... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

obchodna sekcia
 
janlascak
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 27.11.2019
Auto: BMW X5 F15
Kraj: Banskobystrický

Aký máte názor na ročné predplatné za Apple CarPlay?

Streda, 27. Novembra 2019, 00:36

Chalani aký máte názor na to, že po zakúpení nového auta budete musieť za banalitu ako je CarPlay platiť ešte mesačný poplatok? Ja som si bol konfigurovať novú X5 a dosť ma to prekvapilo keď mi to predajca povedal. Akože tá ročná čiastka je zanedbateľná ale aj tak. Kdesi som čítal, že to majú všetky autá zadarmo okrem BMW. :D =D>
https://svetapple.sk/novinky/carplay-v-bmw-bude-stat-80-rocne-je-to-prve-predplatne-za-tuto-sluzbu-vobec/
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11607
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Aký máte názor na ročné predplatné za Apple CarPlay?

Streda, 27. Novembra 2019, 07:33

Vsak v tom je ta premiovost- ze si zaplatis za veci, ktore maju lacnejsie auta zadarmo.
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
sebastian33
Príspevky: 55
Registrovaný: 16.11.2015
Kraj: Prešovský

Re: Aký máte názor na ročné predplatné za Apple CarPlay?

Streda, 27. Novembra 2019, 08:12

Tak ak to chces mat resp musis tak je to asi jedno, no ako pisal vomack premiovost, platis za nieco co je niekde zadarmo alebo nie je...
 
undy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: Aký máte názor na ročné predplatné za Apple CarPlay?

Streda, 27. Novembra 2019, 08:22

aj Jaguár to má tak...
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Aký máte názor na ročné predplatné za Apple CarPlay?

Streda, 27. Novembra 2019, 08:47

popoko
Naposledy upravil/-a pablohablo v Utorok, 14. Septembra 2021, 09:48, upravené celkom 3 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Aký máte názor na ročné predplatné za Apple CarPlay?

Streda, 27. Novembra 2019, 10:11

1) carplay nemozes mat pokial uz nemas satnav od BMW, cize fleet ti na to absolutne jebe, z celeho fleetu je mozno 5 aut v top executive kde to firma uzna a zaplati ako dodatocnu sluzbu ak to nebolo objednane v cene vozidla (a ak to po novom vobec BMW este uctuje do obstaravecj ceny alebo uz to len cisto uctuje ako sluzbu). Proste mas sluzobak s navi, chces dalsiu sluzbu zaplat si zo svojho, to je realita 99% fleetovych aut, kde sa bude riesit carplay dodatocne
2) carplay aj AA bolo v prvom rade vyvinute pre auta, ktore satnav nemaju. pre ludi, co chcu zaplatit 100-200 eur za to - nafur, kedze bolo bezne pytat 1000 eur za "malu"" navi napriec trhom, ktora nevedela ani len custom POI alebo trasovat viacere destinacie, za to si si musel kupit "velku navi" za dalsich 500 az 1000 eur. v konecneom dosledku ked si chcel Golf s velkou navi zaplatil si 10% ceny auta. u BMW to postrada logiku, kedze najprv si musis kupit drahu navi a este k tomu doplatit cenu carplay.
Cize bolo by v poriadku, keby si pytali premiovu dan v podobe 400 eur, ked to inde stoji max 200, ale v pripade, ze sa to da dokupit k zakladnemu infotainmentu bez navigacie.
a to vobec nehovorim o tom, ze za to dostanes len carplay, android auto nie. aj ked ho slubuju uz 3 roky.
 
Užívateľov profilový obrázok
Zemo
Príspevky: 256
Registrovaný: 3.7.2010
Auto: F36 435d
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Aký máte názor na ročné predplatné za Apple CarPlay?

Streda, 27. Novembra 2019, 10:13

Zrovna teraz maju na ten CarPlay 50% zlavu - 199 EUR jednorazovy poplatok, teda aspon v nemeckom portale.
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Aký máte názor na ročné predplatné za Apple CarPlay?

Streda, 27. Novembra 2019, 10:46

Vo firme kde mas moznost vybrat si BMW ako sluzobne auto mas zvacsa aj moznost si zvolit konfig podla svojich predstav ak dodrzis nejake urcene pravidla a zmestis sa do leazingoveho rozpoctu pre tvoju poziciu, teda aspon v tych 3 firmach kde som ja zatial robil to presne tak bolo. Ked ma mat ten clovek to auto 3/4 roky cez operativny leasing viac sa oplati to platit rocne, lebo realne usetri na dalsiu vybavu, jemu suma-fuck ci to niekomu bude na sekundari chybat, a zostatkovu cenu auta to ovplyni presne o nula. Nebavim sa o firmach kde sa beru nepremiovky do radu vsetky rovnake copy paste s dopredu vybratou farbou, motorom, vybavou a rozdiel medzi "robosom" a "menezerom" je ci dostanes daciu alebo skodovku.
Ja beriem cely iDrive ako legacy system bez ohladu na pohnutky vzniku Carplay/AA, integracia telefonu do auta cez bluetooth je archaicky prezitok, a mozu sa automobilky snazit kolko chcu tie ich systemy budu stat za prd v porovnani s carplay/AA rovnako ako inteligentne telky po pripojeni apple tv, aj auto sa meni len na zobrazovaciu jednotku & interface tvojho telefonu.
A pokial ma pamat neklame pri G20 muselo byt vo velkej navi "Live Cockpit Professional" zaroven aj "Connected Services Professional" co ma uz Carplay v sebe v cene. Za priplatok (nepovinna sucast) bol Carplay/"Connected Services Plus" pri "malej" navi "Live Cockpit Plus".
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Aký máte názor na ročné predplatné za Apple CarPlay?

Streda, 4. Decembra 2019, 07:37

pablohablo - myslim, ze IT neprekonas, standardna doba vymeny hw je 5rokov na server a vyrobcovia drzia zaruku, ked ti odijde taka ramka (co je cena prevysujuca motor) tak do 4 hodin mam naklusaneho technika co ju meni, s bmw sa taky rok sudis pokial ti odklepnu vymenu motora koli trhnutym rozvodom niekde pri 40t km. mimoto tusim prave g20 a spol odstartovali to, ze auto sa dodava v relativne plnej palbe, ale dostanes to, zaco si zaplatis a co ti vyrobca povoli
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
pablohablo
Príspevky: 2553
Registrovaný: 14.1.2019
Kraj: Zahraničie

Re: Aký máte názor na ročné predplatné za Apple CarPlay?

Streda, 4. Decembra 2019, 11:06

zober si e90, v podstate 15 rocne auto, pridem do BMW a kupim nan vsetky spares co potrebujem. Skus toto na akykolvek 15 rocny IT hardware, a to aj od renomovanych firiem. To som myslel tym ze ten cyklus aut trva ovela ovela dlhsie.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Aký máte názor na ročné predplatné za Apple CarPlay?

Streda, 4. Decembra 2019, 21:27

hmm, v tomto ponimani mi to dava zmysel teda :)

btw, bmw polavilo, carplay bude zadara
https://g20.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1675174&fbclid=IwAR2t8a4eEtjxGEc7ZBktKNOfZyLRtyzFhUmLw865ricET0tiTIPceT0F5-Q
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Aký máte názor na ročné predplatné za Apple CarPlay?

Štvrtok, 5. Decembra 2019, 14:03

necital som ten linknuty clanok, ale realita podla mna bude najpravdepodobnejsie taka, ze samotne Apple intervenovalo. Apple koli nim ustupilo z poziadaviek na zber dat zo zbernic auta, a coraz viac sa to uz sluzby carplay a android auto stavaju dolezite pri rozhodovani o kupe auta, a takisto podla toho co som casto cital na forach hlavne na reddite si bezny konzumer myslel, ze si to uctuje Apple, nie priamo BMW.
 
tomas120
Príspevky: 109
Registrovaný: 13.11.2016
Kraj: Bratislavský

Re: Aký máte názor na ročné predplatné za Apple CarPlay?

Nedeľa, 15. Decembra 2019, 15:59

Ahojte, cital som na temu airplay v bmw mnozstvo clankov ale mne nefunguje v zaidnom vozidle, jedine co ide je nejaky divny screen mirroring, ktory funguje s androidom aj to len ked auto stoji. Na firmu sme kupili nejake Dacie kde to ide sice cez kabel ale ide, v BMW ani jedom mi to nejdea i cez kabel :( je tu niekto kto by s tym vedel poradit/pomoct? Mam M3 2017, i3 2017, 6GT 2019 ani v jednom mi to nejde :( v servise s tym skusenosti nemaju ...
 
Užívateľov profilový obrázok
boborjelotor
Príspevky: 4538
Registrovaný: 24.4.2019
Kraj: Trenčiansky

Re: Aký máte názor na ročné predplatné za Apple CarPlay?

Nedeľa, 15. Decembra 2019, 16:26

a v telefone mas zapnuty carplay? a siri, myslim, ze musi byt povolene siri aj carplay, inak to nejde.
 
tomas120
Príspevky: 109
Registrovaný: 13.11.2016
Kraj: Bratislavský

Re: Aký máte názor na ročné predplatné za Apple CarPlay?

Nedeľa, 15. Decembra 2019, 16:38

Jasne to vsetko mam, ako pisem vyssie - v Daciach mi to funguje :))

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných