... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

mmracing.sk
 
korner11
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 19.7.2017
Auto: BMW x5 e70
Kraj: Trnavský

BMW x5 e70 r2008 Záhadné problémy pri štartovaní

Streda, 19. Júla 2017, 17:12

Zdravím,
cez zimu sa mi vybila batéria na mojej BMW x5 e70 r.2008. Batériu som vybral a dal cez noc nabiť. Odvtedy mám záhadné problémy pri štartovaní. Stálo sa mi to 3x za posledný mesiac. Ak auto odstavím na dobu 5-10min a zamknem, keď sa vrátim vložím kľúč do zapaľovanie, zošliapnem brzdový pedál a stlačím tlačidlo štart auto nechce neštartovať. Elektrika v aute funguje, relátka spínaju a bzučia, rádio a klíma tak isto funguje. Ale štartér sa ani neohlási(ani nezačne točiť motor), žiadny error v počítači(v aute) jediné čo svieti je kontrolka motora. Myslel som si, že to bude kľúčom že ho nejako zablokovalo ale minule ako sa mi to stalo nešlo naštartovať ani s hlavným ani so záložným kľúčom. Tak som odišiel od auta vrátil som sa asi za dve hodiny a auto naštartovalo akoby sa nič nestalo.
Pozeral som rôzne fóra ale nikto nemal podobný problém.
Štartér to nebude kedže auto inak štartuje bez problémov. Takisto si nemyslím že to bude palivové relátko kedže motor ani netočí. Myslel som si, že to bude v kľúči ale kedže ani jedne ani druhý nefunguje tak naozaj neviem čím to môže byť. Tak isto mi prestali svieti zadné svetla na kufri. Pokazené asi nebudú kedže prestali svietiť obidve naraz. Môže to mať niečo spoločné. Auto má metasystems alarm.
Stretol sa niekto s niečím podobným alebo má niekto nejakú radu? ... mne to už žiadnu logiku nedáva čo to môže byť.
 
PetoK
Príspevky: 9664
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: BMW x5 e70 r2008 Záhadné problémy pri štartovaní

Streda, 19. Júla 2017, 18:14

Tá meta býva často problém... Zrejme prerušuje privod na štartér ... Treba to riadne pomerat a keď tak alarm vyhodiť... Nejeden som už pre takéto problémy odpajal...
 
korner11
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 19.7.2017
Auto: BMW x5 e70
Kraj: Trnavský

Re: BMW x5 e70 r2008 Záhadné problémy pri štartovaní

Streda, 19. Júla 2017, 19:39

Zastavím sa stým u chalana čo má originál BMW diagnostiku možno bude vedieť povedať viac. Na kľúčoch mám od toho meta systemu niečo ako USB kľúč ale neviem kam by sa to malo strčiť v aute alebo načo to vlastne je kedže to má takú zvláštnu koncovku.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12221
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: BMW x5 e70 r2008 Záhadné problémy pri štartovaní

Streda, 19. Júla 2017, 19:57

Posledna demontaz....NO coment....odtahovka ku mne...Medzi nimi aj meta...Ten kto to montoval bol Alarmfil
Prílohy
IMG_6786.JPG
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný