... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Kubik123
Autor témy
Príspevky: 22
Registrovaný: 6.2.2018
Kraj: Trenčiansky

Zhasne motor počas jazdy.

Nedeľa, 4. Augusta 2019, 09:00

Ahojte,
Mám e60, 530i ročník 2003. Automat.
Počas jazdy mi vyhodí chybu aktívneho riadenia a úplne mi zhasne motor padnú otáčky. Stalo sa mi to už 3ti krát odstupom asi 2 týždne. Po opätovnom naštartovaní to ide O.K. Prosím o radu Ďakujem.
 
xener
Príspevky: 1600
Registrovaný: 15.5.2016
Auto: F31, A6
Kraj: Bratislavský

Re: Zhasne motor počas jazdy.

Nedeľa, 4. Augusta 2019, 15:19

rada prva: nejazdit na tom, lebo ked ti zhasne pri predbiehani tak budes v TN.
rada druha: navstivit servis kde tomu rozumeju, pretoze z tych informacii, ktore o probleme vies dodat ty, nikto mudry nebude.
Imperialblau Brillanteffekt Metallic - A89
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6547
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Zhasne motor počas jazdy.

Nedeľa, 4. Augusta 2019, 19:56

Rada je okamzite s tym ist na diagnostiku. Moze to robit strajkujuci regulator v spojitosti s vadnym IBS. V jednotke aktivneho riadenia, ako aj v inych, musia byt ulozene zavady preco k tomu doslo
 
cdrritchey
Príspevky: 15
Registrovaný: 30.4.2016
Auto: E60 facelift 525D
Kraj: Trenčiansky

Re: Zhasne motor počas jazdy.

Piatok, 16. Augusta 2019, 15:45

Caute, nemám síce aktívne riadenie no tiež mi auto zhasínalo samo od seba, či už na diaľnici na tempomate 130, alebo keď som stal pred bránkou do dvora, u mna bol problém snimac klukoveho hriadeľa ktorý je vlastne na zotrvacniku tesne pri štartéri(dosť zavadzal pri výmene no podarilo sa bez jeho demontáže) a robilo to asi takto: ten snimac niekedy zablbol na 1 sekundu - vtedy to autom trhlo
Niekedy zablbol na viac a auto zhaslo
Ps: vždy záležalo koľko otáčok mal motor keď ten snimac zablbol , keď som mal Zrovná 3-4 tis tak to trhlo riadne (pri rozbiehaní napríklad ) keď som mal 1500otscok tak len slabšie skubnutie, + samozrejme záležalo na čase tej straty toho signálu od snímača , diag nenapisala nič pokial auto úplne nezhaslo, potom mi napísalo ten snimac , vymenil som s je pokoj 🙂

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných