někdo říct, co to je za chyba. Předem děkuji a přeji hezký den Radek[/font][/size]
 
PearlJam
Príspevky: 32
Registrovaný: 23.10.2023
Auto: BMW E39 530d
Kraj: Bratislavský

Re: Vybité baterie v DO

Streda, 24. Apríla 2024, 16:21

Zdar, v klíčku není baterie, ale akumulátor. Mě se ta hláška objevila taky a stačilo se projet s klíčkem a auto ten akumulátor dobilo a už mi to nehlásí. Zkus s daným klíčkem jezdit, aby se to dobilo. Pokud to nepomůže, tak výměna akumulátoru, který je napájený na desce v klíčku, klíček, ale musíš rozlepit.
 
PetoK
Príspevky: 9697
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Vybité baterie v DO

Streda, 24. Apríla 2024, 16:30

Netáraj,on tam má CA, a tam ide bat cr2032 vymeniť v pohode,kľúč má takú krytku
 
PearlJam
Príspevky: 32
Registrovaný: 23.10.2023
Auto: BMW E39 530d
Kraj: Bratislavský

Re: Vybité baterie v DO

Streda, 24. Apríla 2024, 19:44

Já mám E91 rok 2012, 318d a proč by měl mít jiný klíč? U BMW je všechno možné, že mělo dva typy klíčů s baterkou a akumulátorem.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12263
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Vybité baterie v DO

Streda, 24. Apríla 2024, 21:43

Tak to vies o bmw este malo….
Prílohy
IMG_8455.jpeg
IMG_8455.jpeg (70.5 KiB) 559 zobrazení
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
PearlJam
Príspevky: 32
Registrovaný: 23.10.2023
Auto: BMW E39 530d
Kraj: Bratislavský

Re: Vybité baterie v DO

Štvrtok, 25. Apríla 2024, 16:14

No jo no, učený z nebe nespadl. Já mám klíček s akumulátorem. To že se vyráběl i s baterkou je mi jasné, ale není mi jasné, proč do stejného auta dávali klíčky s baterkou i s akumulátorem, ale pro mě to není podstatné. Důležité je, že s akumulátorem se za jízdy baterie v klíčku dobíjí a není třeba v klíčku nic měnit.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12263
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Vybité baterie v DO

Štvrtok, 25. Apríla 2024, 18:57

Pretoze komfortny pristup vysiela stale a casom sa vybije,kdezto tvoj sa vybija len ked stlacas tlacitka….
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6558
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Vybité baterie v DO

Štvrtok, 25. Apríla 2024, 22:25

PearlJam napísal:
No jo no, učený z nebe nespadl. Já mám klíček s akumulátorem. To že se vyráběl i s baterkou je mi jasné, ale není mi jasné, proč do stejného auta dávali klíčky s baterkou i s akumulátorem, ale pro mě to není podstatné. Důležité je, že s akumulátorem se za jízdy baterie v klíčku dobíjí a není třeba v klíčku nic měnit.
Odpoved je jednoducha - kluce s klasickou baterkou maju vozidla ktore maju bezklucove startovanie (Comfort Go) - kluc nedavas do ziadneho slotu ako u svojho vozidla (kde sa dobija) a ziadny takyto slot ani vozidlo nema... staci mat kluc vo vrecku alebo hocikde v aute a startujes.... cize akumulator v nom by sa nemal kde dobijat.... tie auta co maju komfortny vstup maju zakonite aj comfort go, cize kluc zostava ten s baterkou....

TT-simik - pri CA nemoze kluc stale vysielat signal, to by bola hlupost a baterka by v nom dlho nevydrzala.... je to riesene antenami CA - tie sa aktivuju podla ktoru klucku prave chytis do ruky a "dialkovo" identifikuju kluc. dokonca tento system ma zaujimavu ochrannu funkciu - ak otvoris len kufor (vozidlo zostava zamknute) a nahodou by si v nom nechal kluc a zavrel ho, tak sa znovu hned otvori. Ale v pripade, zeby si mal u seba este dalsi kluc, kufor sa normalne zatvori/zamkne a ten kluc co zostal vnutri, system docasne deaktivuje, aby kufor nemohol otvorit hocikto iny.....
 
PearlJam
Príspevky: 32
Registrovaný: 23.10.2023
Auto: BMW E39 530d
Kraj: Bratislavský

Re: Vybité baterie v DO

Štvrtok, 25. Apríla 2024, 22:56

:smile: Díky za vysvětlení.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12263
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Vybité baterie v DO

Piatok, 26. Apríla 2024, 07:38

Airbone tak do hlbky som to nestudoval,ale bol som v tom ze ten kluc nieco vysiela aj z videi kde kradnu luxusne auta z komfortnym pristupom zo zosilrnymi antenami aj cez stenu…Ale clovek sa uci cely zivot a mna taketo technicke info zaujmaju hlavne od teba👍
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6558
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Vybité baterie v DO

Dnes, 18:42

TT-SIMIK napísal:
Airbone tak do hlbky som to nestudoval,ale bol som v tom ze ten kluc nieco vysiela aj z videi kde kradnu luxusne auta z komfortnym pristupom zo zosilrnymi antenami aj cez stenu…Ale clovek sa uci cely zivot a mna taketo technicke info zaujmaju hlavne od teba👍
netusim ako sa kradnu vozidla, ale ten komfortny vstup nepredstavuje ziadny sposob zvyseneho zabezpecenia oproti normalnemu pouzivaniu DO, je to len komfortna funkcia... Kluc by nadarmo vysielal sustavne nejake signaly.... Signal vysle praveze vozidlo cez prislusnu antenu - prave vtedy, ked chytis klucku do ruky, a identifikuje, ze je kluc v pozadovanej vzdialenosti k vozidlu. Nieco obdobne ako RFID.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných