... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Jakub7
Autor témy
Príspevky: 199
Registrovaný: 31.5.2017
Kraj: Banskobystrický

e46 320D 100kw - vypinanie turba

Streda, 26. Júla 2017, 15:58

Zdravím a potreboval by som radu.. mám problém s turbom.. auto netahá až kým sa nepriblížim k 3000ot. a potom ma oprie do sedačky. Potom sa auto správa uplne normalne a tahá aj od spodných otáčok až kým ho opat nevypne v kopci alebo pri predbiehaní. Podtlakové hadičky su vymenené. turbo je po repase. bol som na diagnostike a tá vypísala chyby.. snímač plniaceho tlaku a regulátor tlaku..Snímač plniaceho tlaku som vymenil a zmenil sa len volnobeh inak žiadne zlepšenie. [font=-apple-system, Helvetica Neue, Helvetica, sans-serif]regulátor tlaku som odskušal ako radil SIMIK a to tak že som z neho odpojil konektor a odpojil som hadičku ktorá vedie na tu podtlakovu membránu. ked je odpojený a motor naštartovaný tak nemá prepuštat podtlak.. a ani neprepušta takže ten regulátor sa zdá byt v poriadku. dalej som testoval či regulácia sa nezadrháva a či tá membrána nieje niako poškodená. dal som si na tu membránu hadičku a ustami som robil podtlak. išlo to uplne lahučko a dokázal som to uplne pritiahnut aj ustami. čiže aj to je v poriadku. tak a potom som všetko poskladal naspat a umiestnil som tam mobil aby kameroval čo sa tam vlastne deje počas jazdy ked mi vypne turbo.
A zistil som že ked turbo tlačí čiže aj ked motor ide tak ako má tak tá regulácia pekne funguje a vysuva sa podla otáčok... No ked to turbo vypne tak sa regulácia takmer vôbec nehýbe a vysunie sa na moment iba ked pustim plynový pedál. neviem už čo a ako mám skušat a robit dalej. Je to na nervy. poradte čo dalej[/font]

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných