... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
aquadigio
Autor témy
Príspevky: 469
Registrovaný: 23.3.2014
Kraj: Nitriansky

Ahoj da, sa vymenit lozisko aktivneho stabilizatora?? Foto v prilohe,

Nedeľa, 7. Augusta 2022, 09:50

Da, sa vymenit toto lozisko oznacene??? Nahrada asi nie je, ale ma druhy malo by sa to dat prehodit, nerobil to niekto? Dakujem
Prílohy
Screenshot_20220806-155139_Photo Editor.jpg
 
Užívateľov profilový obrázok
arcteryx
Príspevky: 161
Registrovaný: 12.11.2012
Auto: 530D E61 M-packet
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Ahoj da, sa vymenit lozisko aktivneho stabilizatora?? Foto v prilohe,

Pondelok, 26. Decembra 2022, 16:45

Ano, da.
BMW 530d (E61) ...príbeh
ŠKODA Octavia II kombi 2.0 TDI Ex
BMW 328i (E36) Ex
 
Užívateľov profilový obrázok
aquadigio
Autor témy
Príspevky: 469
Registrovaný: 23.3.2014
Kraj: Nitriansky

Re: Ahoj da, sa vymenit lozisko aktivneho stabilizatora?? Foto v prilohe,

Utorok, 27. Decembra 2022, 14:12

Cau, nenasiel som cislo dielu, nedavno niekto pisal, ze asi nie, nemusi sa, stabik rozobrat? Vdaka
 
Užívateľov profilový obrázok
arcteryx
Príspevky: 161
Registrovaný: 12.11.2012
Auto: 530D E61 M-packet
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Ahoj da, sa vymenit lozisko aktivneho stabilizatora?? Foto v prilohe,

Utorok, 27. Decembra 2022, 14:29

Ahoj, to lozisko je pevne nalisovane na tycku stabika. Takze len zlisovat dole.Gumena manzeta na nom je zvlast diel, taktiez aj to hlinikove zavesenie. Diely 2 a 3.
Ale nechce sa mi verit, ze lozisko by bolo natolko znicene, ze by neslo nejakym rozpustadlom precistit, potom premazat a rozhybat. Nie su na nom az tak velke sily a hlavne nerotuju vysokou rychlostou. Aj ked vyschnu, nespecu sa.
Ja teoreticky mam jeden nahradny cely komplet predny stabik aj s ulozenim v spickovom stave (pre seba), takze po novom roku viem pomoct aspon tym, kedze ho mam v dielni nie na aute, ze ho odfotim z kazdej strany, pripadne odmeriam lozisko. Ale priznam sa, ze teraz neviem naisto, ze ci tam je klasicke valive lozisko nalisovane alebo ci tam nahodou nie je iba nejake loziskove puzdro....

Len doplnim, ze aj ked sa to lozisko toci velmi ztuha, vobec to nevadi. Pri vahe auta a sile, ktorou sa v tom otaca stabiltycka, to nicomu nebude vadit. Len nech nema volu ako to lozisko, tak ulozenie. Potom by to vydavalo klepajuci alebo praskajuci zvuk.
BMW 530d (E61) ...príbeh
ŠKODA Octavia II kombi 2.0 TDI Ex
BMW 328i (E36) Ex
 
Užívateľov profilový obrázok
aquadigio
Autor témy
Príspevky: 469
Registrovaný: 23.3.2014
Kraj: Nitriansky

Re: Ahoj da, sa vymenit lozisko aktivneho stabilizatora?? Foto v prilohe,

Streda, 28. Decembra 2022, 19:07

Ano, viem jasne, ja som ho. Inak rozhybal precistil, uz menej drhne volu nemalo, ano je tam len nato ako sa pohybuje stabik, nerotuje, myslim, ze vydrzi, ale tak ked som to mal vonku, tak som, myslel ze by som to. Vymenil, ale aj na youtube hovori jeden pan, ze nedaju sa menit, ani nepredava ten diel, ale urcite vymenit musi ist, len neviem ci by preslo cez ten koniec, kde ide stabilizacna tycka na ten koniec, podla mna pri vyrobe, ho tam dali este, ked nebol zlozeny stabik, ale dakujem za odpoved
 
Užívateľov profilový obrázok
arcteryx
Príspevky: 161
Registrovaný: 12.11.2012
Auto: 530D E61 M-packet
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Ahoj da, sa vymenit lozisko aktivneho stabilizatora?? Foto v prilohe,

Streda, 28. Decembra 2022, 21:00

Zrejme tak ako pises, ze pred zlozenim valca to navliekli na tycku, ak je vnutorny priemer mensi sko ten koniec.
Ked to nema volu a hoc tazsie sa to toci, neries, poriadne to prestriekni a premaz a vydrzi to roky
BMW 530d (E61) ...príbeh
ŠKODA Octavia II kombi 2.0 TDI Ex
BMW 328i (E36) Ex

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných