... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 32
reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Cabinko
Autor témy
Príspevky: 132
Registrovaný: 21.8.2020
Auto: F10
Kraj: Košický

Re: Kúpa F10

Streda, 23. Septembra 2020, 22:43

Je vtipne čítať takéto sprostosti o mojej práci od niekoho kto radsej ani nenapíše to kde/čo on robí. Nie kazdy sa za svoju pracu hanbi. Bohuzial predsudky a závisť su na Slovensku stale na dennom poriadku. A nejak ani po niekolkom prečítaní príspevku neviem nájsť nejakú relevantnú výpovednú hodnotu tvojho príspevku. Zato podla všetkého mna a firmu s ktorou okrem iného pracujem poznáš najlepsie 😊 aj ja by som chcel mat taku zázračnú schopnosť.
Každý sme si strojcom svojho šťastia. Slovo nedá sa, väčšinou vypovedá len o zlom uhle pohľadu na danú problematiku.
 
MySh0
Príspevky: 213
Registrovaný: 11.5.2015
Kraj: Bratislavský

Re: Kúpa F10

Štvrtok, 24. Septembra 2020, 12:14

Osobne invektivy su zbytocne, jedna velmi velka zivotna mudrost vravi ze kazdy clovek sa najlepsie uci na svojich vlastnych chybach, pretoze tie si najlepsie pamata.
Mozno sa tomu autu nestane nic a mozno ti po tyzdni zahlasi taku chybu ze cena jej odstranenia ta odrovna.
Nezere to auto olej? samozrejme ze ti povie ze nie, no to kde je pravda zistis az po kupe. Pretoze motor s takym najazdom by asi aj potreboval nove piestne kruzky a klzne loziska, co by si tiez pocitil na vydavkoch.
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Kúpa F10

Štvrtok, 24. Septembra 2020, 13:34

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 08:08, upravené celkom 3 krát.
 
undy
Príspevky: 2194
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: Kúpa F10

Štvrtok, 24. Septembra 2020, 13:45

@ kruháče mám dva, pred každou vilou jeden a digitálnu stopu žiadnu a čím sa živím vie niekoľko desiatok tisícov ľudí, ktorí cezo mňa prešli. Dúfam, že takto je to všetko zle.
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Kúpa F10

Štvrtok, 24. Septembra 2020, 13:51

Undy mozem si prist niekedy tvoj kruhac dat bokom ked mi pojde auto?
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Kúpa F10

Štvrtok, 24. Septembra 2020, 14:03

Ja by som dosiel na vianoce na rooibos s vanilkou/skoricou a k tomu pernicek keby mi to teda dcera naservirovala. Mozno by som aj dal nejaky sketch ako Cody v Kroku Za Krokom do vianocneho videa.
 
undy
Príspevky: 2194
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: Kúpa F10

Štvrtok, 24. Septembra 2020, 14:03

bojím sa, že mi vytrháš dlažbu :-)
 
undy
Príspevky: 2194
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: Kúpa F10

Štvrtok, 24. Septembra 2020, 14:05

pablohablo napísal:
Ja by som dosiel na vianoce na rooibos s vanilkou/skoricou a k tomu pernicek keby mi to teda dcera naservirovala. Mozno by som aj dal nejaky sketch ako Cody v Kroku Za Krokom do vianocneho videa.
ja hovorím o svojej...pravdepodobne pozeráš syna...
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Kúpa F10

Štvrtok, 24. Septembra 2020, 14:12

undy napísal:
bojím sa, že mi vytrháš dlažbu :-)
Zas az take silne auto nemam
 
Užívateľov profilový obrázok
Cabinko
Autor témy
Príspevky: 132
Registrovaný: 21.8.2020
Auto: F10
Kraj: Košický

Re: Kúpa F10

Štvrtok, 24. Septembra 2020, 20:06

pablohablo napísal:
Nik ti tu nic zle nezela Cubinko, pretoze si spravil zakladnu vec a spytal sa predtym nez kupis, vacsina darebakov sa sem pride vypytovat a vyzalovat az po kupe ako opravit automat/xdrive najlepsie kodovanim cez vyfuk vo vedlajsej dedine a hlavne lacno. Takze uz len za toto mas u mna respekt, dostal si informacie, rozhodnes sa vedome, konieckoncov nam vsetkym to moze byt uplne ukradnute, faktury budu vystavene na teba. K svojej financnej rezerve si prihod standby 4 litre #kebydacobmv a uzi si to. Tiez by som si lepsie strazil svoje sukromie na Internete, mas priliz velku digitalnu stopu. Ja sem nepisem cim sa zivim, ani sem nedavam fotky mojich kruhacov lebo je to lokalne absolutne irelevantne a svoje sukromie si chranim.

Ďakujem pablo. Ja si súkromie strážim, no za to čo, kde a s kým robím sa nehanbím. Úprimne som v tejto komunite očakával viac nápomocný a menej závistlivý postoj. Pretože inak si to neviem vyložiť. Nejak nevidím inak dôvod prečo sa niekto do mňa bezdovodne začne osočovať a či už je to do mňa osobne, mojej práce, alebo predaja auta.

Čo sa týka tejto témy nezakladal som ju preto aby som sa rozhodol či to auto kúpim, to som si zvážil ešte pred založením danej témy. To že niekomu ten predaj príde nelogický, alebo divný tak môže, ale ja sa samotnej kúpy nebojím.

Prešiel som si všetky recenzie, videá aj pokeci fu BMW f10, f11, aj ku novsiemu ci staršiemu modelu tejto rady, chcel som ale pár cenných rád z praxe. Bohuzial polovica veci bola mimo tému a niektoré ktoré boli aj zbytočne navážajúce sa do mňa. Popravde som čakal že v tejto komunite sa takéto blbosti nebudú vôbec riešiť a skôr dostanem relevantné odpovede. Ak by som to vedel bol by som asi viac anonymný, to uz je jedno. No mrzí ma ze niekomu vadi moja praca, auto a ine veci. Tak ci onak som nastastie dostal aj par cenných rad ktore mi urcite pomôžu 😊 a ak sa podari mozno este nejake pribudnú :)
Každý sme si strojcom svojho šťastia. Slovo nedá sa, väčšinou vypovedá len o zlom uhle pohľadu na danú problematiku.
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Kúpa F10

Piatok, 25. Septembra 2020, 05:53

odpoved na tvoju otazku si uz dostal x krat, aj ja som ti na 2. strane pisal ze kup to a nechaj si 3-4tis. na servis, kedze F10 za 10 je loteria, aj ked od kamosa, aj ked po nejakom tom servise (kludne mozu klaknut loziska a k tomu este to cistene DPF sa rozsype, odnesie so sebou turbo, k tomu povedzme servis brzd a podvozku (lebo 300tis. km) a hned mas fakturu zo servisu pomaly v hodnote auta aj s kamaratskou cenou)
mam f31 s takym motorom, mladsiu o 4roky a o nieco menej km,pri kupe mala iba 3roky nie 10 a bola tip-top, za dalsie 3roky som v servise utopil sumu z ktorej by sa ti pretocili oci, len na bezne veci co podliehaju opotrebovaniu na tych slavnych motoroch, to len tak aby si bol v obraze
ale tebe sa takato odpoved asi nepaci a snazis sa tu cez 7stran utvrdzovat vo svojej pravde ze to je mega vyhodne, to preto ten postoj komunity ;)
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Kúpa F10

Piatok, 25. Septembra 2020, 06:21

Cize este raz a pomaly, kupis auto za 10 ale kludne sa moze stat ze dalsich 10 don pojde do roka, ak si a tymto zmiereny chod do toho
Edit sanca je mala ale tak 3000 je minimum co musis mat v zalohe, inak auto pol roka stoji
Edit 2 a viem o com hovorim
 
Užívateľov profilový obrázok
Patopojo
Príspevky: 155
Registrovaný: 14.7.2019
Auto: BMW 520d touring F11
Kraj: Nitriansky

Re: Kúpa F10

Piatok, 25. Septembra 2020, 06:49

Ešte raz, ak si vieš väčšinu vecí(nie iba doliať vodu do ostrekovača a umyť brzdy) na aute urobiť sám a máš normálnu diagnostiku(vieš viac ako prečítať a vymazať pamäť porúch) a rezervu financií(tú potrebuješ aj na inú značku auta) tak to KÚP. V opačnom prípade sa na to VYkašli! Ale keď si do toho leona napratal takú hudbu(ja osobne by som lutoval dať za repro a zosilovače a pod.... peniaze) tak asi nebude problém "zaťažovať" finančný rozpočet v tomto prípade servisom do auta. Nemyslím si že ti chalani závidia, skôr pracujú s reálnymi skúsenostami a reálnymi číslami či už nastrane zákazníka alebo servisáka.
PS: hod sem tej F10 nejaké foto nech môžme slintať:-)
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Kúpa F10

Piatok, 25. Septembra 2020, 07:05

Pre slovensko je skor typicke to malomestianske zmyslanie ze kazdy kto prichadza s nejakou kritikou/satirou musi hned byt nejaka neprajnicka zavisltiva nula, urazene ego si potom porovnava kto ma vacsi kokot/dom/telku/auto/kruhac, z cim vacsej prdele sveta ten slovak je tym viac mu na tom zalezi. To je take moje pozorovanie a zivotna mudrost. Sam vies co si mozes dovolit, ak utiahnes kupu auta za 9k co sa v dnesnej dobe neda nazvat ani bohatstvo ci majetok ale hlavne tvoju financnu pohodu nenarusi par potencialnych faktur o vyske 1000-2000 Euro do roka tak potom si to auto mozes dovolit nielen kupit, ale aj prevadzkovat. A tou zivotnou pohodou myslim,ze si mlady clovek, pravdepodobne platis nejaku hypoteku, chces nejak normalne zit, mozno mat aj nejake decko, atd. pricom je jedno kolko zarabas, aj tak mas na konci mesiaca 0, a tento normalny kazdodenny zivot by nemala rozhadzat nepriazniva prognoza od mechanika. Ale v tvojom povolani mas toto iste zmaknute, a davam ti zbytocne rozumy.
 
Užívateľov profilový obrázok
sxiza
Príspevky: 151
Registrovaný: 28.10.2012
Auto: nope
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpa F10

Piatok, 25. Septembra 2020, 08:07

For Cabinko: Mozno je toto forum ine ako skoda/opel/ford diskusie a podobne. Osobne neviem posudit nakolko som tam zabludil len zopar krat ale pokial planujes byt ozaj clenom tejto komunity (asi ano ked v popise uz mas F10) tak si treba zvyknut alebo to proste ignorovat.
Mne osobne to vyhovuje, lebo sa nieco dozvies (niekedy to sice trva kym sa dostanes k odpovedi) ale vacsinou je okolo toho aspon prca ale este sa mi nestalo, ze by sa to nevyriesilo k mojej spokojnosti. Zalezi asi vela aj od toho aka si povaha. Mne ako flegmatikovi nevadia rozne podpichy a nekonstruktivne komentare. Berem to tak, ze ti ludia mi nejdu uskodit ale kedze ich osobne nepoznam ani oni mna nemaju dovod mi klamat/skodit ale prave naopak povedia ti pravdu rovno do oci "sem tam krutu" a uz je len na tebe ci si to zoberes k srdcu alebo sa budes s nimi hadat a urazat.
Ja sem napriklad chodim aj ked nepotrebujem nic riesit alebo poradit (do aut sa prd vyznam cize sem nechodim ani davat vela rozumov :D) ale otvorim si klub stranku raz za den a prelistujem komentare. Keby bolo toto forum len cisto otazka vs sucha odpoved tak to tu mozeme rovno zatvorit premenovat to na "BMW FAQ" a stacil by tu jeden moderator, ktory by odpovedal na otazky.

PS: a aby to neboli len prazdne reci, tak ja ako ex majitel f10 mozem len suhlasit zo vsetkym co tu bolo spomenute. Kupoval som ho ako jazdenku so 190k km a tiez spapalo zopar tisic Eur ale nemrzelo ma to, lebo za tu cenu som dostal co som chcel a potreboval pre seba aj pre rodinu.
Ex: BMW E53 3.0i
Ex: BMW F10 white [520D]
Ex: BMW E46 black [323ci]
EX: Audi A6 Avant 1.9TDI
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 32

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných