... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

reklamne predmety bmwklub.sk
 
srsenvilko
Autor témy
Príspevky: 124
Registrovaný: 19.7.2009
Auto: bmw e46
Kraj: Košický
Bydlisko: Kosice

bmw x6 4.0d 2011

Sobota, 8. Septembra 2018, 07:53

ahojte,
mam taky problem
na mojom aute sa mi asi 5 krat stalo, ze ked som siel do kopca, a trosku tomu dupol, po preradeni na vyssi stupen mi auto prestalo tahat, akoby turbo nezaberalo, spravalo sa to tak az do doby, ked som auto nevypol . po nastartovani auto zase islo normalne.
odniesol som to zase na odporucanie k mechanikovi novemu , zrobil diagnostiku a vraj egr ventil. auto som tam nechal v utorok , ze piatok mi ho treba. v piatok mi volal do obeda, ze bol auto skusat, a mame problem auto nejde, vraj ho skusal do kopca ci strati vykon, ako som mu ja vravel, ale nieco v nom prasklo bolo pocut iba sicanie a na aute uz dosiel iba na jednotke ledva s5 do servisu.

auto nedymilo ani olej sa nestratil , iba po nastartovani pocut take sicanie zo strany turba. vraj pozrel vsetky hadice ale nic nenasiel, auto nema podtla, vraj na 95 percent poslo turbo jedno.

je to mozne?? turbu nebolo nic, ani nepiskalo ani nic uplne slo v pohode len niekedy prestalo auto tahat..

vie niekto daco poradit ale potvrdit ze turbo jedno je v pecku??? dakujem za kazdy nazor
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: bmw x6 4.0d 2011

Sobota, 8. Septembra 2018, 10:30

aky si mal interval vymeny oleja? kolko este do vymeny? ak by to bolo turbo, tak mne strihlo osku turba len tak, nic nepiskalo, nehucalo, olejova vymena bola vynechana, chcel som to zaokruhlit na rovnejsie kilometre.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
srsenvilko
Autor témy
Príspevky: 124
Registrovaný: 19.7.2009
Auto: bmw e46
Kraj: Košický
Bydlisko: Kosice

Re: bmw x6 4.0d 2011

Sobota, 8. Septembra 2018, 11:04

jararak napísal:
aky si mal interval vymeny oleja? kolko este do vymeny? ak by to bolo turbo, tak mne strihlo osku turba len tak, nic nepiskalo, nehucalo, olejova vymena bola vynechana, chcel som to zaokruhlit na rovnejsie kilometre.

no auto ma olej bmw ll na 30tkm menil som ho ja po 20tkm cize trikrat za 2 intervaly....teraz do 20tkm ma este 5tkm...tak neviem no.....
ale auto aj teraz v pohode nastartuje na brnk, ide uplne pekne , nijake hrncanie , nic...len nema podtlak....teraz som trosku cital a som narazil na nieco take ako regulator tlaku, nemohlo to odijst???

ako sa to tebe prejavilo ked ti strihlo osku??? tiez sicalo?? ci dymilo?? ako siel motor...skus sa rozpisat dik
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: bmw x6 4.0d 2011

Sobota, 8. Septembra 2018, 11:37

Auto nema podtlak? Kde? Alebo co si tym mal na mysli? Keby si nemal podtlak nejde ti ani posilovac brzd.
Ak by bolo turbo uplne v pecku tak by ti neslo bud v nizkych alebo vo vysokych otackach...
 
srsenvilko
Autor témy
Príspevky: 124
Registrovaný: 19.7.2009
Auto: bmw e46
Kraj: Košický
Bydlisko: Kosice

Re: bmw x6 4.0d 2011

Sobota, 8. Septembra 2018, 11:45

PeqpeK napísal:
Auto nema podtlak? Kde? Alebo co si tym mal na mysli? Keby si nemal podtlak nejde ti ani posilovac brzd.
Ak by bolo turbo uplne v pecku tak by ti neslo bud v nizkych alebo vo vysokych otackach...

ahoj
v hadici ktora ide od filtra, priemer cca9cm...neni ziadny podtlak, tamad nasava vzduch cez filter....tomu tiez velmi nerozumiem, ako potom nastartuje.....
posilovac ide vsetko, dosiel na nom do servisu s5.
dakadial okolo turba pocut sycanie, tamad pravdepodobne taha falosny vzduch....ja tiez tomu celkom nechapem, a podla reakcii mechanika, aj on v tom ma misunges....
taka blba otazka mozno, mohol prasknut slimak turba?? je tam biturbo

to nevieme ci ide vo vysokych alebo v nizkych otackach, lebo nejde viac ako 2-2,500 otacok....iba na jednotka a este ho aj dusi akoby chcelo skapat ale dosiel vraj
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: bmw x6 4.0d 2011

Sobota, 8. Septembra 2018, 12:16

Nechapem teraz, ze preco to riesis za mechanika na fore. Bud vie co robi a ako to funguje alebo to daj inemu.
Takyto symptom, ze auto nema “podtlak” resp. v tomto pripade netaha vzduch z filtra moze byt poskodena/zle nasunuta/prasknuta hadica na sacej strane turba, tym padom tade nasava falosny (vahodu vzduchu) nezmerany vzduch (co by vysvetlovalo aj to EGR, ktore mu pravdepodobne vypisala diag).

Ked ti tu niekto napise, ze je v pecku turbo, tak ho hned slepo vymenis? :) Takto z tychto matucich popisov to tu nevyriesime a bude sa tu strielat z brucha. To treba vidiet
 
srsenvilko
Autor témy
Príspevky: 124
Registrovaný: 19.7.2009
Auto: bmw e46
Kraj: Košický
Bydlisko: Kosice

Re: bmw x6 4.0d 2011

Sobota, 8. Septembra 2018, 12:43

PeqpeK napísal:
Nechapem teraz, ze preco to riesis za mechanika na fore. Bud vie co robi a ako to funguje alebo to daj inemu.
Takyto symptom, ze auto nema “podtlak” resp. v tomto pripade netaha vzduch z filtra moze byt poskodena/zle nasunuta/prasknuta hadica na sacej strane turba, tym padom tade nasava falosny (vahodu vzduchu) nezmerany vzduch (co by vysvetlovalo aj to EGR, ktore mu pravdepodobne vypisala diag).

Ked ti tu niekto napise, ze je v pecku turbo, tak ho hned slepo vymenis? :) Takto z tychto matucich popisov to tu nevyriesime a bude sa tu strielat z brucha. To treba vidiet

no ved preto to riesim, lebo ma z toho misung sam on.....ale sa uz ide trepat do demontaze turba, co je podla jeho slov robota na 1,5 dna, lebo sa musia vybrat obe....a ja velmi nechcem , aby ho vyberal, ked to bude nejaka prasknuta hadica, co asi tomu nasvedcuje....jeho mi odporucili , dal som mu auto co islo a uz nejde....hehe....tak preto som pisal aj tu...nemusis sa hned certit...."DD
 
Užívateľov profilový obrázok
pka
Príspevky: 222
Registrovaný: 10.2.2015
Auto: E71 35Dx
Kraj: Bratislavský

Re: bmw x6 4.0d 2011

Sobota, 8. Septembra 2018, 13:58

V ktorom servise to mas teraz?
 
srsenvilko
Autor témy
Príspevky: 124
Registrovaný: 19.7.2009
Auto: bmw e46
Kraj: Košický
Bydlisko: Kosice

Re: bmw x6 4.0d 2011

Sobota, 8. Septembra 2018, 14:25

pka napísal:
V ktorom servise to mas teraz?

no u znameho mojho znameho, v ke....len to sa stalo v piatok, soboty nedele nerobi, a ze v pondelok ide na to...hmmm
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: bmw x6 4.0d 2011

Sobota, 8. Septembra 2018, 18:02

Ked robil egr mozno nieco posral.....Kludne mu mohlo spadnut tesnenie z nasavaca na turbinu napr,alebo hocico ine.......keby odislo male turbo velke nemusi ist von!!!!
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: bmw x6 4.0d 2011

Sobota, 8. Septembra 2018, 19:37

TT-SIMIK napísal:
Ked robil egr mozno nieco posral.....Kludne mu mohlo spadnut tesnenie z nasavaca na turbinu napr,alebo hocico ine.......keby odislo male turbo velke nemusi ist von!!!!
Pri vymene egr sa tam nieco robi s tesnenim? Ta hadica co ide z filtra je z dvoch casti, skor by mu do nej nieco muselo spadnut
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: bmw x6 4.0d 2011

Sobota, 8. Septembra 2018, 19:50

Ja neviem z hlavy teraz,nahlas rozmyslam...ale ked tam niekto nieco robil z egr,tak je umiesneny od turb,k saniu....ak to predtym islo a uz nejde....tak moze byt chyba ze to zle nasunul,atd atd
Prílohy
F4E04745-C6F8-424D-A800-8549F53EBEE0.jpeg
F4E04745-C6F8-424D-A800-8549F53EBEE0.jpeg (95.67 KiB) 2743 zobrazení
95B8F889-B88D-4EAF-B777-F01D94CB16DE.jpeg
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
srsenvilko
Autor témy
Príspevky: 124
Registrovaný: 19.7.2009
Auto: bmw e46
Kraj: Košický
Bydlisko: Kosice

Re: bmw x6 4.0d 2011

Nedeľa, 9. Septembra 2018, 01:09

ide o to ze auto mu v pohode slapalo az na konci mu daco prasklo a sicalo....neviem co to moze byt ale na moj laicky pohlad to turbo neni
 
hansm5
Príspevky: 647
Registrovaný: 16.1.2009
Bydlisko: CR

Re: bmw x6 4.0d 2011

Pondelok, 10. Septembra 2018, 06:40

srsenvilko napísal:
ide o to ze auto mu v pohode slapalo az na konci mu daco prasklo a sicalo....neviem co to moze byt ale na moj laicky pohlad to turbo neni

pokud to syci,urcite to neni turbo,mohla jen vyskocit hadice,pokud rika,ze derava neni zadna....
 
Užívateľov profilový obrázok
tominno
Príspevky: 57
Registrovaný: 27.3.2017
Auto: e 39 525 tds 1998
Kraj: Trenčiansky

Re: bmw x6 4.0d 2011

Pondelok, 10. Septembra 2018, 09:47

o tom som aj ja presvedčený, že toto turbom nebude, ale ani tou vyskočenou hadicou som si nie moc istý
pumpa môj druhý domov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných