... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

obchodna sekcia
 
sluggish
Autor témy
Príspevky: 342
Registrovaný: 25.2.2013
Auto: G30 530d
Kraj: Nitriansky

Re: G30 Line assist problém

Pondelok, 6. Novembra 2023, 07:29

Ahojte, tak malý update, od utorka som najazdil asi 1500 km.
Väčšina po dialnici HR-SK, SK-CZ a späť, popri tom nejaké behačky na kahan-party okolo komína a môžem povedať že line asist funguje asi ešte lepšie než keď som auto pred rokom kúpil. V pruhoch drží ako pribité, prekne v strede, žiadne ping-pongovanie od čiary po čiaru, preraďovanie do pruhov tak isto paráda.
Včera po ceste do HR mi svietilo nizke ostré slnko, predtým už malo auto problém pri takýchto podmienkach detekovať čiary, úprimne, sám som mal problém ich vidieť na viac ako 10m pred sebou, teraz úplne bez problému, až som sa čudoval že to ešte drží.
Za mňa teda tento pokus s odpojením baterky v kufri ktorému som sám veľkú šancu nedával funguje na 100%.
 
PeterPP
Príspevky: 14
Registrovaný: 19.11.2023
Auto: BMW G30 520xd 2020
Kraj: Prešovský

Re: G30 Line assist problém

Nedeľa, 19. Novembra 2023, 12:48

Ahoj, to preradzovanie do pruhu funguje ako?

Ja som to testoval na dialnici, mal som zapnutý lane assist, auto sa drži vždy normálne v pruhu, ale keď som sa dostal za auto a dal smerovku na predbiehanie, tak lane assist sa “vypol” akože vyhodil pruhy ale auto samé neodbočovalo. Treba iba podržať smerovku alebo ju celú “zatlačiť” ?
 
sluggish
Autor témy
Príspevky: 342
Registrovaný: 25.2.2013
Auto: G30 530d
Kraj: Nitriansky

Re: G30 Line assist problém

Pondelok, 20. Novembra 2023, 11:37

pozerám že máš rv. 2020 čo je už predpokladám facelift. ja mám pre-fl a preraďovanie funguje tak, že smerovku len držím, neprepnem ju celkom a auto sa samé preradí do druhého pruhu.
 
Observer
Príspevky: 131
Registrovaný: 25.6.2018
Auto: naftove
Kraj: Zahraničie

Re: G30 Line assist problém

Pondelok, 20. Novembra 2023, 12:21

presne tak tak to funguje aj na LCI, podrzis smerovku cca 3s pred hranicou odporu pre prepnutie (podrzat v pozicii na "3-blik") az sa na HUD / display budikov objavi sipka o preradeni do vedlajsieho pruhu a nasledne auto preradenie vykona :mrgreen: samozrejme line assist musi byt po celu dobu aktivny a system musi vyhodnotit pruh ako volny
velmi navykova ficura :D
line assist nefunguje, ak je nieco pripojene na taznom zariadeni (hoci len nosic na bicykle), neda sa ani zapnut tempomat (v kombinacii LA+ACC), potom treba rucne prepnut na "obycajny" tempomat s ACC
 
PeterPP
Príspevky: 14
Registrovaný: 19.11.2023
Auto: BMW G30 520xd 2020
Kraj: Prešovský

Re: G30 Line assist problém

Pondelok, 20. Novembra 2023, 18:00

Tak mne zosivejú zelené pásy a volant, ako keby stratil pruhy a auto neprejde samé do iného pruhu. Pritom mám všetko asi v tom aute, 360 kamera, adaptívne blboviny, nočné videnie atď. Môže to byť nejaká fičúra v rámci inej výbavy?

Nemám LCI verziu po facelifte

Rovnako sa auto niekedy rozbehne v kolóne pri adaptívnom tempomate samé aj viackrát a niekedy ani raz, iba ukazuje, že auto predomnou ide preč 😅
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12253
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: G30 Line assist problém

Pondelok, 20. Novembra 2023, 18:49

Rozbiehanie v kolone funguje len do par sekund po zastaveni. 3-5s. mozno…Potom musis drgnut do plynu….
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
sluggish
Autor témy
Príspevky: 342
Registrovaný: 25.2.2013
Auto: G30 530d
Kraj: Nitriansky

Re: G30 Line assist problém

Utorok, 21. Novembra 2023, 11:02

takto isto sa správalo auto aj mne, keď mi prestal poriadne fungovať ten line assist.
po tom resete s odpojením baterky ide všetko super :)
 
PeterPP
Príspevky: 14
Registrovaný: 19.11.2023
Auto: BMW G30 520xd 2020
Kraj: Prešovský

Re: G30 Line assist problém

Utorok, 21. Novembra 2023, 16:06

Dnes som to otestoval a ide to 😅 robil som to zle… nečakal som s podržaniu smerovkou. Auto neukázlo šípku, len vyblikalo tú zelenú čiaru naľavo a potom pri zaradzovaní napravo. Všetko ako po masle…
 
pelko_beembecko
Príspevky: 2
Registrovaný: 27.3.2024
Kraj: Bratislavský

Re: G30 Line assist problém

Streda, 27. Marca 2024, 22:43

sluggish napísal:
Páni, dobrá správa. Včera som odpojil baterku v kufri na pol hodinu a vyzerá to že to ozaj funguje. Line assist zatiaľ drží, aj keď som ešte nemal možnosť skúsiť auto na dialnici, či a ako funguje tam, a tak isto či začalo fungovať preraďovanie v pruhoch.
Okrem toho aj automatické parkovanie sa tiež obnovilo.

Pro tip, ak to skúsite nezabuchnite si kufor pokiaľ teda nemáte sklopné sedačky a ski-vak ako ja, inak neviem ako by som sa do neho dostal, aspoň moja päťka nemá dierku na manuálne otvorenie kľúčom :D
Ahojte. Mam ten isty problem ale ja som v tychto elektrikach hlupy. Staci odpojit minus? Co vsetko sa potom odmazalo? Ja som skusil, odpojil minus na 40 min a nepomohlo. A po zapojeni mi ostalo vsetko nastavenie iba cas sa resetol. Robim to zle? Diik
 
sluggish
Autor témy
Príspevky: 342
Registrovaný: 25.2.2013
Auto: G30 530d
Kraj: Nitriansky

Re: G30 Line assist problém

Štvrtok, 28. Marca 2024, 08:51

Ahoj,
áno, odpájal som len mínus. Ak sa dobre pamätám, tak G30 má 2 baterky, ja som odpájal tú v kufri "pod podlahou".... možno skús vybehnúť na diag, či tam nemáš nejakú inú chybu zapísanú ktorá môže ovplyvňovať line assist. Ja som mal auto bez chýb, bol som s tým v BMW servise, kde nič nenašli takže u mňa to bol ten bug. Myslím že aj okrem času sa mi resetovala aj skratka na vypnutie HUD ktorú som mal uloženú na "tlačítkach rádia" ale pozícia sedačiek a zrkadiel ostala zachovaná, ale myslím že tieto pozície si auto ťahá z kľúča ....
 
pelko_beembecko
Príspevky: 2
Registrovaný: 27.3.2024
Kraj: Bratislavský

Re: G30 Line assist problém

Štvrtok, 28. Marca 2024, 13:17

No tak nakoniec akcia uspesna 😀 vcera po odpojeni som dal len 5 km a neslo to. Ale dnes po dalsich 20 km sa to spamatalo a uz to funguje

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 22 neregistrovaných