... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
markouu
Autor témy
Príspevky: 20
Registrovaný: 1.9.2020
Auto: BMW E91 2010
Kraj: Bratislavský

Zvuk od podvozku, Neštartovanie a pískavý zvuk

Piatok, 9. Apríla 2021, 18:56

Nazdar páni,
Rýchle info : Auto som kúpil v septembri 2020, vymenili sa rozvody a mesiac na to mi kameň na dialnici rozbil olejovu vanu, vytiekol mi olej a zadrel som motor. (Príčina mi je dodnes neuveriteľná, ale tak sa vyjadril servis). Nový motor mal údajne 65.000km, jazdím s ním od decembra. Od výmeny motora som pri 2ke/3ke nad 2000 otáčok pociťoval vibrácie od povozku ale nebolo to nič strašné. V pondelok som mal ísť do servisu, lebo servisákovi napadlo, že vibrovanie mohol spôsobiť zotrvačník, ktorý bol v novom motore z XDrive a moje auto XDrive nemá. Do auta som dal od septembra necelých 4000€ a mám z neho horší pocit ako ked som ho kupil...
AVŠAK...
Včera som vybehol len po frajerku do roboty a do obchodu a auto mi na obchvate začalo robiť divné zvuky (popísal by som to ako zvuk, ktorý robí ABS ale nešlo to od bŕzd ale od povozku. Frajerka to opísala ako traktor :) ..)
Odstavil som to na benzínke asi po 200m, vypol som motor, počkal pár minút a naštartoval. Auto naštartovalo v pohode a došiel som s obavami asi 1km domov..
Dnes som šiel do auta, neštartovalo (ani netočilo, po stlačení Start sa len zapli a vypli svetlá).. Pozrel som hlásenie chýb, tam bolo všetko OK. Asi na 5 pokus mi auto bez problému naštartovalo, tak som sa šiel previezť okolo domu. Mám pocit, že motor znie inak ako bežné, plynový pedál reaguje lenivejšie a za 5 minút jazdy vydalo asi 3x zvuk ako sa mi podarilo nahrať aj na video.

https://youtu.be/I0xrEMnj-70

V pondelok mám ísť s autom do servisu, ktorý je 100km odomňa a dosť sa bojím či je na túto cestu ready.. Máte skúsenosti s niečim podobným ? Sorry za sloh ale chcel som byť podrobný..
E91 318D 105kW AT 2010 (N47)
 
Užívateľov profilový obrázok
markouu
Autor témy
Príspevky: 20
Registrovaný: 1.9.2020
Auto: BMW E91 2010
Kraj: Bratislavský

Re: Zvuk od podvozku, Neštartovanie a pískavý zvuk

Pondelok, 26. Apríla 2021, 10:34

Nakoniec vibrovanie nespôsoboval ani kardan, ani zotrvačník, ani diff, ale pravá zadná poloos.. Po jej výmene vibrácie zmizli.. čo sa týka problému so štartovaním, ten pominul sám od seba a po tých dvoch incidentoch, kedy neštartovalo, štartuje úplne bezchybne.. Rovnako aj zvuk, ktorý som zaznamenal vo videu pominul bez akýchkoľvek zásahov..
E91 318D 105kW AT 2010 (N47)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných