... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

obchodna sekcia
 
tomas.k
Autor témy
Príspevky: 43
Registrovaný: 3.10.2014
Auto: BMW F10 520xd LCI
Kraj: Bratislavský

F10 520xd B47 strata vykonu

Streda, 23. Októbra 2019, 07:55

Bio: F10 2016 - 520xd B47, 65k km., EGR zvolavacka a velky servis robena v maji. Ziadne chyby to nevyhadzuje

Ola, necakal som, ze budem tak skoro hladat pomoc, ale dnes rano pri vymotavani sa z radu zaparkovanych aut mi to 2x skoro zdochlo. Proste spiatocka, pustil som brzdu... auto sa pohlo, zacalo "kaslat", otacky klesli a hned vzapati ako keby to automatika nastartovala naspat a otacky sa ustalili naspat na neutralovych ~900. To iste sa opakovalo po zaradeni Dcka.. Po vymotani sa na cestu to malo nezvycajny 2s "lag" kym sa mu uracilo chytit plyn.

Druha vec, pravdepodobne suvisiaca a uz som ju videl aj niekoho tu na fore spominat. Ked idem ustalenou rychlostou, pustim nachvilu plyn a nasledne zas stlacim, tak prevodovka ako keby 2-3x velmi rychlo podradila a zas zaradila hore a opat sa vyskytuje cca 2s vykonova diera.

Tretia vec, v podstate uz od kupy toho auta je tam neustale "cinkanie" ako keby kov o kov od laveho predneho kolesa. Nevsimol som si, ze by to malo vplyv na funkcnost, ale cloveka to uz proste serie a hlasnejsie radio uz tiez nepomaha. Any ideas?

Preferujem help z klubu, aj ked sa navsteve bawarie asi nevyhnem, nakolko to mam v Premium Selection este pol roka
 
Užívateľov profilový obrázok
DARKEN26
Príspevky: 724
Registrovaný: 3.11.2009
Auto: F07 35d 400ps
Kraj: Prešovský

Re: F10 520xd B47 strata vykonu

Streda, 23. Októbra 2019, 10:02

tomas.k napísal:
Bio: F10 2016 - 520xd B47, 65k km., EGR zvolavacka a velky servis robena v maji. Ziadne chyby to nevyhadzuje

Ola, necakal som, ze budem tak skoro hladat pomoc, ale dnes rano pri vymotavani sa z radu zaparkovanych aut mi to 2x skoro zdochlo. Proste spiatocka, pustil som brzdu... auto sa pohlo, zacalo "kaslat", otacky klesli a hned vzapati ako keby to automatika nastartovala naspat a otacky sa ustalili naspat na neutralovych ~900. To iste sa opakovalo po zaradeni Dcka.. Po vymotani sa na cestu to malo nezvycajny 2s "lag" kym sa mu uracilo chytit plyn.

Druha vec, pravdepodobne suvisiaca a uz som ju videl aj niekoho tu na fore spominat. Ked idem ustalenou rychlostou, pustim nachvilu plyn a nasledne zas stlacim, tak prevodovka ako keby 2-3x velmi rychlo podradila a zas zaradila hore a opat sa vyskytuje cca 2s vykonova diera.

Tretia vec, v podstate uz od kupy toho auta je tam neustale "cinkanie" ako keby kov o kov od laveho predneho kolesa. Nevsimol som si, ze by to malo vplyv na funkcnost, ale cloveka to uz proste serie a hlasnejsie radio uz tiez nepomaha. Any ideas?

Preferujem help z klubu, aj ked sa navsteve bawarie asi nevyhnem, nakolko to mam v Premium Selection este pol roka

pisem iba k prvemu problemu...ma to suvis jedine a jedine s egr,ze ti to zdochlo..mal som ten isty problem...egr ventil bol otvoreny ..a motor sa nadychal splodin a zdochol...ak sa to bude opakovat skus si este prv zapnut parkovacu kameru ci uvidis biely dym
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: F10 520xd B47 strata vykonu

Streda, 23. Októbra 2019, 17:39

Tak, najskor je vadne EGR. Na zvolavacke ti ho vymenili alebo iba kontrola a OK?
 
tomas.k
Autor témy
Príspevky: 43
Registrovaný: 3.10.2014
Auto: BMW F10 520xd LCI
Kraj: Bratislavský

Re: F10 520xd B47 strata vykonu

Streda, 23. Októbra 2019, 21:06

Bolo mi povedane, ze vymenili, nakolko som predtym musel doliat liter chladiacej. Kuwafix, asi neostava nic ine, len im to tam nechat.
 
Užívateľov profilový obrázok
sysell
Príspevky: 491
Registrovaný: 15.3.2009
Auto: octa 1 AGR, F11 535
Kraj: Žilinský

Re: F10 520xd B47 strata vykonu

Štvrtok, 24. Októbra 2019, 10:06

Na zvolavacke mohli vymenit len chaldic egr, ventil mohli dat povodny, vodu zere cez chcladic, tak setria kurvy, hlavne ze samotny chaldic ako diel myslim nieje.
 
tomas.k
Autor témy
Príspevky: 43
Registrovaný: 3.10.2014
Auto: BMW F10 520xd LCI
Kraj: Bratislavský

Re: F10 520xd B47 strata vykonu

Štvrtok, 24. Októbra 2019, 13:09

Hej presne ako vravis, prave som si kukol video z odovzdavky a hovori, ze bol vymeneny chladic vyfukovych plynov.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: F10 520xd B47 strata vykonu

Piatok, 25. Októbra 2019, 12:49

Takze uz vies co treba.
 
selatko
Príspevky: 39
Registrovaný: 13.11.2017
Kraj: Bratislavský

Re: F10 520xd B47 strata vykonu

Pondelok, 28. Októbra 2019, 16:20

Tretia vec, v podstate uz od kupy toho auta je tam neustale "cinkanie" ako keby kov o kov od laveho predneho kolesa. Nevsimol som si, ze by to malo vplyv na funkcnost, ale cloveka to uz proste serie a hlasnejsie radio uz tiez nepomaha. Any ideas?


Tak to jsme dva!! Dela mi to letni 20" predni leve kolo. Presne ten zvuk jak kdyby se v tom kole tocila kulicka do kola a jakmile se kolo otoci tak zvuk kov na kov ..

Po prezuti na zimni 19" uz to nedela
 
tomas.k
Autor témy
Príspevky: 43
Registrovaný: 3.10.2014
Auto: BMW F10 520xd LCI
Kraj: Bratislavský

Re: F10 520xd B47 strata vykonu

Štvrtok, 27. Februára 2020, 09:24

Update -- v sobotu na idrive pocas jazdy velky ding-dong "Fuxxo style" Drive-train malfunction error, bez smradu, bez ohna, auto v safe-mode. Nastastie 1km od garaze, tak som to tam nejako dogulal. V nedelu auto bez chyby, ale aj tak som to hned odviezol do AutoPalacu. Vcera vyzdvihnute, EGR ventil vymeneny, Bolo mi oznamene, ze zvolavacka sa tykala iba chladica a nie ventilu ako takeho, ale aj tak to vyriesili kulanciou, takze happy end. Faktura bola approx 350,-

@Selatko -- ja mam letne 18" dvojrozmer, zimne 18" single a robi to aj tak. Uz som to medzicasom 6x prezuval hore-dole a stale to iste
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: F10 520xd B47 strata vykonu

Štvrtok, 27. Februára 2020, 10:27

To oni furt spekuluju, iba kontrola kamerkou, iba chladic, iba cistit..blbosti. Ak stealer nevyhovie, je v dobrom záujme majitela poriesit si to vo vlastnej rezii. Teda novy ventil+chladič alebo EGR vypnut, cim si zaroven ušetrí buduce problemy so zakarbonovanim sania.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných