... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

mmracing.sk
 
eti
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 29.4.2019
Auto: BMW Z4 E85, 318 E91
Kraj: Bratislavský

Zarosené predné svetlo

Streda, 9. Septembra 2020, 08:57

[attachment=0]E91.jpg[/attachment
Ahojte priatelia,

chcem Vás požiadať o rady a skúsenosti s problémom zaroseného predného svetlometu BMW E90/91. Nie je mechanický poškodené .
Podarilo sa to niekomu odstrániť ? Ak áno ako ? Má niekto dajaký návod - postup ? Respektíve je nevyhnutné vymeniť celý svetlomet ?? Niekde sa píše , že je možné vymeniť dajaké tesnenie , niekde sa píše o vyčistení odvetrávacích otvoroch ..... Vopred vďaka za prípadnú odpoveď a radu
Prílohy
E91.jpg
 
Užívateľov profilový obrázok
crumar
Príspevky: 1184
Registrovaný: 28.7.2007
Auto: 528i
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin

Re: Zarosené predné svetlo

Streda, 9. Septembra 2020, 12:36

Do svetla tečie voda, takže skontrolovať nasledovné.

1. Krytka tlmeného svetla
2. Krytka Angel Eyes parkovacej žiarovky

Svetlo odporúčam demontovať, odstrojiť čo sa dá a rýchlo vysušiť, inak hrozí poškodenie xenónového štartéra, projektora....

eti napísal:
[attachment=0]E91.jpg[/attachment
Ahojte priatelia,

chcem Vás požiadať o rady a skúsenosti s problémom zaroseného predného svetlometu BMW E90/91. Nie je mechanický poškodené .
Podarilo sa to niekomu odstrániť ? Ak áno ako ? Má niekto dajaký návod - postup ? Respektíve je nevyhnutné vymeniť celý svetlomet ?? Niekde sa píše , že je možné vymeniť dajaké tesnenie , niekde sa píše o vyčistení odvetrávacích otvoroch ..... Vopred vďaka za prípadnú odpoveď a radu
 
eti
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 29.4.2019
Auto: BMW Z4 E85, 318 E91
Kraj: Bratislavský

Re: Zarosené predné svetlo

Piatok, 16. Októbra 2020, 09:51

Chcem sa poďakovať , skutočne to bolo nedoliehanim tej zadnej krytky . Svetlo som vymontoval prezrel nenašiel žiadnu prasklinku pozrel odvetrací kanalík poriadne zatvoril zadné krytky a zdá sa , že zatiaľ je to v poriadku
 
Užívateľov profilový obrázok
chikin
Príspevky: 55
Registrovaný: 24.12.2019
Auto: Bmw e90 330i
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trencin

Re: Zarosené predné svetlo

Sobota, 17. Októbra 2020, 08:55

Taktiez sa mi zarosilo, ale nie az takto, to uz je extrem...mne sa zlomila ta jedna uchytka na krytke angel eyes, tak tipujem ze tadial sa rosi....
Nemate niekto tu krytku AE na predaj , fakt to je nezohnatelne 😪
Now - Bmw e90, 330i A/T 190kw
Ex - Passat B5- 66kw, B5- 85kw a B5.5- 96kw
Ex - Bmw e90, 320d , 120kw
 
Užívateľov profilový obrázok
crumar
Príspevky: 1184
Registrovaný: 28.7.2007
Auto: 528i
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin

Re: Zarosené predné svetlo

Utorok, 20. Októbra 2020, 14:11

Mam.

chikin napísal:
Taktiez sa mi zarosilo, ale nie az takto, to uz je extrem...mne sa zlomila ta jedna uchytka na krytke angel eyes, tak tipujem ze tadial sa rosi....
Nemate niekto tu krytku AE na predaj , fakt to je nezohnatelne 😪
 
michalm2010
Príspevky: 39
Registrovaný: 14.8.2019
Auto: BMW E90 LCI 335i
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Prešov

Re: Zarosené predné svetlo

Streda, 21. Októbra 2020, 12:46

Tiež som mal trochu zarosené . Otvoril som zadné kryty, prekukol som tesnenia a prezrel čistou jarovou vodou a aj hrany na zadnej strane svetla a odvtedy pokoj. Aj na ručnej umyvarke sa predtým orosovali. Teraz je to vpohode
Daewoo Tico

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných