... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: Radio android.

Piatok, 16. Novembra 2018, 11:40

jurii napísal:
Takze neni nic nove ziadna zmena pred rokom som nieco taketo cinske hladal reku pockam snad pojde vyvoj u cinana dopredu ale asi seru nato aj oni. Dakujem za rady ,chce to novšie auto lebo celá e60 mi pripada jak to cinske radio co sa elektroniky tyka.

Treba si uvedomit ze E60 zacala ist na trh v roku 2003 a na tu dobu to bola spicka, nemozes to porovnat s elektronikou v autach z roku 2018....to je to iste ako ked si zoberies mobilny telefon z roku 2003 a porovnas ho s dnesnymi smartfonmi - po lopate povedane...E60 v tych rokoch ked vysla mala systemy o ktorych sa inym automobilkam len snivalo...kazdopadne mozes ist k dealerovi a kupit si novu radu G :)
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom
 
jurii
Autor témy
Príspevky: 166
Registrovaný: 9.12.2009
Auto: 30/36/46/60 +6v
Kraj: Trnavský
Bydlisko: senica

Re: Radio android.

Piatok, 16. Novembra 2018, 12:10

RACERMAN napísal:
Treba si uvedomit ze E60 zacala ist na trh v roku 2003 a na tu dobu to bola spicka, nemozes to porovnat s elektronikou v autach z roku 2018....to je to iste ako ked si zoberies mobilny telefon z roku 2003 a porovnas ho s dnesnymi smartfonmi - po lopate povedane...E60 v tych rokoch ked vysla mala systemy o ktorych sa inym automobilkam len snivalo...kazdopadne mozes ist k dealerovi a kupit si novu radu G :)
Noved preto som chcel nejaku tu cinu ,reku uz predbehli snad kvalitu z 2003, ale asi ziadna zmena. Dobra je e60 dobra. Jazda super konfort sa da, nehnijeto snad este neco posluzi.
BMW Nevlastníš ,BMW Vlastní teba.
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Príspevky: 944
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: Radio android.

Piatok, 16. Novembra 2018, 13:32

Abyssko napísal:
Všetky funkcie cic zostanú zachované? Celkom ma to začalo zaujimat
Áno, niekto to tu už aj upgradoval, akurát len samotné CIC stojí 1000€+ a potom ešte zapojenie, takže je na zváženie, či sa oplatí upgradovať to za štvrtinovú zostatkovú cenu auta...
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Radio android.

Štvrtok, 22. Novembra 2018, 18:00

jurii napísal:
Noved preto som chcel nejaku tu cinu ,reku uz predbehli snad kvalitu z 2003, ale asi ziadna zmena. Dobra je e60 dobra. Jazda super konfort sa da, nehnijeto snad este neco posluzi.
Kvalitu rozhodne nepredbehli a ani nikdy nepredbehnu. Spravili srotne radia na androide ktore maju milion funkcii ktore zodpovedaju dnesnej dobe, nic nevedia poriadne, maju velmi nekvalitny tuner a reprodukciu a nespolupracuju s vozidlom (CAN, MOST apd). To je zhrnutie.... je to stale to iste radio len s rozlicnym plastom alebo len s minimalnou konfiguraciou k dannemu vozidlu. Dokonca ani regulacia jasu a podsvetlenia podla pristrojovky na nich nefunguje, su to uzavrete systemy a na ich vyvoj sa neminulo vela ci uz financii alebo ineho potencialu. Viem o tom dost, kolega tieto cinske radia dovaza pre cesky trh a bol dvakrat v cine priamo v tovarni kde sa to robi, na pozvanie samotneho majitela, takze mi to dostatocne zreferoval aj ustne a aj fotkami. Urcity pokrok nastal samozrejme, vylepsuju sa na tom veci, ale velakrat nepodstatne a hlavne kvoli reklamnym zvastom typu kolko jadrovy procesor to ma apd.... tak tolko k tomu.
 
jurii
Autor témy
Príspevky: 166
Registrovaný: 9.12.2009
Auto: 30/36/46/60 +6v
Kraj: Trnavský
Bydlisko: senica

Re: Radio android.

Sobota, 16. Novembra 2019, 16:59

Prosim je to zasa len ďalší šmejd ?
https://www.realmediashop.de/BMW-E60-E6 ... VI-GPS-USB
BMW Nevlastníš ,BMW Vlastní teba.
 
xxmenn
Príspevky: 12
Registrovaný: 25.3.2016
Auto: e61
Kraj: Zahraničie

Re: Radio android.

Sobota, 7. Marca 2020, 18:06

Mám s tím androidím rádiem dva malé problémy.
1. Zhoršil se mi výrazně příjem FM rádia
2. I při nastaveném auxu mi několikrát po nastartování radio přepne do FM,ručně musím přepnout aux a pak třeba znovu.
Nesetkal jste se někdo s tímto problémem? Popřípadě řešení?
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Radio android.

Sobota, 7. Marca 2020, 18:13

Bohužiaľ, to su vlastnosti, a nie závady týchto čínskych shitov. Ak ti to vadí, reklamuj to...
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Radio android.

Nedeľa, 8. Marca 2020, 20:13

xxmenn napísal:
Mám s tím androidím rádiem dva malé problémy.
1. Zhoršil se mi výrazně příjem FM rádia
2. I při nastaveném auxu mi několikrát po nastartování radio přepne do FM,ručně musím přepnout aux a pak třeba znovu.
Nesetkal jste se někdo s tímto problémem? Popřípadě řešení?

ako som spominal vyssie, tieto cinske radia, takmer vsetky a dokonca aj co robia low-end OEM pre niektore automobilky ako vw, peugeot apd... maju velmi mizerny tuner. V meste sa to este da vydrzat, ale akonahle vybehnes mimo mesto, prijem je totalne nahovno. Tie tunery proste su pre azijsky trh (kde v mnohych krajinach ani neexistuje nieco take ako RDS, TP apd) a dokonca tam vysielaju aj na AM vlnach.
Druha vec je ze ludia nevedia tie cinske radia pripojit - totizto OEM radio ma vystup pre napajanie antenneho zosilnovaca, cinske to nema v stekri, ale ako samostany kablik s nadipsom vacsinou "ANT". Ludia pripoja radio cez dodavany adapter, ale tento kablik z neho vysiaci nechaju bez povsimnutia, alebo sa domnievaju ze je to nejaka antena, asi na prijem mimozemstanov. Nie je to nic ine, ako napajanie antenneho tuneru - pri zapnuti radia sa na nom musi objavit 12V. Treba ho napojit na povodne napajanie antenneho zosilnovaca ktory je privedeny do povodneho stekra..... Dalsie problemy cinskych radii su ze konektor pre antennu ma velmi tenku ihlu, ktora nema dobry kontakt s povodnym konektorom privodu anteny, alebo dokonca je ohnuta alebo zlomena.
 
xxmenn
Príspevky: 12
Registrovaný: 25.3.2016
Auto: e61
Kraj: Zahraničie

Re: Radio android.

Sobota, 14. Marca 2020, 20:56

Ale přece toto android radio nemá FM tuner. Anténa je pořád zapojená do CCC, nebo tuner má a je to ještě komplikovanější než si myslím?
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Radio android.

Pondelok, 16. Marca 2020, 14:35

xxmenn napísal:
Ale přece toto android radio nemá FM tuner. Anténa je pořád zapojená do CCC, nebo tuner má a je to ještě komplikovanější než si myslím?
Ak je to ten dodatkovy system co sa napaja len medzi CCC alebo MASK, tak ano, tuner nema. Ak sa zhorsil FM prijem, bude v prdeli diversity antenna modul. To jest prijimac signalu DO a zaroven antenny zosilnovac v jednom. Resp. su v prdeli kable v prechodkach do piatych dveri. Treba premerat ci ma napajanie, a potom ist po kabloch.... No a samozrejme ho otvorit - velmi casto ho poskodi voda a vlhkost, co sa tam dostane. Takze v takom pripade vymena..... Ak budes zhanat nahradny, ozvi sa.
 
xxmenn
Príspevky: 12
Registrovaný: 25.3.2016
Auto: e61
Kraj: Zahraničie

Re: Radio android.

Nedeľa, 29. Novembra 2020, 13:54

Tak přišel jsem na to proč to dělá, ale jak to odstranit? FM radio funguje perfektně pokud jsou vypnuté světla, jakmile je zapnu klidně i na obrysovky radio hned začne šumět. Někdo nějaká rada co odrušit nebo nějak přepojit? Díky
Jinak bod 2 jsem vyřešil stačilo upravit nastavení aby android sám nedetekoval aux.
 
undy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: Radio android.

Nedeľa, 29. Novembra 2020, 18:13

Nemáš niekde LED čínske-parkovacky vpredu, vzadu apod?
 
kadli
Príspevky: 319
Registrovaný: 7.3.2013
Auto: BMW E60 545i
Kraj: Bratislavský

Re: Radio android.

Nedeľa, 29. Novembra 2020, 20:31

Stačí, že tam je čínský display, tvářící se za oem bmw systém. Tam už čínská parkovačka nepomůže.
Bmw E60 545i
 
xxmenn
Príspevky: 12
Registrovaný: 25.3.2016
Auto: e61
Kraj: Zahraničie

Re: Radio android.

Utorok, 1. Decembra 2020, 20:50

Mám čínské LED na kroužky. Zkusím odpojit a dám vedět jak dopadlo
 
Užívateľov profilový obrázok
Mi00wa
Príspevky: 507
Registrovaný: 10.4.2014
Auto: Bmw 535d e60
Kraj: Zahraničie

Re: Radio android.

Streda, 2. Decembra 2020, 16:42

určitě se to zlepší po odpojení.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných