... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
ZOLLINO
Autor témy
Príspevky: 100
Registrovaný: 10.4.2015
Auto: Alpineweiss E93
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: Auto. prevodovka - pruser E93 330d

Pondelok, 4. Septembra 2017, 11:18

airborne a petersamer: prave info od vas ma (a mojho mechanika) naviedla na rozmyslanie tymto smerom a skusame to riesit... chcem to vyriesit bez repasu, snad tie solenoidy pojdu vymenit. Pre mna ako amatera, prosim o odpoved. Treba vymenit solenoidy (su len 4? pri 6st. prevodovke?) a este nieco? Pisete +1 adapter tesnenia tlaku, cize aj to? Vymena oleja a kalibracia/adaptacia solenoidov/prevodovky beriem ako samozrejmost. Hlavne ma zaujima co FYZICKE treba vymenit, aby som info posunul mechanikovi, ucime sa kazdy den a tiez tomu chcem rozumiet :) Vdaka a pekny den!
 
hansm5
Príspevky: 647
Registrovaný: 16.1.2009
Bydlisko: CR

Re: Auto. prevodovka - pruser E93 330d

Pondelok, 4. Septembra 2017, 13:23

ZOLLINO napísal:
Ticco11: Dakujem ti za vsetko info. Na svoje auto mam mechanika priamo z BMW. Takze s vymenou oleja nebude problem. Momentalne vsak studujem, co moze byt zle a kedze potrebujem maximalne usetrit, tak teraz zistujem ako pomenit solenoidy (myslim ze to su prave tie regulatory tlaku). bez repasu celej prevodovky, kazdopadne dakujem!
pokud budes menit olej a chces usetrit,tak misto plastovy vany dej vanu z x5-160kw-je plechova a pri vymene staci vymenit jen filtr :wink:
dal jsem to na svou e91 taky a super
 
Užívateľov profilový obrázok
ZOLLINO
Autor témy
Príspevky: 100
Registrovaný: 10.4.2015
Auto: Alpineweiss E93
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: Auto. prevodovka - pruser E93 330d

Pondelok, 4. Septembra 2017, 17:51

thnx hansm5, vymena oleja a filtrov a ceny za ne ma trapi pomenej popri cenach inych pokazenych veci, ale diky za tip! vlastne ani neviem povedat ktora vana je lepsia ci plastova alebo hlinikova... mam mpacket a obcas sa bojim ze mi nejake nerovnosti v hlavnom meste (napr kolaje od MHD) mozu prederavit vanu. Ale to je uz na inu diskusiu.
 
hansm5
Príspevky: 647
Registrovaný: 16.1.2009
Bydlisko: CR

Re: Auto. prevodovka - pruser E93 330d

Pondelok, 4. Septembra 2017, 18:08

ZOLLINO napísal:
thnx hansm5, vymena oleja a filtrov a ceny za ne ma trapi pomenej popri cenach inych pokazenych veci, ale diky za tip! vlastne ani neviem povedat ktora vana je lepsia ci plastova alebo hlinikova... mam mpacket a obcas sa bojim ze mi nejake nerovnosti v hlavnom meste (napr kolaje od MHD) mozu prederavit vanu. Ale to je uz na inu diskusiu.

tak plechova je kazdopadne levnejsi
 
Užívateľov profilový obrázok
ZOLLINO
Autor témy
Príspevky: 100
Registrovaný: 10.4.2015
Auto: Alpineweiss E93
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: Auto. prevodovka - pruser E93 330d

Pondelok, 11. Septembra 2017, 08:29

Ahojte, je tu niekto kto sa vyzna do prevodoviek a vedel by mi v rychlosti poradit a odpovedat na konkretne otazky? Auto. 6st. 330d E93 2007? Pripadne by som mu potom doniesol zakazku ak si nebudem vediet dat rady. Dakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
petersamer
Príspevky: 397
Registrovaný: 2.6.2016
Auto: BMW E65 730D
Kraj: Prešovský

Re: Auto. prevodovka - pruser E93 330d

Pondelok, 11. Septembra 2017, 08:57

ahoj ake odpovede potrebuješ ? :)
 
ticco11
Príspevky: 121
Registrovaný: 3.10.2012
Auto: BMW E92 325xi
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Ficoland DOJBNY

Re: Auto. prevodovka - pruser E93 330d

Pondelok, 11. Septembra 2017, 12:47

Aký je tam olej zistíš rýchlo, stačí pozrieť stav oleja hladinu, orginál olej BMW je taký červený.Každý výrobca má inú farbu. Plus , keď vytečie ti zopár kvapiek tak ho môžeš ovoňať,a k smrdí spáleninou máš problém určite... olej výmena urobíš aj sám v garáži..ale lepšie je zvoliť profíkov. akú máš prevodovku GM alebo ZF? ak zf objednaj sa do JIhlavy na test a výmenu majú super ceny, v BMW ti nikdy nevymenia olej tak ako sa má.Sú to garáž majstri, nemajú plničky. A väčšina sa stým ani nestretla takže možno na tvojom aute sa budú učiť...a zhodiť filter nie je sranda. ak chceš napíš mi súkromnú správu s tvojím číslom a ja ti brnknem.
ak máš ale niaky mechanický problém výmena oleja ti nepomože
 
Užívateľov profilový obrázok
ZOLLINO
Autor témy
Príspevky: 100
Registrovaný: 10.4.2015
Auto: Alpineweiss E93
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: Auto. prevodovka - pruser E93 330d

Pondelok, 11. Septembra 2017, 12:58

Ktore solenoidy menit ak mam problem s radenim zo 4. na 5. rychlostny stupen. Pomuocka tu:
(generation2)

http://d2q1ebiag300ih.cloudfront.net/uploads/part/instructions/3053/ZF6-GEN2-ZIP-IN.pdf

Ale poviem vam, zacina ma z toho boliet hlava...
 
majo38
Príspevky: 141
Registrovaný: 18.8.2014
Auto: e92 330XD
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PD

Re: Auto. prevodovka - pruser E93 330d

Nedeľa, 17. Septembra 2017, 21:44

presne tento isty problem som mal aj ja a robilo to iba za tepleho oleja po cca 100 km jazdy...uz mam manual..nikdy som sa nezzil s automatom
 
ticco11
Príspevky: 121
Registrovaný: 3.10.2012
Auto: BMW E92 325xi
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Ficoland DOJBNY

Re: Auto. prevodovka - pruser E93 330d

Pondelok, 18. Septembra 2017, 12:23

ZOLLINO napísal:
Ktore solenoidy menit ak mam problem s radenim zo 4. na 5. rychlostny stupen. Pomuocka tu:
(generation2)

http://d2q1ebiag300ih.cloudfront.net/uploads/part/instructions/3053/ZF6-GEN2-ZIP-IN.pdf

Ale poviem vam, zacina ma z toho boliet hlava...
Cav , co nezavolas do JIhlavy? alebo im nenapíšeš? sú to profíci a minimálne sa budú snažiť ti poradiť alebo ťa prehovoriť na diagnostiku u nich...všetci na slovensku sú horší od nich...tak neveim čo špekuluješ a hladáš najlacnejšiu neodskúšanú verziu...šak tam zavolaj a opýtaj sa podľa príznakov ti budú vedieť povedať čo to môže spôsobovať....miesto bolesti hlavy zo štúdia automatov skús zavolať tomu čo tomu rozumie!?:)
https://www.zf-pakra.cz/
 
Jozo330
Príspevky: 38
Registrovaný: 7.10.2017
Auto: E91 330xd
Kraj: Trnavský

Re: Auto. prevodovka - pruser E93 330d

Štvrtok, 21. Decembra 2017, 20:42

Cauko chcel som sa opytat ci sa vam niekomu podarilo vyriesit problem ten problem s mechatronikom vymenu solenoidov ci to pomohlom mam ten isty problem preradovanie podradovanie nie som si isty ci stvorka alebo petka silne trhnutie cital som nieco na zahranicnych forach je to mechatronika najlepsie to tu popisal airbone vidiet ze tomu aj rozumie
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Auto. prevodovka - pruser E93 330d

Piatok, 22. Decembra 2017, 00:37

Urcite to pomoze. Ale casom v buducnosti sa to potom moze zasa zhorsit, to uz bude chyba mechatroniky. Sedla a komory hydraulickych rozdelovacov, ako aj oni samotne sa jednoducho opotrebuju a mechatronik uz nedrzi tlaky ako ma, ale moze sa to prejavit nejakym inym problemom. Napriklad "selektor" zaradeneho stupna zacne blbnut, zacne vyhadzovat pocas jazdy do N, resp nenastartuje auto, pretoze neuvidi zaradene P atd..... Potom uz len repas alebo vymena mechatroniky po mechanickej stranke. ALe moze to vydrzat rozumu dobu, urcite to je prvy krok, vymenit tie solenoidne regulatory tlakov. Upozornujem ze potom treba zmazat ich adaptacie, ide to len cez origo diagnostiku. Nemam na mysli vymazanie adaptacie ako takej, ale su este specialne adaptacie ktore sa robia cisto po vymene regulatorov tlaku.
Vseobecne su prevodovky od ZF povazovane za velmi trvacne a vydrzia mnoho, teda skrina, problem je vacsinou s tym mechatronikom a ak blbne, dokaze to predcasne odvalit aj skrinu.
V pripade vymeny mechatroniky, su v DE firmy ktore robia mechatroniky za velmi rozumne prachy. Formou vymeny kus za kus, resp zaplateniu zalohy a nasledne potom ktoru vratia po zaslani stareho naspatek.

Ak ma niekto zaujem a nevie to vyriesit vo vlastnej rezii, mozem to pozistovat a pripadne sprostredkovat.
Pravdupovediac, cudujem sa ze na Slovensku to nikto nerobi profesionalne (repas a opravu mechatronikov). Je to potencionalne dobry biznis, avsak su nutne relativne vyssie investicie do strojarskeho vybavenia a predovsetkym do skusobneho zariadenia, ako aj diagnostickeho software od ZF. To sa vsak rychlo-ziskuchtivym slovakom nepozdava :D Najviac tu fici biznis kupit nieco za minimalne prachy z ciny alebo polska, niekde najst, okukat alebo "ukradnut" know-how, bez akehokolvek investovania "ludskeho potencialu" a za par tyzdnov sa vozit na drahom autiaku a popritom stavat velku vilu nad mestom :wink:
 
Jozo330
Príspevky: 38
Registrovaný: 7.10.2017
Auto: E91 330xd
Kraj: Trnavský

Re: Auto. prevodovka - pruser E93 330d

Piatok, 22. Decembra 2017, 16:38

Dik za super prispevok airbone podla toho co hovoris je asi rozumnejsie vymena celeho mechatronika urcite minimalne repas a jedine od zf cital som aj tvoje starsie prispevky v jednom si uvadzal nejaku nemecku firmu myslim v koline tam bola asi najlepsia cena asi by bolo najlepsie vymontovat stary poslat ho tam nech do toho repasovaneho nahraju povodny soft a chcel som sa este opytat ked mi pride ten repasovany aj zo softwerom staci ho tam namontovat alebo este nejako kodovat dik
 
Užívateľov profilový obrázok
ZOLLINO
Autor témy
Príspevky: 100
Registrovaný: 10.4.2015
Auto: Alpineweiss E93
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: Auto. prevodovka - pruser E93 330d

Pondelok, 12. Februára 2018, 13:18

Caute, airborne, dik za prispevok, ja som to zatial este nevyriesil (boli ine veci) a to aj preto, lebo som si vsimol ze ako prisla jesen zima, tak mi to viac menej prestalo robit alebo aspon omnoho menej citelne. Vychadza mi z toho, ze kedze sa menila teplota moze ist o teplotu oleja v prevodovke a tym padom je otazne co za olej tam mam, lebo podozrenie je ze tam nemam origo BMW olej do prevodovky, takze toto planujem poriesit v prvom rade (onedlho).
 
hansm5
Príspevky: 647
Registrovaný: 16.1.2009
Bydlisko: CR

Re: Auto. prevodovka - pruser E93 330d

Pondelok, 12. Februára 2018, 13:29

kdyby nekdo menil olej v automatu,tak mam k dispozici,funguje bez problemu,mam to vyzkouseno na sve e91-330xd
predaj-nd-bmw/vana-prevodovky-t114307.html

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných