... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
jaave
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 24.9.2017
Auto: BMW E92 325i
Kraj: Zahraničie

DSC a parkovaci senzory

Utorok, 16. Januára 2018, 18:40

Ahoj ve spolek,

vybiram auto pro pritelkyni a koukam se po E46, ale mam 2 dotazy. Ten prvni je, jestli ma kazda E46 DSC, pripadne jestli bylo jen za priplatek, jestli lze dodelat a co to stoji a ten druhy dotaz je, jak je slozite dodelat zadni PDC, pripadne jaka je nejbeznejsi spolehliva nahrada za origo PDC.

Diky za odpovedi :)
 
Speed320i
Príspevky: 275
Registrovaný: 3.5.2012
Kraj: Košický

Re: DSC a parkovaci senzory

Streda, 17. Januára 2018, 08:47

Tu je princíp ASC vs DSC.. Dorábať to zabudni. Parkovacie senzory by nemal byť problém.

technicke-okienko/bmw-skratky-a-ich-vyznam-t18023.html
 
Peter666555
Príspevky: 71
Registrovaný: 23.6.2016
Auto: e46 318d
Kraj: Košický
Bydlisko: Štítnik

Re: DSC a parkovaci senzory

Streda, 17. Januára 2018, 15:26

Nie kazda e46 ma DSC, neviem presne kedy sa zacalo montovat DSC ale ja mam 2003 fl a tam uz je DSC, kamos na 2001 predfl ma ASC. Pokial viem tak ASC/DSC ma kazda e46. Pochybujem ze sa da ASC upgradnut na DSC.
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: DSC a parkovaci senzory

Streda, 31. Januára 2018, 15:15

ASC, DSC je kontrola trakcie. Kým ASC je jednoduchšie a laicky povedané iba uberá plyn, DSC si vie aj pribrzdiť kolieska podľa uhlu natočenia volantu - je to vyšší level kontroly trakcie. Len tak na okraj, nemalo by ťa skôr zaujímať ABS ? Keď už tak vehemente avízuješ, že je to auto pre priateľku. Keď jej ustrelí zadok do šmyku po tom čo prekoná fyzikálne zákony ( lebo na tie ešte nikto nevymyslel stabilizačný systém ) máš o zábavu postarané. A myslím, že bankové konto sa tiež nebude nudiť. Pre začiatok 1,6 -ku a po roku keď ju nerozbije 2 liter, potom ďalší rok a 330-ku. Pre babenku Z-3 ka na nosenie kabelky stačí :)
Pozn.: Stabilizácia sa snaží udržať auto v stope ako keby bolo neutrálne, pokiaľ sa dostane na hranicu kedy už nie je schopná zvládať omedzenie pretáčavosti - prestane mať vplyv na riešenie krízovej situácie a je skôr na obtiaž až kým sa úplne nevypne . Vtedy máš pocit ako keby ťa niekto kopol do zadnej nápravy, žiadné varovanie ani postupný nájazd do driftu. Keď to hneď nezachytíš tak sa točíš v hodinách a tá hranica je strašne úzka a povedal by som že takmer žiadna. Blikne žltá kontrolka na palubke a potom svetlo na konci tunelu. Z toho pohľadu by som skôr volil ASC ktoré skôr zapracuje a zníži výkon, DSC sa bude o hodnú chvíľku dlhšie držat v stope a opustí cestu v smere dotyčnice pri vyššej rýchlosti, lebo jednoducho zvládne viac ale tiež nie všetko.
 
jaave
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 24.9.2017
Auto: BMW E92 325i
Kraj: Zahraničie

Re: DSC a parkovaci senzory

Štvrtok, 15. Marca 2018, 15:02

Sehnal jsem 316i m43b19, rok 1/2001, v zakladu

V te E46 je jen ASC (+ samozrejme ABS, jako v kazde E46) a tim, jak to dole nema vykon s kroutakem a ma to lankovej plyn, misto elektronickyho, tak se s tim da jezdit v klidu i v hlubsim snehu, nebo v poslednich dnech na blate (kde se E92 klouze jak vztekla). Kdyz s tim najedu na cisty led (zmrzla voda na silnici 3x6m), tak to samozrejme zacne tancovat do strany, ale aspon to je nejak ovladatelny volantem a plynem. FWD bez stabilizacniho systemu te posle do prikopa a nic s tim nenadelas.
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: DSC a parkovaci senzory

Štvrtok, 15. Marca 2018, 15:04

No to si jej kupil riadnu zdechlinu... nic v zlom...
 
jaave
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 24.9.2017
Auto: BMW E92 325i
Kraj: Zahraničie

Re: DSC a parkovaci senzory

Štvrtok, 15. Marca 2018, 15:14

A co jsem ji mel jako zacinajici ridicce koupit do mesta? 35i? :)

Tech udavanych 77kW to nema, je tam upravena jednotka (dle smlouvy na 92kW).
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: DSC a parkovaci senzory

Štvrtok, 15. Marca 2018, 16:47

Babenky majú iné kritéria na autá, určite nehľadajú samosvor a stádo koní. Ono aj tú 316i power-up ti asi omláti o hlavu kvôli spotrebe. Bude mať problém dostať sa pod 10 litrov v meste. Zisti si aké autá majú jej kámošky a podľa toho budeš vedieť ako rýchlo dať inzerát na predaj. Ja to tipujem tak do tretej plnej nádrže a dosť :)
 
jaave
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 24.9.2017
Auto: BMW E92 325i
Kraj: Zahraničie

Re: DSC a parkovaci senzory

Štvrtok, 15. Marca 2018, 17:15

jj bere to kolem 10 ve meste, na tech okreskach cca 6-8. Holt atmosfera benzin, takhle plus minus litr zerou vsechny.

No uvidime, vybrala si ho, vse jsem ji vysvetlil. Naklady na provoz vcetne odhadu na PHM si spocitala.
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: DSC a parkovaci senzory

Štvrtok, 15. Marca 2018, 19:04

Ešte jej vysvetli, že v meste sa jazdí radšej na trojke ako na päťke a štvorka iba keď je pred ňou voľno a možno to dá aj za 9 litrov. A každé stlačenie brzdy je 50 centov vyhodených z okna :)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných