... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
filipbielik
Autor témy
Príspevky: 74
Registrovaný: 20.7.2017
Auto: 525xD F11 (LCI)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Cukanie vo volante

Sobota, 4. Novembra 2017, 13:27

Ahojte,

par dni dozadu mi zacalo cukat vo volante. Za kazdym otocenim mi tam nieco cuka. Netusim co to je, nemate s tym skusenosti? Neodstrani sa to ani zmenou polohy volantu (vertikalne ani horizontalne)
BMW 525xD F11 (LCI) | 160 kW A/T | 7/2014 | Luxury Line
» Imperial-blau brillant metallic & Leather Dakota/zimt-braun & BMW Style 454
» Harman&Kardan Sound, Panorama, Front & Rear Heat Seating, HUD, Navigation w/ RTI, DAB Tuner, Adaptive LED Light, High Beam Assistant, PDC, Tyre Pressure Display, Oil Monitor, Sports Leather Steering Wheel, Road Sign Detection, Active Pedestrian Protection, Trailer Coupling, Interior Mirror w/ Automatic-Dip, Ambient Light, Lumbar Support
 
Užívateľov profilový obrázok
filipbielik
Autor témy
Príspevky: 74
Registrovaný: 20.7.2017
Auto: 525xD F11 (LCI)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Cukanie vo volante

Sobota, 4. Novembra 2017, 13:32

https://www.youtube.com/watch?v=nJP-D9fNeV8 - nieco taketo, ale je to miernejsie a castejsie (jemu to praskne sem tam, mne furt)
BMW 525xD F11 (LCI) | 160 kW A/T | 7/2014 | Luxury Line
» Imperial-blau brillant metallic & Leather Dakota/zimt-braun & BMW Style 454
» Harman&Kardan Sound, Panorama, Front & Rear Heat Seating, HUD, Navigation w/ RTI, DAB Tuner, Adaptive LED Light, High Beam Assistant, PDC, Tyre Pressure Display, Oil Monitor, Sports Leather Steering Wheel, Road Sign Detection, Active Pedestrian Protection, Trailer Coupling, Interior Mirror w/ Automatic-Dip, Ambient Light, Lumbar Support
 
Mojiboo
Príspevky: 28
Registrovaný: 4.7.2016
Auto: BMW 520D (F10,2014)
Kraj: Bratislavský

Re: Cukanie vo volante

Nedeľa, 5. Novembra 2017, 13:20

Ahoj, ak ti to robi pri toceni volantu a ide to priamo zpod volantu, je to slimak v stlpiku. Da sa to len cele vymenit. Na f10 mi to menili v ramci zaruky...500 eur. Casom to bolo stale silnejsie. Ak to pocujes aj vonku..moze to byt hocico od tyce riadenia az po homok. Klby..
Prílohy
20171105_132134.jpg
 
Užívateľov profilový obrázok
filipbielik
Autor témy
Príspevky: 74
Registrovaný: 20.7.2017
Auto: 525xD F11 (LCI)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Cukanie vo volante

Pondelok, 6. Novembra 2017, 11:36

Ide to z priamo pod volantu. Pred 3 tyzdnami do mna na cervenej na krizovatke narazilo zozadu auto (auto bolo opravovane v BMW AutoMotiv Panonska cesta) a po odovzdani mi to zacalo robit tento zvuk. Faktura vystavena na 5.020 €. Moze to mat s tymto suvis? Servis sa ohradza, ze to nebolo sposobene tymto. Nehovoriac o tom ze pri nastartovani sa z kufra ozyva cca. 7 sekundovy zvuk, ako keby nejake rele alebo nieco. Menene bolo nasledovne
Obrázok
BMW 525xD F11 (LCI) | 160 kW A/T | 7/2014 | Luxury Line
» Imperial-blau brillant metallic & Leather Dakota/zimt-braun & BMW Style 454
» Harman&Kardan Sound, Panorama, Front & Rear Heat Seating, HUD, Navigation w/ RTI, DAB Tuner, Adaptive LED Light, High Beam Assistant, PDC, Tyre Pressure Display, Oil Monitor, Sports Leather Steering Wheel, Road Sign Detection, Active Pedestrian Protection, Trailer Coupling, Interior Mirror w/ Automatic-Dip, Ambient Light, Lumbar Support
 
Užívateľov profilový obrázok
toki55
Príspevky: 68
Registrovaný: 6.1.2011
Auto: E91-F07-GT-E83-E89
Kraj: Košický

Re: Cukanie vo volante

Pondelok, 6. Novembra 2017, 20:36

Po naštartovaní ti môže vrčať aj kompresor na vzduchový podvozok
 
Mojiboo
Príspevky: 28
Registrovaný: 4.7.2016
Auto: BMW 520D (F10,2014)
Kraj: Bratislavský

Re: Cukanie vo volante

Sobota, 18. Novembra 2017, 10:42

Ten volant s tym iste nic nema. Zevraj sa to stava dost casto na f10/i ked som bol prvy co mu to opravovali kvoli cene..ja som mal poistku este/ Tam je taky loziskovy otacavy kruzok a on vydava zvuky. Je to neskodne..no casom ako lozisko schne sa to ozyva castejaie. Trvalo mi rok a pol kym som ich donutil ten part vymenit. Skus group m tam mi to robili... panka by to mohlo napadnut. (btw ja som to zacal pocut ked som prisiel prvykrat zo servisu a zacal som ich z toho bezuspesne obvinovat..ale vtedy mi menili celne sklo a to s tym asi vela nemA).

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných