... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

bmwtt.sk
 
delarock
Autor témy
Príspevky: 161
Registrovaný: 17.8.2014
Kraj: Košický

F10 535I (12/2012) xdrive - trhanie prevodovky v 2. st.

Nedeľa, 16. Mája 2021, 18:58

Cawte v tej mojej socke s xdrivom zacala na druhom stupni kopat prevodovka v zatazi (hlavne v prudkom kopci - prvy krat som si to vsimol dnes tesne po starte na rovine a následne ked som som isiel za cyklistom v prudkom kopci - to uz bola zahriata, dva citelne kopance v priebehu 10 sek ale nie zas take aby nam vybilo zuby. Aby som neklamal tak daval som pred rokom XHP flash tool 2 stage a uz odvtedy sa mi zdalo ze dvojka je nepokojnejsia ale nikdy to netrhlo. A aby som to domotal este viac ked dobre pamatam nepokojnejsia bola hlavne po resete adaptaci ktore som spravil den po flashi. Najazd 155 000 km olej bol meneny uz s preplachom, jazdim s tym fakt normalne sem tam sviznejsie, davam pozor na zahriatie prevodovky) Flashol som dneska stock zatial co som skusal ist v dvojke do prudsieho kopca tak citil som trhnutie ale vyzera to o dost slabsie. Ostatne prevodove stupne bez problemu, radi to krasne aj pri prudkej akceleracii a pod. Pichol som to na xhp nech aspon nacita adaptacie a tie druhe hodnoty a tu je vysledok. zakladna dg ani xhp diagnostika prevodovky neukazuje ziadnu chybu, tak isto ani kontrola v aute

Moze to robit aj nieco z Xdrivu ? rozvodovka? ci to by bol problem aj v inych stupnoch ? auto v vsetkych ostatnych stupnoch do kopca v zatazi netrha , iba v tej dvojke. Idem do prahy v lete tak ked to bude nieco s prevodovkou asi to tam rovno necham cez dovolenku v ZF Jihlava . dakujem za rady.
S: s tym xhp to auto nebo a dudy oproti stocku
IMG_0434.PNG

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných