... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

mmracing.sk
 
jascer
Autor témy
Príspevky: 17
Registrovaný: 23.10.2017
Auto: e46 330cd
Kraj: Prešovský

gumene riadenie

Piatok, 15. Júna 2018, 18:48

Nazdar pani!
Mam problem ze aj pri najmensej nerovnosti alebo aj naznaku kolaje musim mierne chytat auto po ceste. Riadenie ma podla mna okolo stredovej polohy velku volu a posobi takym gumovym dojmom. Neviem posudit nesoferoval som inu e46 tak neviem ci to je ok. Predtym som mal 156 a tam som tie iste trasy drzal volant dvoma prstami. Podvozkom to nebude urcite kedze som za poslednych 10 000km nahodil kompet 4 tlmice a pruziny s ulozeniami, nove predne ramena, tycky a ulozenia stabilizatora. Capy a tycky riadenia boli kontrolovane niekolko krat a nemaju ziadnu volu. Na podvozku nic nebucha. Riadenie netecie ani cerpadlo nehuci. Pneu dvojrozmer 225 vpredu 245 vzadu. Oplati sa skusat repas riadenia alebo skor cerpadla??
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: gumene riadenie

Piatok, 15. Júna 2018, 22:56

Geometria nie je v poriadku, pri týchto rozmeroch pneumatík musí byť až puntičkársky presná.
 
jascer
Autor témy
Príspevky: 17
Registrovaný: 23.10.2017
Auto: e46 330cd
Kraj: Prešovský

Re: gumene riadenie

Sobota, 16. Júna 2018, 08:01

Geo je ok. Auto bolo pocas toho dva krat na geo u znameho.ktory sa s tym vyhral. Mam papiere s hodnotami.
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: gumene riadenie

Sobota, 16. Júna 2018, 15:35

 
jascer
Autor témy
Príspevky: 17
Registrovaný: 23.10.2017
Auto: e46 330cd
Kraj: Prešovský

Re: gumene riadenie

Sobota, 16. Júna 2018, 23:49

vies kde nedaleko mi to mozu nastavit na 100%???
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: gumene riadenie

Nedeľa, 17. Júna 2018, 01:42

Tie rozmery sú hraničné, mnoho ľudí popisuje na takých "válcoch" plávanie. Súvisí to zrejme s pevným horným uložením a nemožnosťou nastavenia odklonu. Taktiež veľa mechanikov je lenivých auto zaťažiť - preto som ti tam hodil to video. Pokiaľ ti geometriu robí známy zadarmo. Skúste to poriadne obuť na to čo to má mať a auto dovážiť. Mal by si mať plnú nádrž alebo zaťažený kufor ako pri plnej. Na predných sedačkách po 70 kg a v zadu v strede 70 kg. Robí sa hlavne aj zadok nie len predok. Je tu niekoľko tém o podvozku a podobných problémoch. Ty si toho veľa nenapísal takže ťažko radiť ale ten rozmer je najskôr príčina problémov. Ani netuším len tipujem, že tam sú nejaké obskurné nizkoprofilové najskôr na 18-kach a možno ešte na podložkách, či ?
 
jascer
Autor témy
Príspevky: 17
Registrovaný: 23.10.2017
Auto: e46 330cd
Kraj: Prešovský

Re: gumene riadenie

Nedeľa, 17. Júna 2018, 09:59

Vzadu podlozky su. Asi cca 2cm. Neviem presne daval ich tam este minuly majitel. Disky su original dvojrozmer m-paket. Mam ich aj zapisane v TP a su to 17tky. Teoreticky by som mohol niekam dojst ked mas cas by si sa minimalne previezol ze co to podla teba robi. Zjavne tomu rozumies viac ako ja. Ja co sa tyka bmw toho vela naskusaneho nemam.
Ale nemam pocit ze sa to teraz riadi tak ako ma.
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: gumene riadenie

Nedeľa, 17. Júna 2018, 22:23

Je absolútne jedno kto ti to auto bude skúšať. Dôležité je aby ty si mal pocit istoty. Pokiaľ to tak nie je treba hľadať chybu. Široké pneumatiky sú citlivejšie na smerové riadenie a náchylnejšie ťahať do koľají pokiaľ je geo čo len trochu na hranici. E 46 má najradšej 205 a 215 v zime dokonca 195. Podložky sú ošemetná vec, nakoľko ich využitie je spravidla len po optickej stránke a väčšinou zhoršia jazdné vlastnosti pokiaľ nie je špec. upravená náprava. Porozmýšľaj o normálnom rozmere alebo to tam skusmo nahoď. Zrejme nevieš všetko o tom aute, či nemá kratšie pružiny ( znížený podvozok ) a pod. Pokiaľ by to robilo aj na normálnom rozmere potom prichádza na rad servo. Predpokladám, že olej v serve je vymenený vrátane nádržky, lebo ak bol iba dolievaný alebo je ho málo niet sa čo diviť.
Pozri aj toto vlákno : https://www.bmwklub.sk/bmw3-e46/e46-divne-riadenie-t21047.html
 
jascer
Autor témy
Príspevky: 17
Registrovaný: 23.10.2017
Auto: e46 330cd
Kraj: Prešovský

Re: gumene riadenie

Utorok, 19. Júna 2018, 21:13

Stav auta poznam dobre. Kupoval som to nepojazdne takze vela veci bolo rozobratych a vymenenych. Predne ramena menil minuly majitel (MOOG). Ja som vymenil vsetky tlmice a pruziny za seriove (TRW) lebo tam boli klasicke tlmice po smrti a kratke pruziny. Taktiiez som vymenil tycky a ulozenia stabilizatora(MOOG). Auto bolo niekolko krat na zdvihaku a viac ludi nezavisle od seba to pozerali takze na podvozku uz nic nema vole ani nieje nic poskodene. Vzadu su podlozky este po predchadzajucom majitelovi a uz ked som auto zdvihol tak ho nechcem este aj zuzit inac by tam uz neboli. Auto je neporovnatelne stabilnejsie oproti tomu ako to bolo po kupe. Len to riadenie sa mi nezda dostatocne citlive a presne. Inac auto v zatackach sedi celkom slusne aj na rozbitom asfalte. Cital som tu vela na fore ale kazdy tvrdi nieco ine. Akurat ze som este nesoferoval e46 v dobrom stave aby som to vedel porovnat. Momentalne sa mi zda menej citlive a presne ako na otcovej almere 2,2 dci. Niekde som cital ze clovek co opisoval podobne problemy mal vraj slaby tlak v cerpadle preto to nebolo ono a po vymene cerpadla to bolo ok. Inde zas ze je to vysuchany hreben riadenia. Najviac sa bojim toho ze vymenim riadenie aj cerpadlo za druhovyrobu a bude to este horsie preto sa skusam informovat ci by niekto nevedel odbornejsie poradit. Mensie kolesa ako 17tky nemam ani v TP ani nevojdu na predne brzdy (325mm).
 
filipe46
Príspevky: 998
Registrovaný: 15.12.2015
Kraj: Žilinský

Re: gumene riadenie

Streda, 20. Júna 2018, 06:27

Skús na krásnom rovnom asfalte pustit volant či ti auto nebude utekať niekam do strany. Ak máš všetko vpredu robené ako hovoríš tak aj pri najmenšom zatočení volantu auto musí zmeniť smer. Skontroluj si ešte opotrebovanie pneumatík či je rovnomerné
VW Golf R 2016 2.0TSI

Ex BMW 3er 2001 3.0d tour

Ex Audi A6 2013 3.0TDI
 
Užívateľov profilový obrázok
Zdobor
Príspevky: 71
Registrovaný: 31.1.2017
Auto: BMW X6
Kraj: Trnavský

Re: gumene riadenie

Streda, 20. Júna 2018, 09:19

Tiez si myslim, ze toto je riesenie, pustit volant a skusit to
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: gumene riadenie

Streda, 20. Júna 2018, 16:44

jascer napísal:
Nazdar pani!
Mam problem ze aj pri najmensej nerovnosti alebo aj naznaku kolaje musim mierne chytat auto po ceste. Riadenie ma podla mna okolo stredovej polohy velku volu a posobi takym gumovym dojmom. Neviem posudit nesoferoval som inu e46 tak neviem ci to je ok.
Môže to byť iba subjektívny pocit. Píšem to preto lebo riadenie BMW má pomerne veľkú spätnú väzbu oproti iným autám. Myslím, že termín gumené riadenie nebol zvolený správne a zavádza to na zlý technický stav čo nemusí byť pravda. Nie je riešením aby si sadol do inej E 46, lebo to aj tak nepoznáš. Riešením je aby si niekto iný z E 46 sadol do tvojho auta. Potom ešte prichádza do úvahy tlak čerpadla ( ale to už je naozaj streľba od boku ). Každý hydraulický systém poháňaný motorom s premenlivými otáčkami musí mať rovnotlaký ventil ktorý je jeho súčasťou. Principiálne je to kalibrovaná pružina ktorá cez guličový ventil udržuje rovnaký tlak v systéme. Pokiaľ je unavená je tlak pracovný nízky a tým väčší prenos síl spätne do riadenia. Pokiaľ je vysoký je spätná väzba takmer bez odozvy - to je prípad ostatných áut spravidla s predným náhonom.
Prílohy
gu3.png
 
jascer
Autor témy
Príspevky: 17
Registrovaný: 23.10.2017
Auto: e46 330cd
Kraj: Prešovský

Re: gumene riadenie

Streda, 20. Júna 2018, 23:24

Na rovnom asfalte to netaha nikam. auto ide pekne rovno alebo ked zatocim tak ide tam kam som zatocil...len ta reakcia kolies na zatocenie volantu sa mi zda nejaka oneskorena a nepresna. pri minimalnych korekciachjvolantom to nezataca takmer vobec a ked zatocim volantom viac tak uz zatoci viac ako potrebujem. tiez si myslim ze napomocne by bolo keby ze sa v tom prevezie niekto kto vie ako to ma fungovat ked je to na 100% v poriadku. Olej v serve som nemenil nevyzeral nijak znehodnoteny len som dolial po max.
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: gumene riadenie

Štvrtok, 21. Júna 2018, 00:17

Pokiaľ sa mení olej v serve a ten by sa mal meniť je nutné vymeniť aj vyrovnávaciu nádržku ktorá má v sebe integrovaný filter. Aj keď výrobca udáva jej doživotnú funkčnosť, je málo pravdepodobné že po 15 až 20 rokoch a 500 000 km bude OK. Je však chybou vyberať kvapalinu do posilňovača riadenia iba podľa farby. Farba sa nie vždy zhoduje so zložením. Napríklad kvapaliny Dexron môžu byť minerálne aj syntetické, no obe majú rovnakú farbu. Je striktne zakázané navzájom miešať minerálne, syntetické a polosyntetické kvapaliny. Myslím si, že taký interval 100 000 alebo 5 rokov by mal byť dostačujúci na to aby si necucla vlhkosť zo vzduchu podobne ako brzdovka. Nehovoriac o tom že liter stojí tak 6 až 7 €, čo na jej výmenu stačí plus 20 min. roboty.
 
jascer
Autor témy
Príspevky: 17
Registrovaný: 23.10.2017
Auto: e46 330cd
Kraj: Prešovský

Re: gumene riadenie

Štvrtok, 21. Júna 2018, 19:29

Pozeral som ceny nadobok (robim s druhovyrobou) a stoji to par supov tak skusim vymenit olej a nadobku. Pokial sa nemylim ide tam Dexron II. Davali ste niekto niekedy do riadenia preplach alebo nasledne aditiva??? Ma to zmysel???

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných