... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
PeterVarsa
Autor témy
Príspevky: 101
Registrovaný: 22.2.2012
Auto: 318D 2004
Kraj: Bratislavský

Odhláseie auta - problémový kupec

Pondelok, 15. Júna 2020, 13:47

Ahojte,

riešim teraz dosť divný problém, budem vďačný za každú radu alebo skúsenosť.
Minulý týždeň som predal auto (2004 ročník), dnes mi chlapík volal že sa pokazilo. Chce peniaze na opravu :) a odmieta prísť auto prehlásiť.
Zažili ste niečo podobné? Čo s tým?
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Príspevky: 944
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: Odhláseie auta - problémový kupec

Pondelok, 15. Júna 2020, 14:03

Nahlásiš auto na polícii ako kradnuté, keďže si ho odmieta na seba prepísať.

A odmietneš si ho prevziať naspäť a vrátiť mu peniaze, ak si mu ho teda predával v dobrej viere a žiadne závady si mu nezatajil.

Kopu rád s podobnou situáciou máš spomenutách v tejto téme - https://www.bmwklub.sk/bmw-pokec/predal-som-auto-kupujuci-chce-auto-vratit-t109640.html?hilit=predavajuci
 
PeterVarsa
Autor témy
Príspevky: 101
Registrovaný: 22.2.2012
Auto: 318D 2004
Kraj: Bratislavský

Re: Odhláseie auta - problémový kupec

Pondelok, 15. Júna 2020, 16:06

Pozrel som, zaujimave citanie
vdaka :)
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Odhláseie auta - problémový kupec

Pondelok, 15. Júna 2020, 16:10

a preco si mu auto odovzdal s tym, ze ho nejdete rovno odhlasit na neho alebo ti nedal splnomocnenie, aby si ho mohol odhlasit v jeho nepritomnosti?
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Odhláseie auta - problémový kupec

Pondelok, 15. Júna 2020, 16:54

Tak tak zasadna chyba, radsej si si ho mal nehat ako teraz pre 1000euro toto riesit
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: Odhláseie auta - problémový kupec

Pondelok, 15. Júna 2020, 18:09

A čože sa mu tam takého posralo?
 
PeterVarsa
Autor témy
Príspevky: 101
Registrovaný: 22.2.2012
Auto: 318D 2004
Kraj: Bratislavský

Re: Odhláseie auta - problémový kupec

Utorok, 16. Júna 2020, 22:29

Že som urobil hlúposť, to je teraz už jasné aj mne.
Chlapik tvrdí, že mu vytiekol olej, pokazilo sa turbo a ešte niečo s EGR ventilom - som si v podstate istý, že auto je OK, a on iba klame a skúša vytiahnuť zo mna peniaze.
 
RTG
Príspevky: 908
Registrovaný: 30.8.2012
Kraj: Žilinský

Re: Odhláseie auta - problémový kupec

Streda, 17. Júna 2020, 05:14

A vsetko naraz jasne..., akoze stat sa moze a mozno mal fakt blbu smolu (co je aktualne aj tak jeho problem), ale urob to, co ti bolo poradene, pripadne dotycnemu este povedz co urobis ak teda neposle plnu moc na prepis. Zbytocne s tym nevahaj a tiez zbytocne nekomunikuj - tu predchadzajucu temu si si precital. Dotycny mozno uz vymenil pol auta a bude sa teraz snazit vratit nepojazdny vrak. Mne to smrdi podvodom.
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Odhláseie auta - problémový kupec

Streda, 17. Júna 2020, 07:29

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 08:26, upravené celkom 3 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
futy
Príspevky: 915
Registrovaný: 1.10.2009
Auto: C180w205
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: Odhláseie auta - problémový kupec

Streda, 17. Júna 2020, 07:38

predpokladám že pri predaji bola medzi kupujúcim a predávajúcim podpísaná kp zmluva s uvedeným ečv a ostatnými náležitosťami a zaplatená suma, tak ako môže teraz nahlásiť stratu ečv, prípadne ukradnutie vozidla?, žiadne čestné vyhlásenie mu nepomôže, buď tam dotiahne kupujúceho, alebo mu pošle splnomocnenie na prepis. Ja som predával f10, ale bez € na účte a splnomocnenia na prepis auto z garáže nevyštartovalo.
Naposledy upravil/-a futy v Streda, 17. Júna 2020, 07:41, upravené celkom 1 krát.
BMW 523i F10- som bez vrtule
Audi A4B8 TFSi- sa minulo už
VW BORA 1,6 16V- ex
 
Užívateľov profilový obrázok
Abyssko
Príspevky: 4186
Registrovaný: 12.8.2018
Auto: E60 535d, e91 330xd
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: Odhláseie auta - problémový kupec

Streda, 17. Júna 2020, 07:39

pablohablo napísal:
cestne vyhlasenie o strate spz a odhlasit

Nemozes sa dostat do problemov? Ja by som sa bal pisat cestne prehlasenie ked viem ze cestne nie je 🤔
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Odhláseie auta - problémový kupec

Streda, 17. Júna 2020, 08:01

rozhodne ziadne chobotiny o strate spz, z toho by bol akurat tak slusny pruser.
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Odhláseie auta - problémový kupec

Streda, 17. Júna 2020, 08:23

a ohlasit auto ako kradnute ked ma kupca zmluvu je f pohode ? hej ? :) On ma auto, ale ty si drzitel/majitel, takze pokuty za vsetko mozne a seky na poistky budu chodit nadalej tebe. Staci mu jedna cesta do rakuska a tolko pokut sa ti ani do schranky nezmesti. Tiez vyprsana STK/EK, nezaplatena dialnicna, atd atd. Jedina paka aku na neho mas je odhlasenie auta lebo bez teba ho znova neprihlasi, cim zaroven chranis seba.
 
Užívateľov profilový obrázok
futy
Príspevky: 915
Registrovaný: 1.10.2009
Auto: C180w205
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: Odhláseie auta - problémový kupec

Streda, 17. Júna 2020, 08:37

a kto mu to na DI odhlási bez splnomocnenia, možno Vilo Rozboril
hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová, v prípade, že vlastník nesplní zákonom stanovené podmienky, nie je možné vozidlo odhlásiť. Inými slovami, peniaze síce má, ale podľa práva zostáva aj majiteľom. So všetkými povinnosťami, ktoré z toho vyplývajú, napríklad, povinnosťou platiť povinné zmluvné poistenie či pokuty v inštitúte objektívnej zodpovednosti.

Pokuty v inštitúte objektívnej zodpovednosti
Ak majiteľ zaviní priestupok, výzva k zaplateniu pokuty príde na jeho adresu. Zákon v takom prípade umožňuje vlastníkovi vozidla podať odpor, v ktorom môže uviesť údaje o skutočnom vinníkovi. V odpore musí uviesť meno a priezvisko vodiča a jeho adresu, napríklad, z kúpno-predajnej zmluvy. Okrem toho by mal uviesť všetky skutočnosti, ktoré by ho mohli zbaviť povinnosti zaplatiť pokutu. Následne polícia správne konanie voči majiteľovi preruší a začne celú vec preverovať. Problém nastane, ak sa nový „vlastník“ neprizná a polícia mu nedokáže, že naozaj auto šoféroval. Skutočný majiteľ musí pokutu zaplatiť.
BMW 523i F10- som bez vrtule
Audi A4B8 TFSi- sa minulo už
VW BORA 1,6 16V- ex
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Odhláseie auta - problémový kupec

Streda, 17. Júna 2020, 08:41

som pochopil ze auto este nie prepisane ? a teda on je nadalej majitel a ma k autu velky TP, teda odhlasit ho moze akurat nema SPZ tak musi dolozit namiesto nich cestne vyhlasenie o strate alebo oznamenie o kradezi. Inak som jedno velke ucho ako toto riesit, kludne napiste nejake alternativne riesenie, rsp. ako v ramci legalnych moznosti pritlacit na kupujuceho aby to na seba prepisal bez toho ze mu posle tisicku a potom mozno dalsie 2 na opravy. Uplne naj fasa keby vies zobrat z toho auta SPZ dako potom ani odhlsovat nemusis.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných