... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Jojopd
Autor témy
Príspevky: 40
Registrovaný: 3.4.2016
Auto: Bmw e46 318i 105kw
Kraj: Trenčiansky

Kontrolka chlad.kvap. stale svieti

Utorok, 14. Novembra 2017, 20:15

Ahojte,
mam N42B20cca 250tis km ,
cely príbeh
praskla expanzná nádobka, postupne sa to zhoršovalo a musel som dopĺňať vodu pred každou jazdou, tak som musel jazdiť cca týždeň ale jazdy max 30 km a to len do prace a z prace
teplota nikdy neprešla cez polku mierky, a kontrolka fungovala, zasvietila len tesne pred koncom jazdy,, keď som doplnil, vypla sa
potom prišla na rad konečne výmena expanzky a k tomu aj chlad.kvap.
ale
po naplnení chlad,kvap. do systému a odvzdušnení, kontrolka zhasla, druhy deň ale už svietila pri otočení kľúčika, skontroloval som hladinu a ta sa nezmenila. vzduch už viac nesyčal z odvzdušnovákov.
a od vtedy stále svieti, už týždeň, hladina je OK nezmenená, ani nikde nie je náznak že by unikala.

Máte niekto skúsenosť čo s tým ? je to čidlo? alebo treba niečo premazať v BC ?

diki moc :bmwball:
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Kontrolka chlad.kvap. stale svieti

Utorok, 14. Novembra 2017, 22:39

Skus vymenit cidlo, resp. skontrolovat kabelaz... nic ine tam netreba robit, ziadny reset BC
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: Kontrolka chlad.kvap. stale svieti

Piatok, 17. Novembra 2017, 01:13

Že ty máš učenlivé autíčko, naučil si ho na čerstvú vodu a teraz zrazu nič. No tak svieti, lebo chce piť :)
Zapoj ten konektor poriadne a bude po závade. Samozrejme predpokladám, že to bolo správne odvzdušnené.
 
Jojopd
Autor témy
Príspevky: 40
Registrovaný: 3.4.2016
Auto: Bmw e46 318i 105kw
Kraj: Trenčiansky

Re: Kontrolka chlad.kvap. stale svieti

Streda, 10. Januára 2018, 22:52

Vybavene, konektor zly, ale fungoval az treti kus
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: Kontrolka chlad.kvap. stale svieti

Piatok, 12. Januára 2018, 12:22

Len tak naokraj, väčšiu výpovednú hodnotu by mal popis chyby vadného konektora alebo foto. Možno by to všeobecne prospelo viac ako lakonické konštatovanie " zlý konektor". Ale OK. hlavné je - že sa ti veveričky neprehrejú. Všetky tie plastové turecké sračky ( alebo z akej psej matere sú ) vedia dobre potrápiť.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných