... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

mmracing.sk
 
Mooπ¥
Autor témy
Príspevky: 19
Registrovaný: 21.12.2019
Auto: E87 m47 118d 90kw
Kraj: Prešovský

Spotreba u dieselu na krátkych štartoch 118d

Pondelok, 17. Februára 2020, 19:44

Zdravím vás ,
Prepáčte ak je to hlúpa otázka , no jedná sa o moje prvé auto, takže nemám s čím porovnať.
Mám BMW e87 118d 90kw m47 motor, cez 280. tisíc km. podľa všetkého čipnuté, pravidelne servisované a riešim spotrebu na kratšie trasy ( hlavne čo sa týka zdravia autá, a či je normálna , alebo je niečo chybné ). Obuté na aute 205/55/16 nové Kleber zimné a letné 205/55/16 Matador tiež nové
Keďže žijem v menšom meste, kratšie trasy teraz v zime ukazujú na 11l /100km v lete som to mal okolo 10l/100km , krátkou trasou sa rozumie do 4km a s radením pod 2100ot. ( Pre studení motor ) skrátka pohoda mestom, bez plyn brzda 55-60km/h . Spotreba mimo mesta je okolo 6-6.5l což je super. Kontrolované plnou nádržou na slovnafte, ten istý stojan + vif, bc ukazuje ešte zhruba o 0.4l nad, taktiež keď auto stojí bc spotreba rýchlo stúpa cca každú minútu o 0.1l

Auto už malo menené termostaty obe za originál (po 10-12km má 88c), bolo na kontrolách a diagnostikách a bez chyby, nový olej 5w30, filtre (aj palivový ) separátor oleja,komplet brzdy . Má teda zmysel pokračovať ďalej a dávať kontrolovať vstreky a podobne , alebo je to normálne správanie studeného dieselu ? Keďže 90% ľudí ktorých sa pýtam vlastnia Kia Sportage , tuscony, ceed atď a chvália si 8l po meste ( aj na krátke trasy ) a 6l mimo.
Sorry za dlhé romány, ale zaujíma ma názor niekoho čo už čo to mal v ruke a nachodil.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných