... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Podsvietenie ovladania okien

Piatok, 2. Decembra 2022, 18:30

h0rac napísal:
Nie ja takú poistku na e46 nemám ale diagram poistiek na E90 alebo Fkové rady som nevidel takže bol to iba nápad. Rovnako ako z odkódovaním keďže GM modul riadi elektriku auta v e46, osvetlenie, stierače a pod takže opäť nápad či pri novšom aute sa dá dokódovať / odkódovať, keď sa dá nastaviť koľko voltov ide do AE žiarovky tak som myslel že niečo podobné by bolo možné. Pokiaľ viem tak e90 nemajú nemajú koliečko ako e46 takže preto som si myslel že by to mohlo byť možné. Hold bol to iba brainstorming ale som rád že na fóre sa nachádzajú fundovaný ludia si ešte dajú námahu poradiť :)
Vsetky bmw ktore uz maju RJ svetiel ako E39/E46 a vyssie (LCM, FRM, LSZ atd) uz nemaju poistky pre jednotlive svetla, pretoze uz maju v sebe "solid state" technologiu - integrovane obvody, ktore tuto funkciu riesia. Spinanie jednotlivych svetiel, ich kontrola (odber apd) a aj nudzove vypinanie jednotlivych okruhov v pripade potreby. Monitoring jednotlivych svetiel je aj za stavu ich vypnutia - modul posiela na danne svetlo kratke napatove impulzy (tzv. Cold Check - preto aj na niektorych ztuzingovanych autach kde narvali ledky namiesto ziaroviek, je vidno vecer ze tieto si sem tam "poblikuju" - je to impulz od RJ svetiel pre kontrolu svetla). Aj terminal 58G riadi RJ svetiel - to je podsvetlenie pristrojov, ovladacov, radia apd. Co sa tyka GM modulu v E46, ten riadi ostatnu "palubnu elektroniku" a len vnutorne osvetlenie (teda interierove a pripadne svetla v dverach a tak). Vonkajsie osvetlenie riadi modul LSZ, teda modul svetiel.
Napatie sa neda nakodovat, zrejme sa daju len zmenit niektore natvrdo danne nastavenia podla typu svetiel, ale nie tak, ze si navolis lubovolne napatie. Kodovanie je len prepinanie parametrov z dostupnych moznosti. Odkodovat sa vnutorne podsvetlenie pristrojov neda. A tie "koliecka" maju uplne vsetky vozidla, E90, F30 apd apd...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných