... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

mmracing.sk
 
sluggish
Autor témy
Príspevky: 342
Registrovaný: 25.2.2013
Auto: G30 530d
Kraj: Nitriansky

G30 Line assist problém

Streda, 4. Októbra 2023, 07:57

Ahojte,
Line assist sa začal správať dosť zvláštne. Na diaľnici ma namiesto pekného uržiavania v strede pruhu začalo ping pongovať zo strany na stranu, vypína sa už pri miernejších zákrutách, na okreskách tam kde pretým fungoval sa chytá len sem tam a to iba na chvíľku a viac nejde ako ide.
Pozeral som aj zahraničné fóra a vyzerá to tak že nie som jediný s týmto problémom Link.

sklo pred senzormi som samozrejme pozeral, vyčistil ale bez zmeny.
Ako riešenie v linku ponúkajú "Reset EPS and DSC control unit"
poprípade odpojiť baterku na niekoľko minút.

Chcem sa spýať či sa s týmto problémom niekto stretol, poprípade či by odpojenie baterky mohlo problém vyriešiť.
Som mimo SVK a niekoho dobrého s diag tu asi nezoženiem ( ak by ste vedeli o niekom v okolí Rijeky budem rád :lol: )
poprípade či by sa na to niekto podujal koncom tohoto mesiaca keď budem doma.
Západné Slovensko

Ďakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1922
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: G30 Line assist problém

Streda, 4. Októbra 2023, 10:19

Znovu v bmw nakalibrovať...
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
sluggish
Autor témy
Príspevky: 342
Registrovaný: 25.2.2013
Auto: G30 530d
Kraj: Nitriansky

Re: G30 Line assist problém

Streda, 4. Októbra 2023, 11:13

sandrito napísal:
Znovu v bmw nakalibrovať...
Skúsil som, nepomohlo.
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: G30 Line assist problém

Streda, 4. Októbra 2023, 11:46

Ja s tym mam podobny problem. Malokedy vidi ciary na ceste aj ked su zretelne nakreslene. A sucasna G30 aj ex G31 sa vobec nevedeli preradovat medzi pruhmi. Zapol som smerovku, auto zmenilo sice pruh ale veselo vybocovalo dalej az do zvodidiel a musel som zasiahnut.
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
sluggish
Autor témy
Príspevky: 342
Registrovaný: 25.2.2013
Auto: G30 530d
Kraj: Nitriansky

Re: G30 Line assist problém

Streda, 4. Októbra 2023, 12:23

Ja som narazil na jedno nemecké fórum kde to tiež riešia link.
Okrem toho že tam majitelia mali svätú trpezlivosť s BMW servismi a nechávali u nich autá cele týždne bez výsledku, s menením kamier, jednotiek a boh vie čoho všetkého tak prišli na to že pravdepodobná príčina je posledná zvolávačka na update DDE. (myslím že to bolo minulý rok ak si dobre pamatám ) a tak sa mi zdá že moj problém začal zhruba v tom istom čase, ale možno si to len namýšľam.
Preraďovanie detto, predtým to fungovalo krásne, teraz nič, podržím smerovku a line assist sa vypne.
Okrem iného, v tej diskusii bolo písané že tak isto prestalo fungovať automatické parkovanie. Síce som to za ten čas čo mám auto použil iba raz, ale včera som ho chcel skúsiť a nič. Dnes to skúsim ešte raz a uvidíme.
Hold to je daň za to že nemáme autá s dušou :D

Tunajší chalani s diag by sa chytili na takúto opravu ? Resetovať tie dve jednotky ?
 
PetoK
Príspevky: 9691
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: G30 Line assist problém

Streda, 4. Októbra 2023, 14:39

Pozri sa na to opačne,vážne si myslíš že toto vyrieši niekto mimo autorizaku ? Toto musí riešiť podpora s vývojármi v de. Evidentne chyby v sw.
 
sluggish
Autor témy
Príspevky: 342
Registrovaný: 25.2.2013
Auto: G30 530d
Kraj: Nitriansky

Re: G30 Line assist problém

Streda, 4. Októbra 2023, 15:30

No na základe recenzíí užívateľov ktorí s tým mali problém a vyriešili ho týmo, áno, myslím si že sa to dá vyriešiť mimo autorizáku. Hlavne po tom, čo niektoré autorizák mali autá u seba celé týždne a vymienali jeden diel za druhým bez úspechu. V tom druhom linku je popísané, že na tom vývojári pracujú a boli prizvaní do niektorých servisov aby sa na tie autá a ich správanie pozreli. Zatiaľ však na to žiadna PUMA nie je vydaná.
Naposledy upravil/-a sluggish v Streda, 4. Októbra 2023, 20:20, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1922
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: G30 Line assist problém

Streda, 4. Októbra 2023, 15:49

G31 sa mi čoraz viac začinajú páčiť....pomaly vychádzajú prvé kusy zo záruky a už sa to začína sypať....
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
PetoK
Príspevky: 9691
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: G30 Line assist problém

Streda, 4. Októbra 2023, 16:36

A čo čakáš .. vsak to je ideal pre výrobcu...
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: G30 Line assist problém

Streda, 4. Októbra 2023, 18:11

Ale to neni, ze sa sypu. Tam je ocividne systemova chyba, ked ten isty bug sa napr u mna prejavoval u oboch aut. Presne rovnako. Mozno by to chcelo update SW. LCI tento problem pokial viem nemaju.
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
l.bily
Príspevky: 262
Registrovaný: 21.11.2011
Auto: BMW 630D xDrive G32
Kraj: Trnavský

Re: G30 Line assist problém

Utorok, 10. Októbra 2023, 17:55

Zacolo to robit aj mne aj ked som na update este neriesil.. Ako ste to vyriesili ,kalibraci v tt bmw neuspesne.
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1922
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: G30 Line assist problém

Streda, 11. Októbra 2023, 06:26

l.bily napísal:
Zacolo to robit aj mne aj ked som na update este neriesil.. Ako ste to vyriesili ,kalibraci v tt bmw neuspesne.
Ako pišu chalani vyššie, bude to zrejme bug softverový nedostatok....aké stanovisko si dostal v BMW?
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
sluggish
Autor témy
Príspevky: 342
Registrovaný: 25.2.2013
Auto: G30 530d
Kraj: Nitriansky

Re: G30 Line assist problém

Streda, 11. Októbra 2023, 10:05

inak to automatické parkovanie fakt nefunguje, skúšal som ho posledné dni a na miestach kde som ho skúšal aj predtým a nič.
v Linkoch hore je ako jedno z riešení ktoré fungovalo popísané odpojiť baterku na 30-40 minút a malo by sa to asi nejak zresetovať, tak som naklonený skúsiť aj túto možnosť.
Mohlo by sa niečo stať keď odpojím baterku ? to že mi vymaže uložené sedačky a nejaké nastavenia neriešim, či by to nemohlo spôsobiť nejaký väčší problém.
 
sluggish
Autor témy
Príspevky: 342
Registrovaný: 25.2.2013
Auto: G30 530d
Kraj: Nitriansky

Re: G30 Line assist problém

Pondelok, 23. Októbra 2023, 19:00

Páni, dobrá správa. Včera som odpojil baterku v kufri na pol hodinu a vyzerá to že to ozaj funguje. Line assist zatiaľ drží, aj keď som ešte nemal možnosť skúsiť auto na dialnici, či a ako funguje tam, a tak isto či začalo fungovať preraďovanie v pruhoch.
Okrem toho aj automatické parkovanie sa tiež obnovilo.

Pro tip, ak to skúsite nezabuchnite si kufor pokiaľ teda nemáte sklopné sedačky a ski-vak ako ja, inak neviem ako by som sa do neho dostal, aspoň moja päťka nemá dierku na manuálne otvorenie kľúčom :D
 
PetoK
Príspevky: 9691
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: G30 Line assist problém

Pondelok, 23. Októbra 2023, 23:23

Stačí sa pripojit vpredu cez káble a otvoris si kufor, samozrejme pokiaľ nemáš plus na bat v skrate o kostru...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných