... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

obchodna sekcia
 
BlackHole
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 21.12.2018
Auto: BMW E60 530d xDrive
Kraj: Košický

DPF, velmi vysoka spotreba,

Piatok, 21. Decembra 2018, 16:54

Ahojte borci, som tu novy, mam e60 530d xdrive 2010 a mam taky dost blby problem :/ , vypisuje mi DPF konkretne ze moze byt znizeny vykon tacky motoraa a bla bla, dal som to na diag. zistili sme tieto chyby : 480A,4D00,4010,481A,4CF3, vsetky chyby suvisia s tlakom vyfukovych plynov a DPF, predpokladame, ze dpf nieje vypalene a nevie ho rekuperovat z nejakeho dovodu, tak pre istotu sme vymenili cidlo tlaku DPF auto ma 200 000 ziatial nechceme predpokladat ze DPF je upchate, po vymene cidla sme dali pustit rekuperaciu cez diag siel som na dialnicu nech to vypali podotykam pred vymenou cidla spustit rek. nebolo mozne, na dialnici som cez skryte menu zistil ze motor sa skor chladi nez by bol zohriaty na idealnu teplotu na rekuperaciu, ok termostat, dnes ho kupil v nedelu ho budem menit, okrem toho sa stava nie vzdy ale v priemere kazdy druhy treti krat ked zastanem a idem sa pohnut(automat) ze sliapnem plyn aj na podlahu a auto sa pomalynky zacne rozbiehat potom dojdem na 1500ot a uz to zatiahne a ide normalne zastanem zas zliapnem na plyn a ide vpohode ako ma moze to Prave tym DPF ? zaujimalo by ma ake mate skusenosti a nazori, urcite budem pisat co a ako po vymene termostatu zatial dakujem za kazdu radu PS: auto zerie ako zralok mimo mesto som to pod 9 nedal kombinovana 10 a v meste aj 12 :(( tiez sa mi to nezda normalne aj ked je to xdrive
 
laco2
Príspevky: 45
Registrovaný: 5.2.2018
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice

Re: DPF, velmi vysoka spotreba,

Piatok, 21. Decembra 2018, 17:37

V diagnostike mas viditelne vsetko okolo tlakov, teplot, kontroly cidiel a podobne treba ist nato touto cestou.
 
LukLuk
Príspevky: 30
Registrovaný: 17.9.2018
Auto: BMW 525 d E61 LCI
Kraj: Nitriansky

Re: DPF, velmi vysoka spotreba,

Piatok, 21. Decembra 2018, 18:12

A teplotu motora si mal kolko?
 
BlackHole
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 21.12.2018
Auto: BMW E60 530d xDrive
Kraj: Košický

Re: DPF, velmi vysoka spotreba,

Piatok, 21. Decembra 2018, 18:28

pri stati som zohrial na 82, ked som supol na dialnicu zosla dolu az na 59-58 to som sa uz otacal naspat domov bola to chvilka mozno 3km po dialnici dokopy po najblizsie otocenie
 
LukLuk
Príspevky: 30
Registrovaný: 17.9.2018
Auto: BMW 525 d E61 LCI
Kraj: Nitriansky

Re: DPF, velmi vysoka spotreba,

Piatok, 21. Decembra 2018, 18:30

Lebo na spustenie regenerácie dpf vyzaduje tusim minimálne 75 inak ti nespusti termostaty treba pozret oba
 
BlackHole
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 21.12.2018
Auto: BMW E60 530d xDrive
Kraj: Košický

Re: DPF, velmi vysoka spotreba,

Piatok, 21. Decembra 2018, 18:32

ja som sa docital ze az 80 no kazdopadne som nedosiahol ziadnu hranicu tym padom dedukujem nerekuperuje atym padom dedkujem ostatne problemy a to chybo kody okolo DPF a tie obcasne straty vykonu pri rozbiehani sa, v nedelu menim hkavny term. na egr som nezohnal cize som ho dnes objednal uvidim kedy pride snad to bude o nieco lepsie aspon stym hlavnym ...
 
LukLuk
Príspevky: 30
Registrovaný: 17.9.2018
Auto: BMW 525 d E61 LCI
Kraj: Nitriansky

Re: DPF, velmi vysoka spotreba,

Piatok, 21. Decembra 2018, 18:37

Hej ked takto podchladené tak budu K. O. oba mal som podobny problém az ked mi ich oba vymenili tak sa mi regneneracia spustila taktiez nesmies mat tusim ziadne ine vyhodene zavady musi ti ich najprv vymazať a nasledne spustiť regeneráciu cez diagnostiku mne to pomohlo a hlasku mi uz odvtedy nevykazuje auto ide pekne plynule
 
BlackHole
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 21.12.2018
Auto: BMW E60 530d xDrive
Kraj: Košický

Re: DPF, velmi vysoka spotreba,

Piatok, 21. Decembra 2018, 18:39

super a mal si aj nejake problemy s vykonom alebo nieco podobne co mam ja ?
 
LukLuk
Príspevky: 30
Registrovaný: 17.9.2018
Auto: BMW 525 d E61 LCI
Kraj: Nitriansky

Re: DPF, velmi vysoka spotreba,

Piatok, 21. Decembra 2018, 18:46

Tak bolo citit ze bol priduseny po regenerácii bol výkon krasne lineárny a ktej spotrebe ti klesne ked bude mat auto spravnu teplotu
 
Užívateľov profilový obrázok
Iwe_sko
Príspevky: 522
Registrovaný: 19.9.2015
Auto: Bmw E46 320d
Kraj: Banskobystrický

Re: DPF, velmi vysoka spotreba,

Utorok, 25. Decembra 2018, 20:55

Teraz riešim podľa tvojho popisu rovnaký problém na rovnakom aute. Problém s Dpf samozrejme môže spôsobovať termostat kôli podmienkam regenéracie. Ale j tej spotrebe to bude niečo iné, neni možné že bude taký mega rozdiel len kôli studenšiemu motoru. Donútil som ho ohriať sa na 93 stupňov a tá blbá spotreba nešla dole ani tak. Ani na 160kw ani na dvojlitri nerobí rozdiel studeného motora cez 2 litre pri ustálenej jazde na tempomate po rovinke .
 
LukLuk
Príspevky: 30
Registrovaný: 17.9.2018
Auto: BMW 525 d E61 LCI
Kraj: Nitriansky

Re: DPF, velmi vysoka spotreba,

Streda, 26. Decembra 2018, 11:11

Neviem kolko moze robit spotreba pri tak podchladenom motore a pri zlych zhavicoch plus zanesenom dpf treba ale zapocitat zimne obdobie taktiez vela robia aj pneu ja mam momentálne spotrebu na 7,9 plynovy pedal nesetrim jazdim štandardne skor trosku viac agresivne ale mam priskrteny trojliter 145 kw.. Brat ma x5 2009 3.0 sd cize biturbo spotreba dlhodobo 11
 
BlackHole
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 21.12.2018
Auto: BMW E60 530d xDrive
Kraj: Košický

Re: DPF, velmi vysoka spotreba,

Štvrtok, 27. Decembra 2018, 23:58

Ja si myslim ze to bude kvoli dpf urcite nieco robi aj termostat ten uz som vymenil a nejaky cca liter moze robit podchladeny motor ale podla mna dpf robi vela moje je preplnene vobec nechce spustit ani nutenu regeneraciu a najnovsie uz hadze okrem chyby dpf aj chybu vysoke emisie po silvestri ho vyberem a dam vycistit tak som zvedavy.. alenpride mi to logicke tym ze je plne tazko prechadzaju plyny a aby to motor pretlacil tak si viacej zapyta nema plyny nemaju hladky priechod naopak dpf mu robi odpor a to je problem.. dam vediet po vycisteni filtra o inom probleme zatial neviem motor si inak pradie, este detajl se na 3.0 xdrive automat ani nemozem cakat ze v meste pojdem za 9l a mimo za 5l ale aj tak 10l mimo mesto je trochu vela.. mozno osltazka nebol by trochu horsi stat pri nejakom zlom zhavici resp nevypise aj tuto chybu? Starty mam super
 
LukLuk
Príspevky: 30
Registrovaný: 17.9.2018
Auto: BMW 525 d E61 LCI
Kraj: Nitriansky

Re: DPF, velmi vysoka spotreba,

Piatok, 28. Decembra 2018, 08:38

No zalezi od teploty vonku hlavne mne ked mrzlo naštartoval sice ale to bol rachot jak so starej Liaz a nesiel na vsetky valce ono zalezi aj od RJ zhavenia.. Hej 10 sa zdá vela i mne ale rataj ze po výmene to bude cez zimu okolo 8,5 l pri klasickej jazde
 
Užívateľov profilový obrázok
Hugino
Príspevky: 4077
Registrovaný: 5.3.2012
Auto: E61&E70
Kraj: Bratislavský

Re: DPF, velmi vysoka spotreba,

Piatok, 28. Decembra 2018, 11:29

Čo sa týka toho zníženia výkonu, mne keď pripchalo DPFko, tak tiež bolo cítiť, že nechcelo auto ísť. Základom pre regeneráciu aspoň čo si pamätám je v porádku obidva termostaty (bežná teplota 88+-) taktiež žhaviče + RJ, škrtiacu klapku a všetky čidlá. Pokiaľ si chodieval s podchladeným motorom dlho, tak si ho mohol upchať až tak, že vyčistiť nepôjde...
E70 X5 4.8i
E61 530d LCi
Ex E39 540iA Touring " Alles unter acht zylinder ist sozial..."
 
Užívateľov profilový obrázok
Prody
Príspevky: 192
Registrovaný: 17.4.2014
Auto: E61 LCI 530D xd 11/7
Kraj: Košický

Re: DPF, velmi vysoka spotreba,

Pondelok, 31. Decembra 2018, 18:29

Tiez som cital tvrdenia ze pri vadnych zhavicoch neregeneruje. Mne momentalne regeneruje pri tejto chybe:
Engine / Motor
Glow plug cylinder 4, control
Code 004242
Co sa tyka nedostatocnej teploty chladiacej kvapaliny tak treba vymenit EGR termostat, nic tazke resp v bmw 40+ aj s pracou. A vyskusat ako sa zahrieva

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných