... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, b0ris, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
klefo
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 29.10.2017
Auto: G20 320xd
Kraj: Banskobystrický

F 30 android head unit

Štvrtok, 7. Decembra 2017, 17:02

Ahojte,
chcem sa opýtať či sa niekto z Vás stretol v Európe s týmto produktom? Link je na americkú stránku, taktiež som našiel niečo podobné v čínskych obchodoch, ale nič v Európe.
Ide mi aj o Váš názor.
https://avinusa.com/10-25-bmw-3-series- ... ystem.html
https://www.youtube.com/watch?v=uPtGS3P ... e=youtu.be
 
undy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: F 30 android head unit

Piatok, 8. Decembra 2017, 06:14

áno, mám to v X5 E70, CCC, kupoval som to v avinusa. Zatiaľ na to nemôžem povedať ani jedno zlé slovo. Prišlo mi to za 3 dni, všetko v poriadku, objednal som si navyše OBD2 wifi adaprér kvôli torque aplikácií- výborná vec a ešte ten GPS splitter kábel- používam originálnu GPS anténu do pôvodného CCC aj do tohoto nového. Montáž cca 2 hodiny, plug/play.

topic114018.html?hilit=ve%C4%BEmi%20zauj%C3%ADmav%C3%A9
 
klefo
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 29.10.2017
Auto: G20 320xd
Kraj: Banskobystrický

Re: F 30 android head unit

Piatok, 8. Decembra 2017, 17:14

Ďakujem za info. Ak sa smiem opýtať ako clo a DPH?
Ja nemám navigáciu tak sa mi to javí ako rozumné riešenie.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: F 30 android head unit

Piatok, 8. Decembra 2017, 18:47

Normalka pride ti to na colnicu o com budes informovany, musis dolozit potrebne doklady (udaj o platbe z paypal apd...), potom ti to preclia a clo s dph zaplatis kurierovi. DPH je pochopitelne 20% a clo sa plati len z veci ktore su drahsie nez 200eur, z coho vyplyva ze zaplatis aj clo a tam je okolo 6% tusim. Uvazujem ze to vyskusam kupit a dat do F25. Mam CIC, teda tuto navigaciu, ani hluposti ako torque a rozne budiky nepotrebujem, ide mi len o bluetooth a carplay. Chcel by som vediet do akej miery ide ten system ovladat povodnym ovladacom. (ovladanie displeja v aute dotykom, a k tomu este na takom mieste) je pre mna vrchol nepohodlnosti.)
 
dimensionone
Príspevky: 744
Registrovaný: 21.6.2010
Auto: 318d(F31)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Viničné

Re: F 30 android head unit

Sobota, 9. Decembra 2017, 11:07

Aj ja nad niečim takým uvažujem. Najlacnejšie som našiel v Číne - ObrázokLook what I found on AliExpress http://s.aliexpress.com/n2YjEVfM

alebo potom z Nemecka, zo zárukou no samozrejme drahšie:
https://www.realmediashop.de/BMW-3-Series-F30-F31-F34-F35-1025-Android-Touchscreen-Navi-Multimedia-USB-WIFI_1

Podľa čítania na fórach mi vadia hlavne tieto veci:
- prepojenie celého zariadenia cez AUX - čiže prehrávanie hudby navigácie filmov, Bluetooth - všetko ide cez AUX v analógovej kvalite - toto nechápem prečo neurobili cez optiku
- ovládanie - cez iDrive je možné ovládať len hlavné menu - všetko ostatné ide len cez dotyky
- AppleCar - len cez dotyky bez iDrive a potom výstup AUX
- operačný systém je Android 4.4.4. - čoskoro veľa aplikácii nebude na tento systém aktualizovaných
- Bluetooth len 2.1 - toto súvisí s Androidom - toto je starý štandard, ktorý nepodporuje rýchle prepnosy, čiže aj internet pôjde len pomaly a takisto to bude vybíjať mobil - nový štandard je 4.2 alebo už aj 5.0
- operačná pamäť 1 GB - zložitejšie aplikacie budú. mať problém s behom, android 4.4.4 nemal ešte pamäťovú optimalizáciu automatického zabíjania aplikácii

Všade píšu, že je to druhá generácia, ktovie kedy príde tretia aspoň s android 7.0 a vyššie a pamäťou 2-3 GB.
 
undy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: F 30 android head unit

Pondelok, 11. Decembra 2017, 07:28

- prepojenie cez AUX ... niekto s tým má problémy a musí naťahovať AUX kábel do lakťovej opierky, ja som nemusel, hrá to cca 90% ako originál audio
-cez iDrive ide ovládať aj hudba, video a ešte pár vecí /málo/ napr návrat na hlavnú obrazovku, hlavná ponuka v nastaveniach
- internet ide cez wifi hotspot z mobilu, rýchlosť OK
mam CCC, čiže mne robí dobre navigácia googlovská, oproti CCC krok dopredu, cez víkend som skúšal i Sygic, šlape ako v mobile
Asi 2x mi to po naštartovaní hodilo "no signal" po vypnutí/znova naštartovaní to išlo normálne
-bluetooth oklieštený len na hovory a hudbu, nejde pripojiť napr OBD2 adaptér, ten ide len cez wifi, tým pádom je wifi obsadená, ak chcem internet, musím prepnúť na wifi hotspot z mobilu v nastaveniach tohoto displeja- otravné
 
dimensionone
Príspevky: 744
Registrovaný: 21.6.2010
Auto: 318d(F31)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Viničné

Re: F 30 android head unit

Streda, 13. Decembra 2017, 14:13

Odkiaľ si to objednával? Používaš aj AppleCar?
 
undy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: F 30 android head unit

Streda, 13. Decembra 2017, 15:51

objednával som z avinusa.com, apple nemám:-), skúšal som android mirrorlink, funguje OK
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: F 30 android head unit

Streda, 13. Decembra 2017, 16:12

a Maps/Waze tam bezi ako mobilna appka alebo ako android auto mappka? resp. ma to podporu android auto?
 
undy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: F 30 android head unit

Štvrtok, 14. Decembra 2017, 07:56

google maps tam beží ako mobilná aplikácia a má to i podporu android auto ak sa dobre chápeme- zrkadlenie obrazovky, ovládanie obojsmerne. Waze nepoužívam, ale na fórach píšu, že im to ide, len nejako pomaly či čo..ale sú to amíci, typujem, že im len dlhšie trvá, kým nabehnú satelity s tou orig GPS anténou. Ja mám GPS splitter kábel- orig GPS anténa je rozdelená do CCC i do tohoto displeja tým Y káblom, satelity sú lokalizované prakticky okamžite i po studenom štarte
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: F 30 android head unit

Štvrtok, 14. Decembra 2017, 08:54

ale tym ze samotny device je android by som skusil priamo apk android auto nainstalovat, cize bez zrkadlenia AA z mobilu, ale nativne ho pustat v tom - aspon mne osobne ovladanie AA viac vyhovuje co sa map tyka ako klasicka mobilna verzia google maps.
ja waze tiez moc nelubam, a samotnu android appku vobec, ale android auto verzia waze je fajn, v podstate to iste ako maps, naviac ale ukazuje aktualnu rychlost a rychlostne limity, co maps neponuka. Nedavno som absolvoval trasu do Berlina a pouzival som na striedacku aj Waze aj Maps cez android auto, jedina vyhoda maps je je ze UI trosku cistejsie a lepsie ukazuje krizovatky/jazdne pruhy, to je vo waze menej prehladne, ale celkovo je waze lepsia.
vyskusaj hodit z apkmirroru android auto priamo do headunitu, mozno sa ti to bude lubat. (android auto uz nejaky cas nemusi bezat len v mirror mode ale bezi aj priamo na displeji zariadenia)
 
undy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: F 30 android head unit

Štvrtok, 14. Decembra 2017, 09:50

pomalyyyy..idem zistiť, čo to je to android auto..:-) myslel som si, že to je to zrkadlenie obrazovky mobilu...

aha, už som to prekukol, skúsim to nahodiť do headunitu, ale je len 4.4, píšu že apk potrebuje min 5.0
_
---takže mi to píše, že to nie je kompatibilné so žiadnym z mojich zariadení, nechápem, ani S8?
Naposledy upravil/-a undy v Štvrtok, 14. Decembra 2017, 10:05, upravené celkom 2 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: F 30 android head unit

Štvrtok, 14. Decembra 2017, 10:03

neda sa to upgradnut? akoze nie koli android auto, ale tak celkovo, takto o rok uz asi vacsina appiek bude pizdovat, ze neni 5.0.
ked som pozeral ten web odkial si kupoval sa mi zdalo ze vacsina ich trtosin mala 7.0 pisane, ci to som zle videl?
 
undy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: F 30 android head unit

Štvrtok, 14. Decembra 2017, 10:07

nekukal som ostatné headunity, tento na X5/6 že vraj neplánujú upgrade, zatiaľ...
to android auto som si kukal zatiaľ len v mobile -S8- tam to nie je kompatibilné, vybehnem to skúsiť do auta

pozrel som tam, všetky sú 4.4.4
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: F 30 android head unit

Štvrtok, 14. Decembra 2017, 10:59

android auto som ti povedal ze musis instalovat z apkmirroru, pretoze na SR to nie je oficialne zaradene do google play.
kompatibilne to je, mam AA na S8 aj na Note8...a na starej S4 a x dalsich telefonoch.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných