... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

obchodna sekcia
 
Mojiboo
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 4.7.2016
Auto: BMW 520D (F10,2014)
Kraj: Bratislavský

oskakanie pneu predna naprava

Štvrtok, 1. Júna 2017, 09:18

ahojte, rad by som sa spytal k oskakanej, zubatej pneu podla prilozeneho obrazku. ako som uz inde v threade spominal, mam na f10 520d (75 000 najazd) letne pneu Dunlop sportmax gt 245/45 R18 kupovane min. sezonu..maju za sebou cca 9000 km.

zacal som pozorovat oskakany efekt na vonk. strane hlavne predneho kolesa na vodicovej strane (lave predne menej) a rapidne zvysenie hlucnosti pneu. ked prejdem rukou proti smeru jazdy, su pneu su ostre.

bol som v servise, tlak okej, nastavili geo (iba zbiehavost bola mierne mimo), ze vizualne kukli capy a tlmice..vsetko tvrdia ze je ok. prehodili sme zadne pneu dopredu, lebo tie boli pekne hladke a po par 100 km sa vpredu zas zozubatili ako prikladam na obrazku. ze s tlmicmi nemoze byt problem pri tolkych km. len ja uz neviem, kupim nove pneu? ved tieto dunlopy aj original BMW obuva.nechcem znicit gumy. a min. sezonu nehucali :)
Prílohy
20170601_084806.jpg
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: oskakanie pneu predna naprava

Štvrtok, 1. Júna 2017, 10:11

100% tlmic KO. Nabudúce radsej chod k profesionalom, ktori vedia ze tlmice nestaci skontrolovat len tak vizualne...
 
Mojiboo
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 4.7.2016
Auto: BMW 520D (F10,2014)
Kraj: Bratislavský

Re: oskakanie pneu predna naprava

Štvrtok, 1. Júna 2017, 10:26

BMW Group M. to auto chodi len do originalneho servisu. povedali ze test je nanic. a ze pri tolkych km nemozu byt ko tlmice...ale keby napisem historiu co vsetko sa muselo menit :d...nechapem. nejazdim tankodrom. som im vyslovene vravel nech to pozru, ale ze pokual niesu vytecene tlmice, su ok. ze pri nastavovani geo by si to vsimli a ani by im to neslo nastavit...ale samozrejme vidim ze nieco nie je ok.
 
potmehuth
Príspevky: 1385
Registrovaný: 2.9.2010
Kraj: Nitriansky

Re: oskakanie pneu predna naprava

Štvrtok, 1. Júna 2017, 12:36

Vela ludi by Ti vedelo porozpravat o profesionalite aj ORIGO servisov. Vratane mna. Osobne mozem odporucit Jedneho chalan z TT AVT servisu alebo origo servis v ZA. Skusenosti s origo servisom v BA, v NR, v KE je velmi negativna.
 
Mojiboo
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 4.7.2016
Auto: BMW 520D (F10,2014)
Kraj: Bratislavský

Re: oskakanie pneu predna naprava

Štvrtok, 1. Júna 2017, 12:57

viem, origo servisy su v BA zle. ked si najdem cas, napisem zoznam co som za tych 75 000 km absolvoval/nastastie povacsine na zarucne opravy/. ale k veci. je mi tak ci tak divne ze na BMW tlmic odide za 75 000 (na superbe mam 250 tskm po BA a v pohode), na zaruku mi pokial nie je vyteceny (co by som asi videl), neurobia. moja otazka je potom, ked tam dat vymenit tlmice za Sachs, tie gumy sa potom zacnu drat spravne a budu ok? a este, mozem s tym jazdit? ja totiz okrem vizualu a zvysenej hlucnosti nic nevidim. auto sa nehupe, ked zatlacim, vrati sa spat bez kolisania, auto neskace a nebucha.jazdne vlastnpsti su ok. treba to menit?
 
Matusns
Príspevky: 19
Registrovaný: 23.2.2017
Auto: F11
Kraj: Bratislavský

Re: oskakanie pneu predna naprava

Štvrtok, 1. Júna 2017, 20:08

To mas take lebo ides ako pila :)
srandu bokom, ja mam tiez take predne pneu (continental). Zatial ich dojazdujem po predchadzajucom majitelovi. Ja som hucanie podzieral na lozisko. Technik v BMW DS este bez pozretia auta hned povedal ze to budu zubate pneu, co sa aj potvrdilo. ale nemal tendenciu ma hned objednat na vymenu tlmicov.
Musim pozriet zimne, tie som kupoval nove...
Naposledy upravil/-a Matusns v Štvrtok, 1. Júna 2017, 20:10, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: oskakanie pneu predna naprava

Štvrtok, 1. Júna 2017, 20:10

Vsak ale snad, keby bol tlmic na kasu, tak to aj vypozorujes pocas jazdy, nie? To by si citil, ze tlmenie nerovonosti je na kkt..
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Mojiboo
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 4.7.2016
Auto: BMW 520D (F10,2014)
Kraj: Bratislavský

Re: oskakanie pneu predna naprava

Štvrtok, 1. Júna 2017, 20:16

loziska mi uz menili ked mi pukali v 60 tis. homokinetaky:d . cize to budu len pneu. btw vomack ma podla mna pravdu. ked su v prdeli tlmice musel by som to citit. a ja to auto ozaj setrim:) kukal som teraz na hyundai tucson co ma foter, ma 10 000 najazdene na tom aute a predne pneu su tak isto zubate (nejake 19tky continental). asi sa niektore pneu proste tak deru.. asi to necham do zimy, nahodim potom zimne co mam sice uz na vymenu ale nie su zubate (pirelli cinturato) a uvidim ci sa aj to vyskace.
 
Užívateľov profilový obrázok
matisek
Príspevky: 555
Registrovaný: 14.11.2012
Auto: F10, F48
Kraj: Trenčiansky

Re: oskakanie pneu predna naprava

Štvrtok, 1. Júna 2017, 20:32

Mne pomohla geometria na x5
 
Užívateľov profilový obrázok
futy
Príspevky: 915
Registrovaný: 1.10.2009
Auto: C180w205
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: oskakanie pneu predna naprava

Štvrtok, 1. Júna 2017, 20:33

no ja tam mám conti SC3 runflat (som ich zdedil s autom) ešte majú cca 5,5-6mm ojazdené sú pekne rovnomerne, nehučia tak ich ešte túto sezónu dojazdím. A vediem si presnú históriu prezúvania tak ja som na nich spravil cca 24tkm, koľko spravil predch majiteľ neviem. Mal som takýto problém s Michelinami na OOOO, ten dezén sa rýchlo oskákal a brat to isté. Predal som ich a dal ContiSC5, 40tkm som spravil nehučali pekne rovnomerne ojazdené a potom som A4 predal a dezén mal 4,5mm. Na VWBore som mal tiež Conti a bez problému. Keď sú tlmiče po 75tk KO, tak neviem čo je na BMW ešte kvalitné a vydrží :-k
BMW 523i F10- som bez vrtule
Audi A4B8 TFSi- sa minulo už
VW BORA 1,6 16V- ex
 
Mojiboo
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 4.7.2016
Auto: BMW 520D (F10,2014)
Kraj: Bratislavský

Re: oskakanie pneu predna naprava

Piatok, 4. Augusta 2017, 19:29

Trosku to tu ozivim :))) Co sa tyka tych mojich oskakanych pneu na F10 (80 000 najazd, zadokolka, pneu DUNLOP Sportmaxx GT 245/45 R18 non runflats), daval som kontrolovat geometriu, tlmice, vsetko OK. V servise (original BMW) konstatovali, ze to musi byt gumami, ze mam kupit run flaty s hviezdickou.

Nakolko mali gumy najazdene 10 000, vykaslal som sa na to, oskakanie mi nevadilo, az tak to nehucalo. Avsak, pred mesiacom som zacal citit nad 100 km,,cca do 140 trasenie a chvenie na volante, taka sekava jazda podobna nevyvazenych kol. Tak som skocil do pneuservisu....vyvazenie aj disky v norme. avsak vsetky 4 pneu pri toceni na vyvazovacke hadzali do stran, niektore viac, niektore menej, bolo mi povedane, ze su cele krive...a nedaju sa uz vyvazit. To skakanie vidno na vyvazovacke aj od oka....

Moja otazka je....asi to dojazdim do zimy. Mam ich potom vyhodit (vzorka je este vaic ako polovicna, najazad cca 12 000). Da sa takyto problem reklamovat, je to chyba pneumatik alebo mi poevdia, ze to sposobilo auto? nejaky diel...ale neviem aky skrivy gumy... kupovane pred jeden a pol rokom z AZ pneu.

dik
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: oskakanie pneu predna naprava

Piatok, 4. Augusta 2017, 20:47

pokial to nerobili po kupe pri obuvani tak nevyreklamujes nic.
maju tie pneu dostatocny zatazovy index? aky tlak pneu si mal pocas tych 10t kilometrov? toto sa moze stat ak boli pneu dlhodobo podhustene a neboli dobre vyvazene uz od zaciatku. A kazde koleso sa da vyvazit, len sa s tym musia chlapci trosku aj potrapit. Pneu ktora sa vyvazit neda ma nejaky defekt, prerazenu bocnicu, ale to vidno aj volnym okom ked je obute koleso na aute hoci moze byt len vnutorny kord zlomeny.
Skus zmenit autoservis. Disky mas original ako dosli k autu?
 
Mojiboo
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 4.7.2016
Auto: BMW 520D (F10,2014)
Kraj: Bratislavský

Re: oskakanie pneu predna naprava

Piatok, 4. Augusta 2017, 20:57

Uprimne si myslim aj ja, ze na znicenie pneu vplyva tolko faktorov, ze s reklamovanim nevidim uspech. Disky mam ano original k autu, prezuvanie, fukanie, skladovanie vzdy v tom istom pneuservise. Fuka sa 2.4 predok..2.6 zadok..je to ok aj podla stitka. Index je ok takisto. Akurat je tam AO-audi specifikacia, no v tom ja problem nevidim. V ORIGO servise mali jasny pohlad na vec- runflats s *(som im vravel nech si tie runflaty daju na svoje auto). S tym vyvazenim... stroj som videl ze ukazuje po 3-5 gramov ze je to ok a guma mala bocnu hadzavost do stran tak 1 mm. A to mi rozhadzuje na dialnici auto.
 
potmehuth
Príspevky: 1385
Registrovaný: 2.9.2010
Kraj: Nitriansky

Re: oskakanie pneu predna naprava

Utorok, 8. Augusta 2017, 13:12

Hlavne by som asi neobejdnaval uz z netu, ktovie, ako su pneu uskladnene, ci neposlu nejake vyradene pneu a podobne. Inak si vysvetlit hadzavost pneu neviem. Oskakakanie moze byt zlym tlakom, kolajami, geo alebo vadnym tlmicom. Co sa tyka vyvazenia, musi byt na nulu, BMW F10 ma tak citlive riadenie, ze aj 5g moze robit vibracie.

EDIT: no a este aj vtedy, ak je guma vadna, vyrobna chyba a podobne...
Naposledy upravil/-a potmehuth v Streda, 9. Augusta 2017, 09:29, upravené celkom 1 krát.
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: oskakanie pneu predna naprava

Utorok, 8. Augusta 2017, 15:04

Ja som mal s Dunlop zlé skúsenosti, je to odpad,kupoval som nové, a po 1 sezóne KO. Teraz mám Pirelli a je to neporovnatelne...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných