... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Jozixxx
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 22.11.2016
Auto: Bmw e46 320d 100kw
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nitra

BMW e46 100kw problém so zohrievaním motora

Sobota, 28. Januára 2017, 23:30

zdravím vás potreboval by som radu mám bmw e46 100kw 1998 rv menil som tam termostat vodnú pumpu prefúkal som celý chladiaci systém prepláchol chladič mám problém so zohriatím motora strašne dlho sa zohrieva keď mám zapnuté kúrenie ventilátor na 1 potrvá 20km kým sa motor zohreje bez kúrenia sa zohreje po 9km aj tak je to dlho a keď zapnem kúrenie padne skoro na štvrť a ťažko ide hore po dlhom jazdení už drži teplotu aj na volnobehu pri zapnutom kúrení a keď je motor studený nechce ho pustiť do výkonu ide jak 50kw auto pokial sa zohreje je to o 100% lepšie termostat odskúšaný neprepúšťa egr termostat je zaslepený egr zaslepené ak sa niekto s tým stretol ďakujem webasto zapína dobre aj funguje kúri hadice od webasta sú po chvílke teplé po 2km len sa nezohreje auto je dobre ovzdušnené bol som s tým 4 servisoch nevedeli si rady. a na volnobehu sa behom 5 min zohreje na štvrť ale ani za boha nejde hore pri vytáčaní motora je to o niečo lepšie a vobec nemá výkon pri studenom motore diag nič nevyhodila len riadiaci vstrek ten bol vymenený a egr ale to je zaslepené na volnobehu stále doteká teplá voda do nádržky aj vrchná hadica je teplá spodná je studená neprepustí do chladiča menili sme vodu v chladiči začala primŕzať a nepremieša sa ani s tou v motore auto sa neprehrieva ako keby nejde obeh do chladiča mechanik nechápal termostat otvorilo pri vriacej vode ďakujem za všetky rady :)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných