... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
rabidko
Autor témy
Príspevky: 24
Registrovaný: 3.3.2015
Auto: BMW 5 E60
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Sedadlo vodica - pukanie

Štvrtok, 20. Apríla 2017, 09:27

Ahojte, zhruba dva mesiace dozadu mi zacalo sedadlo vodica vydavat pukavy zvuk v oblasti drieku. Opriem sa, sedacka sa stlaci, ked sa na sedacke pohnem, ozve sa puknutie zo sedacky. Nasledne, ked sa opriem, zase sa stlaci, pri nerovnosti alebo pohybe zase pukne. Viem sedacku rozobrat alebo nejako odstranit toto pukanie? Ma niekto podobnu skusenosti?
Dakujem.
](*,)
BMW 520i | E60
 
tomikadze
Príspevky: 1039
Registrovaný: 10.8.2010
Kraj: Bratislavský

Re: Sedadlo vodica - pukanie

Štvrtok, 20. Apríla 2017, 10:37

toto mam aj ja a slak ma triafa, mne to nepuka ale skripe, vzrga, je tu inak na fore daky postup, ale nic z toho akosi na moj pripad nezabera. Mne to vrzga v operadle v dolnej casti, akoby dake pruziny, neviem sa tam dostat, mal som to otvorene ale nie som velmi kutil...ak by nam niekto helfol a vedel o dakom linku no raozobratie alebo video alebo poradil co presne sa tam deje tak budeme radi, sem s tym :)
dakovala
 
Užívateľov profilový obrázok
rabidko
Autor témy
Príspevky: 24
Registrovaný: 3.3.2015
Auto: BMW 5 E60
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Sedadlo vodica - pukanie

Štvrtok, 20. Apríla 2017, 10:49

tomikadze napísal:
toto mam aj ja a slak ma triafa, mne to nepuka ale skripe, vzrga, je tu inak na fore daky postup, ale nic z toho akosi na moj pripad nezabera. Mne to vrzga v operadle v dolnej casti, akoby dake pruziny, neviem sa tam dostat, mal som to otvorene ale nie som velmi kutil...ak by nam niekto helfol a vedel o dakom linku no raozobratie alebo video alebo poradil co presne sa tam deje tak budeme radi, sem s tym :)
dakovala
Ja uz premyslam nad kupou novych sedadiel, ale kupovat komplet sedadla aj s tapacirom kvoli takejto blbosti mi pride zbytocne. Radsej by so to nejako otvoril a pozrel co to tam je. Dost mi vadi.
BMW 520i | E60
 
kolorado
Príspevky: 40
Registrovaný: 26.11.2014
Kraj: Bratislavský

Re: Sedadlo vodica - pukanie

Štvrtok, 20. Apríla 2017, 12:45

to sa ti ani necudujem, ze ti to dost vadi, kamarat tiez riesil tieto problemy a nemohol sa k tomu dopatrat tak nakoniec na komplet sedacky menil a odvtedy ma pokoj, sice musel zainvestovat ale, ze radsej ako to neustale pocuvat
 
Užívateľov profilový obrázok
rabidko
Autor témy
Príspevky: 24
Registrovaný: 3.3.2015
Auto: BMW 5 E60
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Sedadlo vodica - pukanie

Štvrtok, 20. Apríla 2017, 13:08

kolorado napísal:
to sa ti ani necudujem, ze ti to dost vadi, kamarat tiez riesil tieto problemy a nemohol sa k tomu dopatrat tak nakoniec na komplet sedacky menil a odvtedy ma pokoj, sice musel zainvestovat ale, ze radsej ako to neustale pocuvat

A nevies nahodou ci je potrebne pri zmene sedaciek nieco kodovat? Alebo ci pasuju do verzie 2005 aj sedacky z verzie LCI? (viem, ze oblozenie dveri je tam ine). Pripadne ak by som tam dak kozu (teraz mam klasika potahy) ci budu sediet pripojky a fungovat airbag? Na mojich sedackach mam vyhrievanie, bez pamate, elektricky nastavitelne.
BMW 520i | E60
 
Užívateľov profilový obrázok
Martin58
Príspevky: 32
Registrovaný: 12.11.2014
Kraj: Trnavský

Re: Sedadlo vodica - pukanie

Štvrtok, 20. Apríla 2017, 17:50

tak pasovat by to malo a ked nie vsetko sa da prekodovat v tom by som problem nevidel mna by tiez slak triafal to by som asi nevydrzal
 
lucker
Príspevky: 47
Registrovaný: 6.6.2012
Auto: 530xd e61@ 320d e46
Kraj: Trenčiansky

Re: Sedadlo vodica - pukanie

Sobota, 22. Apríla 2017, 12:16

Presne tento problém som riešil aj ja pred pár týždňami. Dal som dole plastový kryt zo zadnej strany sedačky a v bedrovej oblasti bola priečne natiahnuta struna a tá bola prasknuta. Mne praskla v takom mieste že som to vedel ešte opraviť a už to nevydáva žiadne zvuky. Ak si trufate skúste si to opraviť alebo potom výmena celej sedačky...
 
tomikadze
Príspevky: 1039
Registrovaný: 10.8.2010
Kraj: Bratislavský

Re: Sedadlo vodica - pukanie

Pondelok, 24. Apríla 2017, 08:09

mne to tiez vrzga v bedrovej casti, ale ked som to dal dolu, nic tam nebolo "opravitelne", akoby to bolo kdesi hlbsie
 
Užívateľov profilový obrázok
aquadigio
Príspevky: 470
Registrovaný: 23.3.2014
Kraj: Nitriansky

Re: Sedadlo vodica - pukanie

Sobota, 29. Apríla 2017, 23:58

Vrzga to jak neviem co aj mneale nema vyznam to rozoberat , neda sa toho zbavit , v e 60ke este vela veci zacne vrzgat

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných