... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
sHeraTan
Autor témy
Príspevky: 30
Registrovaný: 2.12.2011
Auto: BMW 318D e46 Touring
Kraj: Banskobystrický

Autobateria a VIN

Nedeľa, 8. Januára 2017, 09:32

Ahojte. Viem, ze tem o autobateriach je tu neurekom, precital som ich niekolko. Najzaujimavejsia bola ta, s ceskym klubakom, ktory nechcel kupit AGM bateriu.
Su tu temy bud na starsi typ, alebo novsi typ bmw, preto sa chcem opytat konkretne presne na moj model. Problemy so startom mam kazdu zimu. Niekedy mi ju uplne vybije a iba par krat zapipa "ako pri otvarani a zamykani auta" ani netoci. Menil som uz aj z otcovho auta, samozrejme bez registracie a zapisani cez diagnostiku. Ta druha bateria ani neviem, ake ma parametre. Momentalne mam v aute bateriu Caryon X, Ca/Ca expanded metal, the yellow power, 12V 74Ah 680 A (EN) odpisal som z nej vsetko co tam je napisane :)
Mam BMW3 e46 318D Touring, 1995m, 85kw, identifikacne cislo motora 204D4.
Potreboval by som poradit nie ohladom ceny, ale ktory typ baterie by bol idealny, aby mi to chytalo aj v mrazivom pocasi, u nas je momentalne okolo -20 kazdu noc a cez den ked svieti slnko su teploty cez -10/-15. O oznaceni AGM sa tu pisalo vela, ako o idealnej baterii. Ak je niekto ochotny a da sem aj link na nete, budem len vdacny :)
DRUHA vec, zaujimalo by ma ci niekto podla VINcisla vie vytiahnut nejake zaujimavosti o mojom aute z netu. Ja osobne nepoznam tie stranky, kde sa co da vycitat a ani moja anglictina nie je zrovna najlepsia. Chcel by som vediet vsetko co sa o aute da zistit. Ak ma niekto cas a chut povrtat sa v tom. Vopred velmi pekne dakujem.
TRETIA vec, este taka malickost. Ked som prepisoval auto mal som v starom technicaku aj 18ky disky zapisane v novom to uz nemam, to tam musim ist nanovo zapisat ? Preco to neprepisali tak ako bolo na starom ? Dakujem za info. btw viem ze 18ky su na moje auto moc, ale auto vladze a nejazdim rally ;)
Je lepšie zhorieť, ako pomaly vyhasnúť.
 
Užívateľov profilový obrázok
sHeraTan
Autor témy
Príspevky: 30
Registrovaný: 2.12.2011
Auto: BMW 318D e46 Touring
Kraj: Banskobystrický

Re: Autobateria a VIN

Nedeľa, 8. Januára 2017, 09:33

zabudol som na VIN
WBAEL71030PK84135
Je lepšie zhorieť, ako pomaly vyhasnúť.
 
Užívateľov profilový obrázok
sHeraTan
Autor témy
Príspevky: 30
Registrovaný: 2.12.2011
Auto: BMW 318D e46 Touring
Kraj: Banskobystrický

Re: Autobateria a VIN

Nedeľa, 8. Januára 2017, 09:34

a este som zabudol kde tu bateriu registrovat a zapisat
Je lepšie zhorieť, ako pomaly vyhasnúť.
 
PetoK
Príspevky: 9691
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Autobateria a VIN

Nedeľa, 8. Januára 2017, 11:39

Nikde, toto auto nema ziadny power management... neries hluposti, kup novu poriadnu bat, nie AGM a jazdis.
 
Užívateľov profilový obrázok
sHeraTan
Autor témy
Príspevky: 30
Registrovaný: 2.12.2011
Auto: BMW 318D e46 Touring
Kraj: Banskobystrický

Re: Autobateria a VIN

Nedeľa, 8. Januára 2017, 11:52

PetoK napísal:
Nikde, toto auto nema ziadny power management... neries hluposti, kup novu poriadnu bat, nie AGM a jazdis.
pisem, pretoze sa do toho nevyznam. takze aka je poriadna nova bateria ? plus chcel som aj nejake odpovede na dalsie 2 otazky.. k tym si sa zjavne nedostal, srkz tvoju vycerpavajucu a plnohodnotnu odpoved ;)
btw ked nema auto power managment netreba autobateriu typu AGM ? spravne chapem ?
Je lepšie zhorieť, ako pomaly vyhasnúť.
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: Autobateria a VIN

Nedeľa, 8. Januára 2017, 11:58

Ak si ochotný si priplatiť,kľudne choď do tej AGM baterky,mám ju druhu zimu v jednej X5,hlavne kvôli webastu,nakoľko na krátke trasy ide webasto aj po vypnutí motora,kým sa teda motor nezohreje. Vysvetlenie pojmu AGM nájdeš na googli.

Baterka sa v E46 neregistruje.

Tie disky v TP, no máš si skontrolovať pri preberaní techničaku správnosť údajov v ňom,pri okienku, neviem či ti to teraz prepíšu,skôr asi nie.

Ak chceš nejaké info o aute,tak si kukni podľa VIN,aj keď takéto veci sa riešia pred kúpou,nie po:

ko.sk
seka.sk
testek.sk
bmwarchive.de
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: Autobateria a VIN

Nedeľa, 8. Januára 2017, 12:00

Technológia AGM nemá s powermanagementom nič spoločné, kukni ten Google
A už to nerieš,na E46 sa baterka neregistruje/nekoduje. Zbytočne sa tým zaoberas.
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
Užívateľov profilový obrázok
sHeraTan
Autor témy
Príspevky: 30
Registrovaný: 2.12.2011
Auto: BMW 318D e46 Touring
Kraj: Banskobystrický

Re: Autobateria a VIN

Nedeľa, 8. Januára 2017, 12:20

jurkyLE napísal:
Ak si ochotný si priplatiť,kľudne choď do tej AGM baterky,mám ju druhu zimu v jednej X5,hlavne kvôli webastu,nakoľko na krátke trasy ide webasto aj po vypnutí motora,kým sa teda motor nezohreje. Vysvetlenie pojmu AGM nájdeš na googli.

Baterka sa v E46 neregistruje.

Tie disky v TP, no máš si skontrolovať pri preberaní techničaku správnosť údajov v ňom,pri okienku, neviem či ti to teraz prepíšu,skôr asi nie.

Ak chceš nejaké info o aute,tak si kukni podľa VIN,aj keď takéto veci sa riešia pred kúpou,nie po:

ko.sk
seka.sk
testek.sk
bmwarchive.de

Som ochotny priplatit si, len mi slo o tie ciselne hodnoty "12V 74Ah 680 A" kolko mam ist max a kolko minimum, chcem aby mi to aspon 3zimy startovalo pekne, kazdu zimu mam baterku vybitu a chodim do prace mozno tak cca 16km a s5 to mam 15km cca. takze sa mi to nestihne dobijat "tusim sa dobija po 15km ?" a vacsie trasy chodim vynimocne..
Je lepšie zhorieť, ako pomaly vyhasnúť.
 
Užívateľov profilový obrázok
sHeraTan
Autor témy
Príspevky: 30
Registrovaný: 2.12.2011
Auto: BMW 318D e46 Touring
Kraj: Banskobystrický

Re: Autobateria a VIN

Nedeľa, 8. Januára 2017, 12:23

jurkyLE napísal:
Technológia AGM nemá s powermanagementom nič spoločné, kukni ten Google
A už to nerieš,na E46 sa baterka neregistruje/nekoduje. Zbytočne sa tým zaoberas.
Ked som prechadzal fora, vsade pisali o tej regristracii a kodovani koli tomu, aby ta baterka zase nepadla na uroven tej predoslej, ale ked to s E46 nemam riesit tak ok :)
Lebo ako som uz pisal, kazdu zimu mam problemy so startovanim aj ked den pred tym beham na aute.. staci ked prejdem 5km a vypnem auto uz chyta hned a dobre.. niekto mi vravel nieco o valcoch ze ich nevladze vytlacat ci co, ze to nemusi byt baterkou, lebo zhavice mam podla diagnostiky v poriadku, preto ma matala ta bateria.. bojim sa, ze ked kupim novu bude to to iste.. u nas bolo pred 2hodinami este tale -18 v noci bolo -24..
Je lepšie zhorieť, ako pomaly vyhasnúť.
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: Autobateria a VIN

Nedeľa, 8. Januára 2017, 12:24

No presne tá AGM je stavaná na krátke trasy, na tvojom mieste by som nešachoval a dal tam batériu s takými parametrami ako origo.

Presne mne sa na tie krátke trasy vybijala,ešte aj to webasto išlo vkuse,zatiaľ ako píšem tá AGM drží druhu zimu, obyčajnú som dával nabíjať raz za 2 týždne.
Naposledy upravil/-a jurkyLE v Nedeľa, 8. Januára 2017, 12:26, upravené celkom 2 krát.
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
Užívateľov profilový obrázok
sHeraTan
Autor témy
Príspevky: 30
Registrovaný: 2.12.2011
Auto: BMW 318D e46 Touring
Kraj: Banskobystrický

Re: Autobateria a VIN

Nedeľa, 8. Januára 2017, 12:25

na fore je o hodinu dopredu cas ? toto pisem 12:25 :)
Je lepšie zhorieť, ako pomaly vyhasnúť.
 
Užívateľov profilový obrázok
sHeraTan
Autor témy
Príspevky: 30
Registrovaný: 2.12.2011
Auto: BMW 318D e46 Touring
Kraj: Banskobystrický

Re: Autobateria a VIN

Nedeľa, 8. Januára 2017, 12:29

jurkyLE napísal:
No presne tá AGM je stavaná na krátke trasy, na tvojom mieste by som nešachoval a dal tam batériu s takými parametrami ako origo.

A ake je to origo ? :D Ja mam teraz v aute 3bateriu taku ako som napisal v prvom prispevku.. Nikdy som nekukal na tie hodnoty na baterii a neviem ani ake by mali byt original.. Vzdy som kupovla podla ceny, az ked som cital viac for o autobateriach zistil som, ze viaceri davaju viac druhov.
Je lepšie zhorieť, ako pomaly vyhasnúť.
 
Užívateľov profilový obrázok
sHeraTan
Autor témy
Príspevky: 30
Registrovaný: 2.12.2011
Auto: BMW 318D e46 Touring
Kraj: Banskobystrický

Re: Autobateria a VIN

Nedeľa, 8. Januára 2017, 12:31

http://www.heureka.sk/?h%5Bfraze%5D=autobaterie+AGM
tu su z heureky nejake, tak neviem podla coho tie hodnoty vyberat :-p
Je lepšie zhorieť, ako pomaly vyhasnúť.
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: Autobateria a VIN

Nedeľa, 8. Januára 2017, 12:46

No mali by tam byť buď 70Ah alebo 80Ah
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12249
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Autobateria a VIN

Nedeľa, 8. Januára 2017, 13:09

Ak das AGM do auta kde nepatri tak bude fungovat,ale nikdy sa nedobije na 100%...Pretoze egm sa dobija vyssim napetim ako dava altik v E46....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných