... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

bmwtt.sk
 
Juraj9922
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 14.4.2022
Auto: Bmw e91
Kraj: Žilinský

Riadenie BMW e91 330 xd

Streda, 24. Augusta 2022, 18:22

Dobrý deň.

No vrátil sa mi problém s riadením môjho bmw e91 330 XD ktorý som si myslel ze sa vyriešil ale bol som na omyle. Ale za to to mam lepšie odsledované a viem to lepšie popísať co sa deje.

Takže problém je taky ze mi trasie volantom celkom dosť nie autom a vydáva to taky zvuk ako keby niečo tak strpalo pri toceni kolesami v rýchlosti do 10km/h alebo pri cúvaní a toceni volantom na parkovisku a robí to aj počas státia na pecku ale neutráli. (nie vždy) pri otáčkach motora tak do 1000ot/min. Počas jazdí autom v meste a mimo mesta nieje problém nieje zvuk.

Najprv som si mylsle ze to budu ramena tak som vymenil komplet sadu (sak už mali svoje za sebov)4 ks ramien a tycky riadenia uloženia tlmicov a išlo geometriu.
Nepomohlo.
Takže ďalej som si povedal ze to môžu byť aj kolesa keďže už boli obytné tak som kúpil nové elektróny dezent r 18 nové gumi michelin pilot.
Nepomohlo
Všimol som ze predný kardan bol už zlý repas spravený
Nepomohlo 🙂🙂
No tak som si povedal ze bude zlý hraben riadenia ved auto ma už 270 000 km servo išlo na repas kúpil som servočerpadlo vymenil kvapalinu🙂🙂🙂 a ci pomohlo 🙂🙂🙂🙂nepomohlo🙂🙂🙂

Takže taraz idem skúsiť nasledovne počas repasu serva nebol meneny ventil regulácie tlaku oleja mohlo by to byt nim? Alebo riadiaca jednotka? Na diagnostike auto vykazuje jedinú chybu a to zámok okná 5tych dverí tak rátam že riadiaca jednotka a kábel budú ok.

Prosím pekne neviete mi niekto poradiť v com bude problém ci to môže spôsobovať ten ventil. Lebo to je jediná stará vec na tom riadení auta. ( už som sa stretol s troma chybami hydraulických ventilov a to ze z riadiacej jednotky išlo prerušované ovládacie napetie alebo žiadne, co by vysvetľoval stravy zvuk, ďalej zlomený alebo inak poškodený ventil a vzhľadom na to ze to starého čerpadlá boli v sisteme malé sponky upchate prípchate. Už neviem a nejde mi ani o to ze ten ventil stojí 250 eur ale už by som rad túto chybu odstránil. Lebo dojem z jazdy vždy super ale vychádzania s parkoviska to ma serie.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných