... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

mmracing.sk
 
Pedro0507
Autor témy
Príspevky: 23
Registrovaný: 25.4.2018
Auto: BMW e46 318D 2004
Kraj: Žilinský

Nové výškové reproduktory (chrčia)

Utorok, 14. Augusta 2018, 19:23

Zdravím klubáci mám menší problem s novými výškovými reprákmi od značky Hertz. Kúpil som ich z dôvodu že starý lavý predný repráčik mi chrčal taksom myslel že odišiel no aj po výmene za nový chrčal ten istý kupoval som nové dotykové autorádio origo za 400€ aj repráky som kupoval z eshopu autorádiom to asi nebude chvílu po výmene rádia mi to robilo potom dlho išlo všetko v pohode a teraz začalo chrčať a netuším čo s tým keď mám potichu hudbu tak je to v pohode žiaden kontakt s membranou v repraku nie je a kabeláž som pozeral a neboli zlomené kábliky tak vás žiadam o pomoc 😏
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: Nové výškové reproduktory (chrčia)

Utorok, 14. Augusta 2018, 22:36

Kopnem ti tu kópiu z jednej stránky pre autohifi, možno nájdeš čo hľadáš :
Cit.: http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php?f=815&t=1146616
... čo tu riešite, do auta sa iná impedancia ako 4ohm ani nerobí , až na výnimky trebárs subwooferových "dual coil" reproduktorov, ktoré sa robia 2x4ohm ale aj 2x2ohm, štandartné reproduktory do dverí či plata budú len 4ohm...
Tenké káble je tiež pekný blud - štandartne dodávané sú plne dostačujúce (2x0,75) ...
Nehladajte chybu tam kde nie je.

Tak ako som napísal hned na začiatku od lowend rádia za pár šupov nečakaj zázrak, môj rebríček značiek , je ALPINE, Clarion a potom je to už v podstate jedno, ale tieto dve patria k tomu najlepšiemu na trhu , u ostatných značiek sa nájdu aj kvalitne , ale aj shitné modely, trebárs Pioneer vie zahrať mohutné basy, Panasonic je divny po všetkých stránkach, Sony má priblblé blikajúce display-e - zvuk o ničom, možno ešte Blaupunkt by bol zaujímavý kandidát

Ešte k tým koaxialnym reprom, tým že sú práve koaxialne , tak kmitačka reproduktora nie je chránená klobúčikom, ale iba prachovkou a pretože je v aute prachu viac než dosť , tak cez tú prachovku sa časom dostane prach až medzi kmitačku, čím začne reproduktor neustále skreslovať - chrčať. To ale nie je zatial tvoj prípad, pretože to skreslenie by bolo pri každej hlasitosti, nie len pri vyššej záťaži...
To že ti to skresluje je preto, lebo zosilovač rádia je nekvalitný a produkuje vysoké skreslenie, čo sa prejavý spomenutým chrčaním, vela ludí si myslí že vždy je problém v lacných reprákoch , ale problém je vždy na začiatku , ked rádio produkuje skreslenie, tak to nezachránia ani tie najlepšie reproduktory.

Ked to radio vymeníš za Alpine , tak sám budeš počuť že tam kde ostané rádia už dávno "chrčali" bude hrať ALPINE stále čisto, a ešte stále bude mať rezervu...

Ak neveríš s tou ozvučnicou, tak si to urob malý test, vymontuj si ten spomenutý reproduktor z auta a osad ho len do krabice od topánok, pusti rádio a sám budeš počuť ten výrazný zvukový rozdiel, tým že tie reprá nemajú ozvučnicu prichádzaš o 1/3 výkonu a nízke frekvencie...
 
Pedro0507
Autor témy
Príspevky: 23
Registrovaný: 25.4.2018
Auto: BMW e46 318D 2004
Kraj: Žilinský

Re: Nové výškové reproduktory (chrčia)

Streda, 15. Augusta 2018, 08:55

Aha takže to bude pravdepodobne rádiom?
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: Nové výškové reproduktory (chrčia)

Streda, 15. Augusta 2018, 09:55

To nemusí byť pravda. Ono je to skôr otázka na rádioamatérov alebo chlapcov od gramofónov. Ty môžeš ešte preveriť káble a konektory. Prípadne odrušiť napájanie, s tým ti poradia v každom obchode s rádioelektronikou. Ale jediná šanca ako to zistiť je napojiť rádio na samostatný zdroj ( mimo auta alebo odpojiť batériu od inštalácie vozidla ) a repro na nový kábel a čeknúť či to aj potom robí. Aspoň tak by som to ja skúsil. Pokiaľ nebude mať vplyv kábel potom napájanie a keď ani jedno ani druhé potom je to výstupom z rádia a s tým žiaľ asi nič neurobíš. Niekde som ešte čítal o zlom ekvalizéri alebo problémom s MP3 ktoré to môžu spôsobovať. Ale ako píšem skôr auto-hifi fórum by som hľadal.
 
PetoK
Príspevky: 9686
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Nové výškové reproduktory (chrčia)

Streda, 15. Augusta 2018, 10:25

Pedro, ak chces, dobehni, kuknem ti to...
 
Pedro0507
Autor témy
Príspevky: 23
Registrovaný: 25.4.2018
Auto: BMW e46 318D 2004
Kraj: Žilinský

Re: Nové výškové reproduktory (chrčia)

Streda, 15. Augusta 2018, 13:44

PetoK napísal:
Pedro, ak chces, dobehni, kuknem ti to...

Rád by som len je to dosť z ruky bývam v RK a nemávam často cestu okolo ZA možte mi prosím podrobnejšie napísať čo mám ako skontrolovať ? Náradie skúšačku multimeter mam len netuším čo a ako skúsiť moc elektrike nerozumiem som vyučený ako automechanik opravár ale podla inštrukcií by som sa chytil a bol by som velmi vďačný 😊👌

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných