... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

mmracing.sk
 
Nitro
Autor témy
Príspevky: 730
Registrovaný: 31.7.2006
Auto: e91, 320D
Kraj: Žilinský

Termostaty cena

Pondelok, 3. Decembra 2018, 09:17

Páni cez doleuvedený link som objednával termostaty, kvalita je výrazne lepšia ako ostatné náhrady. Cena ma s poštovným vyšla na 36e, dovoz z Nemecka za 7 dní (neplatí sa ani Dph ani Clo)

https://www.aliexpress.com/item/Thermos ... 4c4dLRDKGs
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Slayer
Príspevky: 226
Registrovaný: 28.7.2014
Auto: E65 730D 2007
Kraj: Trenčiansky

Re: Termostaty cena

Pondelok, 3. Decembra 2018, 10:04

Nechcem nič hovoriť, ale myslím, že za pár mesiacov ich budeš meniť zas. Veľa šťastia.
 
hansm5
Príspevky: 647
Registrovaný: 16.1.2009
Bydlisko: CR

Re: Termostaty cena

Pondelok, 3. Decembra 2018, 10:47

presne,zrovna u termostatu se nevyplati usetrit par korun-ja kupuju origo,neni to zas takova raketa :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Príspevky: 944
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: Termostaty cena

Pondelok, 3. Decembra 2018, 10:49

Ako si zistil, že sú kvalitnejšie ako originál?
 
Anzsuki
Príspevky: 112
Registrovaný: 27.7.2015
Auto: BMW 118d
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nitra

Re: Termostaty cena

Pondelok, 3. Decembra 2018, 10:56

Nepísal kvalitnejšie ako originál ale kvalitnejšie ako náhrady
BMW e87 118d N47, 105KW
EX: BMW e46 320d SE 100kW
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Termostaty cena

Pondelok, 3. Decembra 2018, 13:02

To je uplne jedno, vsetko je odpad... jedine dobre riesenie je OEM BMW diel... ale vsak skusajte...
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Termostaty cena

Pondelok, 3. Decembra 2018, 14:51

setrit na termostate a objednavat nejaky cinsky je uz fakt moc velka chamtivost... hovoris ze kvalita je lepsia ako ostatne nahrady, ako si to testoval???
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12243
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Termostaty cena

Pondelok, 3. Decembra 2018, 19:13

Jackee Chan
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Nitro
Autor témy
Príspevky: 730
Registrovaný: 31.7.2006
Auto: e91, 320D
Kraj: Žilinský

Re: Termostaty cena

Utorok, 4. Decembra 2018, 07:12

chlapci, moji. vravieť o kvalite pri e9x je trocha moc... pomaly všetko sa tam jebka.... rozvodová reťaz n47- lamu sa káble- piliny v palivovom systéme.... atď.A vy sa idete oháňať kvalitou made in BMW :-D. No dobre.... pôvodný diel bol poddimenzovaný, tz. plastová pätka čo držia termostat (hlavný) sa zlomila a vyosila termostat čím sa znefunkčnil. Nová čínska náhrada má 2x hrubší materiál ako pôvodný.... takže tak. Chlapci a o chamtivosti by som pomlčal, vzhľadom na to čo pýta BMW za termostaty. Ale pokiaľ nemáte kde tlačiť peniaze, nech sa páči- v autorizáku výmena nekvalifikovaným personálom 200e, mňa to vyšlo 41e a 2h. práce..... Nekvalifikovaný personál: pred kúpov e91ky som bol preveriť stav v autorizovanom servise BMW, kde mi bolo oznámené že všetko je v poriadku, za mesiac mi vyhodilo chybu dpf- vo výpise bola chyba škrtiacej klapky.... a pritom mi tvrdili že dpf je pravidelne vypalované.... oni ani nemajú šajnu aké sú podmienky na regeneráciu.....
Naposledy upravil/-a Nitro v Streda, 5. Decembra 2018, 09:24, upravené celkom 1 krát.
Obrázok
 
Nitro
Autor témy
Príspevky: 730
Registrovaný: 31.7.2006
Auto: e91, 320D
Kraj: Žilinský

Re: Termostaty cena

Utorok, 4. Decembra 2018, 07:35

No a ešte som zabudol...v neautorizovaných servisoch ti ZARUČENE namontujú originálny diel z BMW.... :-D
Preto tak strašne hania neoriginály, lebo ti namontujú neoriginál za cenu originálu. Apropo len blázom si myslí že originálne diely sú neni vyrábané v číne, malajzii, taiwane atď. :-D och ale som sa pobavil....
Obrázok
 
Napster050
Príspevky: 1710
Registrovaný: 30.7.2014
Auto: E39, E92, 1000MB
Kraj: Žilinský

Re: Termostaty cena

Utorok, 4. Decembra 2018, 08:40

stačí si kúpiť poriadny moter a nie N47.... (do BMW patri 6 valec :D )
ja musím povedať že 335i je u mňa zatiaľ najspoľahlivejšie auto čo som mal... a to podla internetu je to najmenej spoľahlivé :D
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Termostaty cena

Streda, 5. Decembra 2018, 01:28

pozeras sa nato jednoduchym sedliackym rozumom, co je hrubsie, je lepsie.... a co je hrubsie a lacnejsie, je 4x lepsie, nie? Ja sa s tebou urcite nechcem hadat ze ten tvoj termostat nie je lepsi ako originalny, daj si do auta co uznas za vhodne. Myslim vsak ze cinan dobre vie, co plati na taketo plytke uvazovanie... :mrgreen:
Ale ak si sa dobre pobavil, tak sa podme pobavit dalej..... To ze je niekde hrubsi material, este zdaleka neznamena, ze je silnejsi, pevnejsi atd.... Je v tom dost velka alchymia...... Existuje spusta parametrov, ktore definuju vlastnost materialu ako je tensilna tuhost, elongacia, ohybnost, rezistencia voci unave, tvrdost, zmena vlastnosti pri tepelnom namahani, roztaznost, termalna vodivost, starnutie pri urcitych teplotach, refraktivny index, absorbcia vody, elasticita, narazuvzornost, koeficient linearnej expanzie.... No v konecnom dosledku kazdy material ma ine vlastnosti, lebo plastov existuje nespocetne mnozstvo druhov a cim lepsie vlastnosti, tym vyssia cena a aj cena vyroby samostatneho dielu sa moze lisit.... Ak si vsak presvedceny, ze cinania pouzili prave ten najdrahsi a najiealnejsi material, tak ti prajem aby si mal pravdu. Len sa potom necuduj, ked sa ti ta patka zlomi za par tyzdnov zasa aj ked je 2x hrubsia.... Az ked sa to parkrat zohreje a parkrat schladi cez noc v mrazoch, az potom uvidime, aky kvalitny je ten dvakrat hrubsi material....
Ak ak sa cudujes, ze nejaky material sa na tvojom 10 - 12 rocnom aute zlomil, tak nie je to tym, zeby bol nekvalitny, ale vies ako to chodi - materialy casom, vibraciami, tepelnymim zmenami, posobenim chemickych latok (nemrznuca zmes atd) jednoducho degraduju, pracuju, unavuju sa a ich struktura a vlastnosti sa menia. Jedno ti viem povedat na stopro - pokial ti ten termostat z ciny vydrzi presne tolko, alebo viac ako ti vydrzal ten originalny, potom tvrd, ze je lepsi....
A porovnavas teraz neporovnatelne veci, pises ze bmw servis meni ten termostat za 200eur a ze su to dve hodiny prace.... Tak to je potom fantasticka cena. Lebo hodina prace v autorizovanom servise bmw stoji minimalne okolo 90eur s DPH, takze vychadza to ze oni maju ten termostat este lacnejsie.... Alebo ho nekvalifikovany personal vie vymenit ze vyrazne nizsi cas ako ty, kvalifikovany. A co ze ti po mesiaci vyhodilo auto nejaku chybu, to je co? Personal v BMW niesu jasnovidci, aby ti vedeli povedat ci sa tolko rocnemu vozidlu nic nemoze stat o mesiac..... To ze prebieha a kedy prebiehala regeneracia DPF sa da vycitat, ale co to ma s tym ze sa po mesiaci posral? Snad neocakavas, ze bude fungovat donekonecna..... Ma svoju zivotnost a podla stylu jazdenia sa jedneho dna poserie, to je vsetko, lebo sa upcha. Ak by spravili jeho test kompletne (trebalo si to vyziadat), tak by ti aj oznamili ze su tam uz hranicne tlaky a pojde zachvilku do sraciek... To iste plati o klapkach. Tie klapky praveze su podstatne aby bola spustena regeneracia, pretoze sa uzatvaraju kvoli vyssej teplote horenia zmesi vo valcoch a obstaravaju okrem toho aj vypnutie motora (aby ti nehodilo s vozidlom parkat zboku na bok). Nahradzaju funkciu pruznych podtlakom riadenych ulozeni motora. Jednoducho sa zanesu sajrajtom tak ako cele sanie, a prestanu fungovat plynule alebo sa uplne zadrhnu....

Jo a nakoniec este uzavriem - mas pravdu, vela ludi nadava na konkretne motory, konkretne vozidla. AK su to ludia co si ich kupili nove a odjakziva sa im to sralo, chapem to. Ale vacsinou je to tak, ze niekto kupi vozidlo ktore ma 10 rokov za osminu jeho nadobudacej ceny, 200tisic kilometrov (v skutocnosti aj mozno viac) a zacnu sa na nom sypat veci. Potom ten clovek povie, ake je to strasne kazive vozidlo, lebo vsetko sa tam jebe.... Taketo debaty su genialne..... To je ako sa ozenit s 90 rocnou zenou, a o rok jej vycitat, ze stoji za hovno, lebo ma problemy s klbami....
 
Nitro
Autor témy
Príspevky: 730
Registrovaný: 31.7.2006
Auto: e91, 320D
Kraj: Žilinský

Re: Termostaty cena

Streda, 5. Decembra 2018, 09:22

Najprv treba vedieť čítať.... to si myslím že je základ.
Písal som že pôvodný diel čo som vymieňal, čiže náhrada a nie originál. Ten sa pobral tata po 3 rokoch.
To že sú to v BMW servise 2h práce tvrdíš ty, nie ja. Skús prečítať vyššie. Ak cena dielov je 90e cena za hodinu 90e, potom sa bavíme 200e - 90e = 110e : 90 e/h = (1,22 : 100) * 60 = 73 minút práce v BMW servise, čo je reálny čas nakoľko majú vybavenie na servisné práce.
Vo výpise diagnostiky BMW servisu bola zapísaná chyba škrtiacej klapky a servis tvrdil že DPF sa pravidelne regeneruje a všetko je v poriadku= nekvalifikovaný.
Ja súdim podľa porovnávania pôvodného dielu a nového dielu a fungovaní nového dielu po namontovaní. To čo tu ty píšeš o zložení materiálov je pekne odpísané z wikipedie, ale v reále (aspoň mi sediaci) nerobíme laboratórny rozbor každej veci čo kupujeme. Predpokladám že ty si robíš laboratórny rozbor aj na rožky z Tesca :-D. Aj sedliak vie že jeden parameter výrobku vieme nahradiť iným parametrom tak aby sa zachovali požadované vlastnosti výrobku a znížili výrobné náklady a tým pádom aj cena.
Ak si myslíš že výrobné vady, ako lámanie káblov, piliny v palivovej sústave a nesprávne uloženie rozvodovej reťaze je v poriadku po 200 000 km tak je to prinajlepšom divné.

A ku koncu ja som na nikoho verbálne neútočil, písal som len svoje postrehy. Pripadá mi že ty si musíš niečo dokazovať vo virtuálnom svete, na to je aj diagnóza u psychiatra, skús sa poinformovať ;-). Môj pôvodný príspevok bol určený pre tých čo majú ten istý názor ako ja, ak niesi medzi nimi tak skús založiť vlastnú tému a tam sa môžeš (ak ti to admin povolí) zaoberať rozbormi zlúčenín ropných produktov.
Obrázok
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Termostaty cena

Streda, 5. Decembra 2018, 09:32

Kup 6 valec.. kupis N57 a to iste. :D Tudy cesta nevede.
 
Napster050
Príspevky: 1710
Registrovaný: 30.7.2014
Auto: E39, E92, 1000MB
Kraj: Žilinský

Re: Termostaty cena

Streda, 5. Decembra 2018, 10:28

čiže to možme uzavrieť s tým, že nekupujte si Nkové motory :D
(neviem ako sú na tom tie nové Béčka)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných