... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
trenertenisu
Autor témy
Príspevky: 130
Registrovaný: 22.3.2017
Auto: bmw gt 5
Kraj: Trenčiansky

vibracie vo volante pri dlhsom nepouzivani auta

Utorok, 30. Júla 2019, 06:54

zdravim. uz to mam dlhsiu dobu,asi od kupy auta... ked nejaky tyzden nejazdim,tak asi 15 min jazdy mam take vibracie vo volante akoby nebola v hydraulike kvapalina,ale tam je... alebo akoby nejaky remen preskakoval..ked ale pouzivam auto denne, ziadny problem ani rano nie je...len po dlhsom nepouzivani. ma niekto nejaku skusenost? (bmw gt 5 3,0 tdi xdrive)
 
undy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: vibracie vo volante pri dlhsom nepouzivani auta

Utorok, 30. Júla 2019, 07:05

môže to byť aj pneumatikami, keď auto dlhšie stojí, trochu sa deformujú, pri jazde sa to " rozmasíruje"
 
Užívateľov profilový obrázok
villli
Príspevky: 29
Registrovaný: 8.5.2017
Auto: 120d
Kraj: Prešovský

Re: vibracie vo volante pri dlhsom nepouzivani auta

Utorok, 30. Júla 2019, 07:23

Suhlasim s undym, tiez si myslim, ze to je kolesami a nie volantom, keby to je volantom robi ti to vzdy, nie len ked par dni nejazdi.
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: vibracie vo volante pri dlhsom nepouzivani auta

Utorok, 30. Júla 2019, 07:46

Možno autu vadí ten moter TDI z Audy tak sa trochu trasie :mrgreen:
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
trenertenisu
Autor témy
Príspevky: 130
Registrovaný: 22.3.2017
Auto: bmw gt 5
Kraj: Trenčiansky

Re: vibracie vo volante pri dlhsom nepouzivani auta

Piatok, 2. Augusta 2019, 05:56

mozno som sa zle vyjadril,len ono to trasie na mieste...resp aj za jazdy ale len ak točim volantom.vtedy akoby som citil nejaky odpor
 
Užívateľov profilový obrázok
bajuz
Príspevky: 38
Registrovaný: 29.9.2017
Auto: E60
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Senica

Re: vibracie vo volante pri dlhsom nepouzivani auta

Piatok, 2. Augusta 2019, 07:42

a ono to teda robí vždy keď dlhšie nejdeš hej? u mechanika si s tým bol? môže byť aj problém vo volante, možno by si aj geometriu mohol skúsiť
 
Užívateľov profilový obrázok
DARKEN26
Príspevky: 724
Registrovaný: 3.11.2009
Auto: F07 35d 400ps
Kraj: Prešovský

Re: vibracie vo volante pri dlhsom nepouzivani auta

Piatok, 2. Augusta 2019, 07:51

bajuz napísal:
a ono to teda robí vždy keď dlhšie nejdeš hej? u mechanika si s tým bol? môže byť aj problém vo volante, možno by si aj geometriu mohol skúsiť

bajuz..dobre strielas :-)
aka chyba moze byt vo volante..dufam,ze nie airback...a geometria???
pise tam: trasie ked stoji na mieste...alebo ak ide a vytoci volant...

ale mas aj pravdu..mne tiez trasie volant...ak idem a vytocim do strany..no musim splnat par podmienok..napr ak vybocim zjazdneho pruhu,ale mam auto v mrtvom uhle :-)
Naposledy upravil/-a DARKEN26 v Piatok, 2. Augusta 2019, 07:55, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
bajuz
Príspevky: 38
Registrovaný: 29.9.2017
Auto: E60
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Senica

Re: vibracie vo volante pri dlhsom nepouzivani auta

Piatok, 2. Augusta 2019, 07:53

DARKEN26 napísal:
bajuz..dobre strielas :-)
aka chyba moze byt vo volante..dufam,ze nie airback...a geometria???
pise tam: trasie ked stoji na mieste...alebo ak ide a vytoci volant...

njn strielam, lebo som sa ani nikde na nete nedočítal nič normálne a ešte som sa s tým nestretol, vieš niekedy máš pocit, že vieš čo to je, ale nakoniec to spôsobuje niečo čo by si nikdy ani netipoval, to nemyslím nijak v zlom, len mi nejak došli nápady, vieš nikdy nevieme čo sa za tým skrýva
 
Užívateľov profilový obrázok
DARKEN26
Príspevky: 724
Registrovaný: 3.11.2009
Auto: F07 35d 400ps
Kraj: Prešovský

Re: vibracie vo volante pri dlhsom nepouzivani auta

Piatok, 2. Augusta 2019, 07:58

bajuz napísal:
njn strielam, lebo som sa ani nikde na nete nedočítal nič normálne a ešte som sa s tým nestretol, vieš niekedy máš pocit, že vieš čo to je, ale nakoniec to spôsobuje niečo čo by si nikdy ani netipoval, to nemyslím nijak v zlom, len mi nejak došli nápady, vieš nikdy nevieme čo sa za tým skrýva

pozri su niekedy nejake javy kedy trasie..napr ak stojis namieste a vytocis volant naplno..vtedy to ma nieco so servo cerpadlom...ja mam tiez jeden neobjasneny jav..ak mam volant v rovnej polohe citim a pocujem klopaknie do volantu..ale to iba vtedy ak je volant v nulovej polohe
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: vibracie vo volante pri dlhsom nepouzivani auta

Piatok, 2. Augusta 2019, 13:52

DARKEN26 napísal:
pozri su niekedy nejake javy kedy trasie..napr ak stojis namieste a vytocis volant naplno..vtedy to ma nieco so servo cerpadlom...ja mam tiez jeden neobjasneny jav..ak mam volant v rovnej polohe citim a pocujem klopaknie do volantu..ale to iba vtedy ak je volant v nulovej polohe
Máš v aute IAS?
Klopanie do volantu som mal totiž aj ja na F11. Riešil mi to mechanik v neautorizovanom servise. Dôvodom klepania bol údajne nejaký solenoid v prevodovke aktívneho riadenia.
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
DARKEN26
Príspevky: 724
Registrovaný: 3.11.2009
Auto: F07 35d 400ps
Kraj: Prešovský

Re: vibracie vo volante pri dlhsom nepouzivani auta

Piatok, 2. Augusta 2019, 15:56

mexican napísal:
Máš v aute IAS?
Klopanie do volantu som mal totiž aj ja na F11. Riešil mi to mechanik v neautorizovanom servise. Dôvodom klepania bol údajne nejaký solenoid v prevodovke aktívneho riadenia.

nazdar...hej mam ias...myslim,ze si to uz niekde spominal davno..nevies mi o tom viac napisat...rad by som to dal dokopy
Prílohy
EWwgfuLS.png
EWwgfuLS.png (40.88 KiB) 5087 zobrazení
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: vibracie vo volante pri dlhsom nepouzivani auta

Piatok, 2. Augusta 2019, 17:20

Obávam sa že viac než som sem napísal ani sám neviem. Mechoš mi akurát ukázal vymontovanú tú prevodovku a nejaký kolík ktorý je tým solenoidom ovládaný. A potom keď to bolo spravené ešte hovoril že ten solenoid neexistuje ako samostatný diel a dal tam nejaký iný z úplne iného auta. No a bolo to celé asi tak 5 rokov dozadu.
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
bajuz
Príspevky: 38
Registrovaný: 29.9.2017
Auto: E60
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Senica

Re: vibracie vo volante pri dlhsom nepouzivani auta

Pondelok, 5. Augusta 2019, 06:57

DARKEN26 napísal:
pozri su niekedy nejake javy kedy trasie..napr ak stojis namieste a vytocis volant naplno..vtedy to ma nieco so servo cerpadlom...ja mam tiez jeden neobjasneny jav..ak mam volant v rovnej polohe citim a pocujem klopaknie do volantu..ale to iba vtedy ak je volant v nulovej polohe

jo to máš pravdu, ale môže byť za tým xy vecí, poškodené disky alebo pneumatiky, zlé vyvážené kolesá,poloosi, ramená, čapy, náboje kolies,tlmiče, silentbloky, opotrebovane platničky, poškodenie bŕzd a kde čo to môže byť, len sa snažím nájsť správny typ, a tento tvoj problém nijako neriešiš?
 
trenertenisu
Autor témy
Príspevky: 130
Registrovaný: 22.3.2017
Auto: bmw gt 5
Kraj: Trenčiansky

Re: vibracie vo volante pri dlhsom nepouzivani auta

Utorok, 6. Augusta 2019, 06:32

treba brat do uvahy,ze ak autom jazdim pravidelne,čize ak nestoji aspon tyzden,tak to vobec nerobi. a po dlhsom statí,čize napr.tyzden asi po 15 min to prejde a je to tak uz 2,5 roka čo mam auto
 
Užívateľov profilový obrázok
Patopojo
Príspevky: 155
Registrovaný: 14.7.2019
Auto: BMW 520d touring F11
Kraj: Nitriansky

Re: vibracie vo volante pri dlhsom nepouzivani auta

Sobota, 7. Augusta 2021, 08:35

Ahojte idem si po radu. BMW 520d F11, vibrácie karosérie. Ak je auto studené tak cca medzi 90-100km/h cítiť pri plynulej jazde vibrácie v sedačke. Volant NEvibruje.Pri brzdení sa vibrácie neprejavujú. Ak sa auto zohreje alebo prejdem cca 10km tak sú vibrácie pri danej rýchlosti minimálne. Robí to aj na zimných aj letných diskoch.Disky rovné, gumy nové, nafúkane na predpísaný tlak. Menil som poloosy keďže mali v kĺboch vôľu čím zmizlo vibrovanie pri zrychlovani. Vďaka za nápady vedúce k odhaleniu problému.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných