... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

mmracing.sk
 
Jager333
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 11.10.2018
Auto: e61 525i 2004
Kraj: Prešovský

e39 neštartuje problem s dme ews?

Štvrtok, 11. Októbra 2018, 20:11

Nazdar,
potrebujem poradiť, naše E39 523i 125kW r.v.1999 neštartuje. Štartér točí, INPA hlási chybu 128 interface DME-EWS. Je tam EWS 4!
Robil ho jeden nie moc ochotný chalan, povedal len, že nemáme hľadať chybu v imobilizéri lebo je vypnutý a takisto modul EWS. Imobilizér je zrejme fakt vypnutý, auto štarovalo aj na kľúč bez čipu. S tým EWS som si nie istý, lebo vždy bolo počuť pred štartom cvaknutie relátka v EWS tak neviem ako sa to dalo obísť.

Posledne rozkódovanie (?) spôsobil skrat v ježkovi kúrenia, ten vybíjal baterku a následne došlo ak som správne pochopil ku rozladeniu jednotiek okolo DME, vraj sú tie autá náchylné na pokles napätia, lebo jednotky potom vysielajú nejaké vadné signály alebo niečo podobné. Dotyčný to po mesiaci zrobil, avšak teraz nepálil jeden valec, pripojil som diagnostiku, zapol INPU, zmazal chyby, auto ešte 3x naštartovalo a znova je to ako predtým, chyba v INPE č. 128 interface DME-EWS...
Poradí niekto napr. diagnostický nástroj alebo čo s tým. Chalan asi kvôli know-how nechce komunikovať, ale na nás nemá čas, auto stojí a neštartuje...

Za každú radu vopred ďakujem, už je to frustrujúce stále ťahať auto za chlapom, ktorý navyše nemá záujem to robiť...
 
Salieri
Príspevky: 5
Registrovaný: 12.8.2017
Auto: bmwe46
Kraj: Nitriansky

Re: e39 neštartuje problem s dme ews?

Utorok, 18. Decembra 2018, 23:33

to rele v ews nemoze byt chybne ? cvakat moze no nezopne moze byt opalene .. a preco tam je ews 4 v e39 ? robim kluce uz som mal viac e39 a vzdy bolo ews 3.3 a ta uplne stara ews2

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných