... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
sipkam
Autor témy
Príspevky: 252
Registrovaný: 13.8.2016
Auto: BMW e91 320d 2006
Kraj: Žilinský

BMW e90 turbo aktuator

Utorok, 21. Novembra 2017, 11:00

Caute chlapi,

auto mi do 2000-2500 taha ako slimak... Diagnostika - vypis chyb 44CC a 4530 - ukazuje na turbo aktuator.
Od repasu turba mi po odomknuti auta ten aktuator bzuci. Cinkne a bzuci. Niekedy viac, niekedy menej ho pocut. Nejak som to neriesil pokial auto tahalo, ale teraz taha ako sa mu chce - niekedy krasne, niekedy jak slimak. Mam DPF takze nevidim ci to dymi, ale mam pocit, ze ked to netaha, tak hodnota SOOT stupa rychlejsie (podla diag) ako ked ide auto pekne - neviem ci to je relevantne, ale postrehol som to. Dalej ked pod 2000 pripadne 2500 agresivne stupim na plyn, auto sa trhne akoby chcelo ist dalej ale potom otacky idu velmi vlazne. DO kopca musim napr aj podradit.
Rozpisujem sa tu preto, ze som 600km predtym nez mi vypovedalo turbo (podla domienky) nechal zaslepit vyrive klapky a teraz spekulujem s mechanikom, ci ta chyba preplnovania nemoze byt sposobena netesnostou v sacom potrubi (menil som aj tesnenia medzi blokom a potrubim za nove ORIGINAL BMW)

Viete mi povedat, ci konkretne chyba 44CC a 4530 bez nijakej inej dalsej by zodpovedala aj netesnosti s v sacom potrubi, alebo je aktuator na 100% KO? Mam dojem, ze ak by bola v sacom potrubi netesnost, vyhodilo by to viac chyb ako len tie dve.

Vdaka.
Hyundai i30 Fastback 2018, 1,4 T-GDi Style 103kW - dočasná stanica
ex BMW e91 320d 2006 120kW - navždy v <3
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: BMW e90 turbo aktuator

Utorok, 21. Novembra 2017, 19:03

Nesmie cinkat...turbo neni dobre nadstavene...
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
sipkam
Autor témy
Príspevky: 252
Registrovaný: 13.8.2016
Auto: BMW e91 320d 2006
Kraj: Žilinský

Re: BMW e90 turbo aktuator

Utorok, 21. Novembra 2017, 19:11

TT-SIMIK napísal:
Nesmie cinkat...turbo neni dobre nadstavene...

No necinka zle som sa vyjadril. Skôr potiahne tiahlo a bzuci. Ale chápem aj tak to nie je dobre nastavené.
Každopádne som zistil dnes, že mám vadne termostaty a dpf sa neregeneruje. V spoločnosti kde som repas kupoval mi zas povedali, že to môže byť buď karbón alebo vážne zlý aktuator. Skrz vadne termostaty si myslím, že sadze z plného dpf mi zostávajú na lopatkách a blokuje natáčanie. V prvom rade musím poriešiť termostaty, potom regenerácia, pojazdim a ak bude turbo hnevať tak výmena za nové. Na posahane repasy už chuť nemam.

Pripadne ak bude zasr.ne karbonom, dajú sa lopatky vyčistiť bez repasu neviete?
Samozrejme dám to turbo ešte nastaviť tak ako má byť.
Hyundai i30 Fastback 2018, 1,4 T-GDi Style 103kW - dočasná stanica
ex BMW e91 320d 2006 120kW - navždy v <3
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: BMW e90 turbo aktuator

Utorok, 21. Novembra 2017, 19:20

Pri repase maju robit aj lopaty aj nadstavit...odomna ide take turbo vzdy....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
stanleyt318
Príspevky: 152
Registrovaný: 2.4.2012
Auto: E90, E38, E34
Kraj: Trnavský

Re: BMW e90 turbo aktuator

Štvrtok, 23. Novembra 2017, 13:34

U mna bol rovnaky problem s divnym zvukom od turba po odomknuti auta, turbo bolo po repase a zle tahalo, zistili sme, ze regulacia turba bola na prd. Nepomohla ani tretia reklamacia repasovaneho turba, vratili mi peniaze, vzal som z inej firmy repasovane turbo a uz to bolo citelne lepsie. Medzicasom sa samozrejme skusanim upchalo dpf uplne takze muselo ist von a na vycistenie. Hodnoty na diagnoze uz boli takmer vyborne ale bolo treba este spravit reprog v bmw a auto uz ide "ako nove". Inak samozrejme, ze vsetko ostatne co by mohlo mat vplyv na regeneraciu dpf a vykon turba/auta bolo od zaciatku bez chyby.
Cele ma to nakoniec stalo okolo 900€, za co som uz mohol mat aj nove turbo hned na zaciatku a bez straty nervov a starosti.... Tiez by som uz do repasu nesiel ani keby bol zlaty.... toť moja skusenost...
4. E90 320i ´05
3. E90 318d ´07
2. E38 750i ´94
1. E34 525tds ´93
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: BMW e90 turbo aktuator

Štvrtok, 23. Novembra 2017, 18:55

Nechapem ako moze nejaky debil repasovat turbo a nenastavit na nom regulaciu.... to musi byt asi totalny dement. To su ti lacni garazmajstri ktori zrejme ani nevedia co robia....
zbytocne s tym maturujes, musis to reklamovat alebo poslat do firmy kde to nastavia. Bmw diagnostikou sa to neda, nastavuje sa to vo vyrobe, pripadne pri generalke turba. Tieto aktuatory navyse zvyknu aj odchadzat.
 
Užívateľov profilový obrázok
sipkam
Autor témy
Príspevky: 252
Registrovaný: 13.8.2016
Auto: BMW e91 320d 2006
Kraj: Žilinský

Re: BMW e90 turbo aktuator

Štvrtok, 23. Novembra 2017, 20:18

Nie sú to garáž majstri. Turbo-tec firma ktorá robila repas. Je zle nastavený. Teda má odchylku, ale malú na to aby to písalo chyby. Samozrejme to dobre nieje. Každopádne aktuator je asi na odchode takže reklamáciu budem riešiť tak či tak.
Hyundai i30 Fastback 2018, 1,4 T-GDi Style 103kW - dočasná stanica
ex BMW e91 320d 2006 120kW - navždy v <3
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: BMW e90 turbo aktuator

Štvrtok, 23. Novembra 2017, 20:44

Presne z tohoto dôvodu som sa rozhodol pre nové turbo a vidím, že to nemusím vôbec ľutovať. Ojeb im to tam o hlavy tĺkom. Keby boli fakt seriózny, nikdy by nepustili do sveta zlé turbo.
 
Užívateľov profilový obrázok
sipkam
Autor témy
Príspevky: 252
Registrovaný: 13.8.2016
Auto: BMW e91 320d 2006
Kraj: Žilinský

Re: BMW e90 turbo aktuator

Štvrtok, 23. Novembra 2017, 20:47

Uvidíme ako sa zachovajú k reklamácii. Mal som im to odjebat o hlavu už na začiatku moja chyba. A ano nové turbo sa v konečnom dôsledku vyplatí časovo aj finančne lepšie ako repas. Človek sa učí z vlastných chýb. Akurát su drahé. Amen
Hyundai i30 Fastback 2018, 1,4 T-GDi Style 103kW - dočasná stanica
ex BMW e91 320d 2006 120kW - navždy v <3
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: BMW e90 turbo aktuator

Nedeľa, 19. Júla 2020, 20:02

Tak hoši v Piatok som išiel obiehať auto a zrazu nič, žiadny výkon, ledva som ho obehol. Domov som šiel asi 70km/h. Nemal som nervy ani chuť sa tým zapodievať, len som si vzal druhé auto. Dnes som si všimol, že jak som ho odomkol, tak pár sekúnd mi tam od motora niečo ťukalo ako sekundovka na hodinkách, potom to prešlo do hlasnejšieho
bzučania... Ale teraz mi to tými pazvukmi pripadá na jeho elektronickú časť. Ak by bol ten aktuator vadný, bola by možnosť ho vymeniť za dobrý z druhého turba? Lebo mám doma turbo, ktoré bolo pôvodne v aute pred výmenou za totok.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: BMW e90 turbo aktuator

Nedeľa, 19. Júla 2020, 22:40

upir156 napísal:
Tak hoši v Piatok som išiel obiehať auto a zrazu nič, žiadny výkon, ledva som ho obehol. Domov som šiel asi 70km/h. Nemal som nervy ani chuť sa tým zapodievať, len som si vzal druhé auto. Dnes som si všimol, že jak som ho odomkol, tak pár sekúnd mi tam od motora niečo ťukalo ako sekundovka na hodinkách, potom to prešlo do hlasnejšieho
bzučania... Ale teraz mi to tými pazvukmi pripadá na jeho elektronickú časť. Ak by bol ten aktuator vadný, bola by možnosť ho vymeniť za dobrý z druhého turba? Lebo mám doma turbo, ktoré bolo pôvodne v aute pred výmenou za totok.
Nie. ma sa to nastavit... je nato specialny pristroj
 
dibarbora
Príspevky: 158
Registrovaný: 22.1.2013
Kraj: Žilinský

Re: BMW e90 turbo aktuator

Pondelok, 20. Júla 2020, 13:50

Ten aktuátor je pomerne jednoduchý, jeho poruchu nepredpokladám. Skôr bude problém s mechanikou rozvádzacích lopatiek (variabilná geometria) v turbe. Pravdepodobnejšie je, že aktuátor nevládze s tým pohnúť. V každom prípade sa to na aute seriózne riešiť nedá, takže turbo by som vybral von a potom rozmýšľal čo ďalej. Na seriózne nastavenie je každopádne potrebný špeciálny elektronický prípravok ("diagnostika") . Neviem čo má turbo za sebou, ale kvalitný repas(vlastného turba - nie výmena) spolu s kalibráciou regulácie a tlakovou skúškou na stolici by nemusel byť na zahodenie..
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: BMW e90 turbo aktuator

Pondelok, 20. Júla 2020, 14:23

dibarbora napísal:
Ten aktuátor je pomerne jednoduchý, jeho poruchu nepredpokladám. Skôr bude problém s mechanikou rozvádzacích lopatiek (variabilná geometria) v turbe. Pravdepodobnejšie je, že aktuátor nevládze s tým pohnúť. V každom prípade sa to na aute seriózne riešiť nedá, takže turbo by som vybral von a potom rozmýšľal čo ďalej. Na seriózne nastavenie je každopádne potrebný špeciálny elektronický prípravok ("diagnostika") . Neviem čo má turbo za sebou, ale kvalitný repas(vlastného turba - nie výmena) spolu s kalibráciou regulácie a tlakovou skúškou na stolici by nemusel byť na zahodenie..
No budú tomu 3 roky, čo som dával nové OEM a má za sebou max 60000km. V stredu ho dávam do servisu, tak sám som zvedavý čo tam vykapalo.
 
Užívateľov profilový obrázok
Blooddog
Príspevky: 143
Registrovaný: 29.12.2014
Kraj: Banskobystrický

Re: BMW e90 turbo aktuator

Nedeľa, 4. Júla 2021, 12:56

upir156 napísal:
No budú tomu 3 roky, čo som dával nové OEM a má za sebou max 60000km. V stredu ho dávam do servisu, tak sám som zvedavý čo tam vykapalo.
Čo sa tomu OEM turbu stalo?? Nejaký update by nebol??
Tvoje auto sa nikdy ráno nezobudí a nepovie, že už ťa nemiluje a odchádza. Preto doňho môžeš nasypať toľko peňazí, koľko chceš.
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: BMW e90 turbo aktuator

Nedeľa, 4. Júla 2021, 17:00

Blooddog napísal:
Čo sa tomu OEM turbu stalo?? Nejaký update by nebol??
Zlomená oska, turbo kaput.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných