... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Viktor86
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 1.4.2020
Auto: Bmw e91
Kraj: Košický

Bmw e91 vybita baterka na kluci

Streda, 1. Apríla 2020, 14:15

Caute mam bmw e91 a posledne 2 dni mi auto hlasilo ze mam slabu baterku v kluci. Dnes rano som skusil pouzit druhy kluc ale ten je tiez vybity no co ma prekvapilo je ze mi nejdu ani svetla. Hmlovky ano a aj auto sa da nastartovat. Kde by mohol byt problem ? Ma to suvis ? Diki
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Bmw e91 vybita baterka na kluci

Streda, 1. Apríla 2020, 15:46

Ak mas comfort access, alebo bezklucove startovanie, baterku mas v kluci vymenitelnu. Takze treba vymenit.... Ak mas klasiku, bateria v kluci je nevymenitelna a dobija sa tym ze je kluc strceny pocas jazdy tam kde ma byt. Ak sa v tomto kluci vybije bateria, ziadny system to nehlasi, akurat by si mal problem s otvorenim vozidla cez DO. A so svetlami to nijako nesuvisi. ALe mam dojem ze tebe skor vozidlo hlasi ze mas vybitu bateriu, nie bateriu v kluci. To by potom uz mohlo suvisiet s tym dalsim problemom. Skus ci funguj elektricke okna, ak nie, mas v prdeli FRM3 modul (modul ovladania svetiel). Pri odpajani baterie alebo pri takychto problemoch so slabou bateriou odide..... Novy modul cez 400e.... Ale nezufaj, dajaky gadzo v presove ich opravuje za zlomkovu cenu.... Tusim nejaky airbone alebo tak nejak....
 
Viktor86
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 1.4.2020
Auto: Bmw e91
Kraj: Košický

Re: Bmw e91 vybita baterka na kluci

Streda, 1. Apríla 2020, 16:23

Ahoj. No bateria je v podstate fungel nova a na dashboarde zobrazuje ako varovanie obrazok kluca. Okna som stiahnut vedel a aj hmlovky mi idu. Pozeral som na youtibe ze aj tie non comfor.baterky.v.klucoch sa vymienaju len sa musi kluc.rozobrat a odpajkovat.take sedlo kde.sa.dava baterka, ale.no hej tiez.si myslim ze ked jw to tam pripajoovane.tak by sa mala dobijat.pocas.jazdy.len zas to.auto uz ma nejaky ten rok tak by som.sa necudoval.ak by ju trebalo aj vymenit
 
Užívateľov profilový obrázok
Blooddog
Príspevky: 143
Registrovaný: 29.12.2014
Kraj: Banskobystrický

Re: Bmw e91 vybita baterka na kluci

Štvrtok, 2. Apríla 2020, 11:41

A hlási Ti to aj naďalej?? Aj po prejdení väčšej vzdialenosti? Na jeseň som mal podobný problém 1-2 dni (pri oboch kľúčoch mi písalo, že je v nich slabá batéria). Potom to zmizlo a doteraz sa to nezopakovalo. Aké máš ráno napätie na autobatérii??

https://www.youtube.com/watch?v=kIiv80PeZyE
Tvoje auto sa nikdy ráno nezobudí a nepovie, že už ťa nemiluje a odchádza. Preto doňho môžeš nasypať toľko peňazí, koľko chceš.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Bmw e91 vybita baterka na kluci

Piatok, 3. Apríla 2020, 16:27

airbone napísal:
Pri odpajani baterie alebo pri takychto problemoch so slabou bateriou odide.....
Ja na programovanie moc niesom.. par krat som to zachranoval s UPA-USB cez to one-wire BDM. Zaujimalo by ma co by na to povedal nejaky tuhsi programator, co je dovod. Podla mna to bude fail v kode a chcipne to v boote, bohuzel uz sa to samo neodchcipne. Pochybujem, ze v autorizaku do toho leju zalohovane EEPROMy. Zase ojeb na zakaznikovi za blbost nejakeho vyvojara.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Bmw e91 vybita baterka na kluci

Piatok, 3. Apríla 2020, 18:43

starynovy napísal:
Ja na programovanie moc niesom.. par krat som to zachranoval s UPA-USB cez to one-wire BDM. Zaujimalo by ma co by na to povedal nejaky tuhsi programator, co je dovod. Podla mna to bude fail v kode a chcipne to v boote, bohuzel uz sa to samo neodchcipne. Pochybujem, ze v autorizaku do toho leju zalohovane EEPROMy. Zase ojeb na zakaznikovi za blbost nejakeho vyvojara.
Dovodom je procesor MC9S12XEQ384 ktory ma emulovanu eprom a za urcitych okolnosti alebo anomalie je nestabilny a tento obsah eprom sa poskodi. Vacsinou pri skapinajucej baterii, statovanim cez kable, odpojenim baterie, ale casto aj pri diagnostike, alebo len tak z dlhej chvile. Nie je ako tomu predist a ani ako to vylucit.... Tazko povedat ci je to chyba samotneho procesora, alebo chyba celeho obvodu okolo neho.

V USA si zakaznici vydupali rozne rozsirene zaruky, dokonca na 10 rokov.. A mam dojem ze to plati aj pri kupe nahradneho.


https://bimmerscan.com/wp-content/uploa ... 2016-1.pdf

vyjadrenie bmw je taketo>
There is either a compatibility issue with certain combinations of vehicle software (Plant Integration I-Level) and the Footwell Module hardware installed in the vehicle or the module itself has failed.

Cize ta druha cast vety bude prave vysvetlenie.... proste modul sa pokazil.... :mrgreen:
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Bmw e91 vybita baterka na kluci

Sobota, 4. Apríla 2020, 00:26

Tak to je este lepsie, taka inherentna neosetrena chyba. Kto vie ci ten neborak co tam to nxpcko vybral potom musel hapkat, preco sa to deje a co teraz s tym.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Bmw e91 vybita baterka na kluci

Sobota, 4. Apríla 2020, 15:28

Motorola Freescale, ale ano dnes to patri pod NXP Semiconductors... Myslim ze to tam nikoho netrapi. Skor by to malo trapit vyrobcu LEAR ktory tu jednotku navrhol a skonstruoval. Mali to urcite riesit vydanim novsej HW verzie s inym procesorom. Napr FRM2 ma tiez podobny procak od rovnakeho vyrobcu a da sa povedat ze s nim nie su problemy takmer vobec (stretol som sa jediny raz ale ktovie co s tym modulom bolo robene).

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných