... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

obchodna sekcia
 
Sančo
Autor témy
Príspevky: 14
Registrovaný: 10.3.2024
Auto: Bmw e60 530d
Kraj: Nitriansky

Comfort access nejde

Piatok, 5. Apríla 2024, 09:12

Ahojte. Už som tu videl nejakú tému ohladom nefunkčného CA ale nedostal som sa k riešeniu mojho problému.
Mám taký problém že mi vôbec nejde CA (ani odomknúť ani naštartovať)
Pozeral som poistky, sú v poriadku všetky.
Baterka v klúči nová, cez ISTU píše RJ v zelenom, žiadne uložené chyby.
Vraj v tom hrá rolu aj diversity modul. Neviem či len pri odomykaní alebo aj pri štartovaní. No diversity modul má už slabší príjem (auto odomknem maximalne zo vzdialenosti dvoch metrov, rádio ide bez problémov no TV tiež chytá slabo signál. Čakám na druhý diversity modul, no chcem sa spýtať čo iné by ešte mohol byť problém
Tak isto u iných bmw som videl pri CA na klučkách malé “čiarky” či ako by som to nazval, neviem ako to je pri e60 ale na klučkách nemám tie pásiky ale podla vin čísla v katalógu stojí klučka okolo 300eur takže typujem že je aj s tým “dotykovým” snímačom na odomykanie
Pozeral som aj cez NCS či náhodou nieje vypnutý no nie. Všetko je zapnuté. Prípadne môžem doplniť súbor z ncs neskôr keď budem pri aute, možno tam niekto predomnou niečo nastavil zle :/
Neviem si už rady čo by tam mohlo byť ešte zlé
Ak sa s tým niekti stretol tak by som bol velmi vďačný za pomoc
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1922
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: Comfort access nejde

Piatok, 5. Apríla 2024, 10:53

Ja len čo sa týka comfortu...Na e60/61 keď máš komfort pristup vo výbave, nie sú žiadne čiarky, alebo nejak označená plocha dotyku senzora....reaguju na celom aute keď dáš ruku medzi kĺučku a dvere, alebo keď potiahneš...pri zamykaní sú senzory v časti zámku....priložíš ruku na zamok na 3sekundy a zamkne celé auto...
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
Sančo
Autor témy
Príspevky: 14
Registrovaný: 10.3.2024
Auto: Bmw e60 530d
Kraj: Nitriansky

Re: Comfort access nejde

Piatok, 5. Apríla 2024, 12:56

Ano to viem že ako to funguje len som si nebol istý či tam má byť to označenie alebo nie lebo napr na e90 s CA som videl tie čiarky
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6552
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Comfort access nejde

Piatok, 5. Apríla 2024, 17:53

moze to byt samozrejme aj diversity modul. Totizto on musi v okoli vozidla cez antenu prijmu DO detekovat kluc a "zobudit" jednotku komfortneho pristupu. Ak sa bavime o E61, tak priciny mozu byt:
1. Do diversity modulu zatiekla voda (a preto ma aj slaby prijem DO)
2. Polamane kable v prechodke do zadnych dveri, konkretne sa bude jednat o vedenie z diversity modulu PIN 4 do jednotky CA , PIN 3. (FBD_WUP - Fernbedienung Wake Up).
3. Kombinacia oboch
 
Sančo
Autor témy
Príspevky: 14
Registrovaný: 10.3.2024
Auto: Bmw e60 530d
Kraj: Nitriansky

Re: Comfort access nejde

Piatok, 5. Apríla 2024, 18:56

Bavíme sa o e60 čiže tieto možnosti by som vylúčil. Diversity som mal aj vonku, kontakty ktore su na okne aj tie co su na module som precistil jemnym smirglom a kontakt sprejom, tak isto vsetky konektory. Plus som ho zobral znamemu elektrotechnikovi ktory mi prepajkoval cely plošak a trochu to aj pomohlo čo sa týka DO lebo pred tým som auto odomkol len zo vzdialenosti pol metra od diversity modulu (v predu pri kapote som neotvoril auto). Teraz sa to zlepsilo o kus ako som spominal, odomknem auto max z dvoch metrov
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6552
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Comfort access nejde

Streda, 10. Apríla 2024, 00:00

Sančo napísal:
Bavíme sa o e60 čiže tieto možnosti by som vylúčil. Diversity som mal aj vonku, kontakty ktore su na okne aj tie co su na module som precistil jemnym smirglom a kontakt sprejom, tak isto vsetky konektory. Plus som ho zobral znamemu elektrotechnikovi ktory mi prepajkoval cely plošak a trochu to aj pomohlo čo sa týka DO lebo pred tým som auto odomkol len zo vzdialenosti pol metra od diversity modulu (v predu pri kapote som neotvoril auto). Teraz sa to zlepsilo o kus ako som spominal, odomknem auto max z dvoch metrov
Aha tak ok ak sa bavime o E60.... AJ ten sa obcas poserie, hlavne ten dosah. Prepajkovavanim sa to vyriesit neda, treba vymenit zopar komponentov..... Viem to vyriesit.
 
Sančo
Autor témy
Príspevky: 14
Registrovaný: 10.3.2024
Auto: Bmw e60 530d
Kraj: Nitriansky

Re: Comfort access nejde

Streda, 10. Apríla 2024, 05:10

Ako som uz písal, čakám už na druhý modul, tento týždeň by mi mal dojsť.
Ale ináč čo konkrétne treba pomeniť? Keď už budem mať druhý funkčný nebudem sa báť chytit toho a mozno sa mi podarí to spojazdniť. Skusil by som to len tak zo zaujimavosti opraviť😅
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6552
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Comfort access nejde

Streda, 10. Apríla 2024, 17:10

Sančo napísal:
Ako som uz písal, čakám už na druhý modul, tento týždeň by mi mal dojsť.
Ale ináč čo konkrétne treba pomeniť? Keď už budem mať druhý funkčný nebudem sa báť chytit toho a mozno sa mi podarí to spojazdniť. Skusil by som to len tak zo zaujimavosti opraviť😅
Tak pokial budes mat nahradny modul a bude fungovat ako ma, tak to je zbytocne to riesit....
 
Sančo
Autor témy
Príspevky: 14
Registrovaný: 10.3.2024
Auto: Bmw e60 530d
Kraj: Nitriansky

Re: Comfort access nejde

Streda, 10. Apríla 2024, 17:12

Ja viem že to je zbytočne ale bavia ma taketo somarinky a keby tomu trochu viac pochopim, ako to funguje a co sa tam kazí atd tak sa to mozno zíde😀
 
PetoK
Príspevky: 9693
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Comfort access nejde

Streda, 10. Apríla 2024, 17:13

Si vážne tak naivný, že ti niekto len tak povie svoje how-know ?
 
Sančo
Autor témy
Príspevky: 14
Registrovaný: 10.3.2024
Auto: Bmw e60 530d
Kraj: Nitriansky

Re: Comfort access nejde

Streda, 10. Apríla 2024, 17:15

Veď som sa len tak pýtal ak nie tak pochopím😆
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6552
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Comfort access nejde

Streda, 10. Apríla 2024, 17:23

je to v podstate jednoduchy obvod fungujuci na prijimaci TDA5210
o tom ako to funguje, si mozes nastudovat v datasheete:
TDA5210_V3.0.book (mouser.sk)
ale v nom problem najskor nebude, ak prijima signal. Skor v predradnom obvode ktory je filtracny a zaroven ako pasmovy filter, pripadne vadny rezonator pre medzifrekvenciu. Ale vsetky tieto komponenty su "obsolete" tzn. ze uz sa nevyrabaju a ani nepredavaju, pripadne je velmi tazke ich zohnat a ak, tak len vo vacsich mnozstvach. Cize svojpomocna oprava je blud, jedine to dat spravit niekomu, kto to robi bezne a vsetky tieto komponenty a aj znalosti ma k dispozicii.... :wink:
 
Sančo
Autor témy
Príspevky: 14
Registrovaný: 10.3.2024
Auto: Bmw e60 530d
Kraj: Nitriansky

Re: Comfort access nejde

Streda, 10. Apríla 2024, 17:26

Ahaa chapem no dobre teda, ale ďakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12256
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Comfort access nejde

Streda, 10. Apríla 2024, 19:12

Myslim ze sme sa stratili uz pri filtracnom predradnom obvode a nie to este pri rezonatore….🤣
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6552
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Comfort access nejde

Štvrtok, 11. Apríla 2024, 13:40

TT-SIMIK napísal:
Myslim ze sme sa stratili uz pri filtracnom predradnom obvode a nie to este pri rezonatore….🤣
Ten obvod prijmu sa da dokonca poriadne vytunovat..... Nejaky madar, ktory opravuje tieto moduly, ak maju slaby prijem len na kratucku vziadlenost, to robi tak, ze potom maju prijem na cca 80-100 metrov :D To je parada ak byvas v mrakodrape na poslednom poschodi a potrebujes niekomu z balkona odomknut kufor alebo auto, aby si prevzal kontraband.... :D :lol:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 9 neregistrovaných