... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17
obchodna sekcia
 
tomas120
Autor témy
Príspevky: 109
Registrovaný: 13.11.2016
Kraj: Bratislavský

M3 F80

Pondelok, 19. Decembra 2016, 19:08

Tak som sa aj ja rozhodol podeliť sa o príbeh môjho zatiaľ ešte nedodaného tátoša :).

Začalo to tým, že som si v roku 2013 kúpil E93 s M paketom a napriek tomu, že som zvažoval "plnokrvníka" M3, nechal som sa "ukecať" na diesel. Veľká chyba a dodnes som sa s rapkáčom nedokázal stotožniť. Aj predošlý kabriolet som mal s benzínom a napriek tomu, že E93 má plechovú skladaciu strechu - nijak si na ten diesel neviem v spojitosti s kabriom zvyknúť :) Deti trošku podrástli a treba ich voziť do / zo školy, občas nejaký ten krúžok a nakladanie a ich pásovanie do auta konštrukcie kupé /kabrio je úloha pre zdatného jogína, ktorým nie som . Došla teda téma - výmena auta - ale za čo ? Pred tým som mal firemné 760iL (E66), následne 730d (E65), následne 535xDrive GranTurismo (F07) z non BMW asi ani nestojí za reč...

Zadanie bolo jednoduché - určite benzín, potešil by automat, musí mať 4 dvere, môže byť BMW a štvorkolka by tiež mohla byť. Brat došiel s myšlienkou roku - niekde prečítal, že ide do produkcie M140i a dokonca sa to dá objednať ako 4 kolka - super, dostanem sa s tým aj ku chate. Tak sme si s bratom (on sa autám venuje trošku viac) naskladali dve podobné mašinky a reku aj on predá svoje E92 (kupé) ktoré sme kupovali v podstate spolu (využili sme výhodnú cenu, kedy 3kupé/kabrio v BMW nahrádzali "novými" 4er modelmi) . V podstate sme mali hotové konfigurácie a šli sme k dealerovi sa dohodnúť na odpredaji terajších vozidiel na protihodnotu a kúpe nových. Čo však čert nechcel začal som si čítať recenzie na tému M135i/M140i a začali mi prekážať niektoré veci. To že som z dizajnu 1er nikdy nejak extra nadšený nebol som nejak prekusnúť vedel, ale potom keď som začal zvažovať a prerátavať a najmä keď som sa posadil dozadu za mňa (som trošku vyšší jedinec), nejak my vyšlo, že asi radšej pôjdem do 3 - konkrétne 340iX. Tak som novinku bratovi oznámil - on na to , že OK, ale on potom meniť nejde že je to zbytočné a nakoľko výkup na protihodnotu nepatrí k najvýhodnejším "dealom" skúsi najskôr svoje kupé predať, veď má len okolo 30. tisíc kilometrov a vyzerá ako nové až potom niečo bude riešiť.

Tak som si naskladal 340iX a vydal sa k dealerovi s tým, že mňa kvôli vozeniu detí situácia "tlačí" a idem to vyriešiť aj za cenu nižšej výkupnej ceny len nech už viem normálne fungovať. V ten deň sme sa s bratom dohodli že pôjde so mnou, lebo potenciálne si toto auto následne odo mňa preberie on a ja som síce vždy túžil po 911 ale po nedávnych M days ktoré som strávil na Slovakia Ringu v M5, som do toho auta ostal doslova zbláznený a ak všetko pôjde dobre, chcel by som si ho v horizonte 3-5 rokov také kúpiť.

BTW k M5 - mal som brutálne predsudky voči tomuto autu a nejakou náhodou matne modrá M5 s Competition paketom na mňa proste vyšla. Ale po 3 ostrých kolách v tejto beštii som bol úplne mimo - to auto šlo ako blázon, v zákrutách držalo ako pribité a nikdy by som neveril že váži koľko váži a ten zvuk 8 valca asi ani opisovať nemusím.

Ale späť k nákupu môjho nového auta. Obaja sme sa v stanovený čas stretli a vydali sme sa do predajne. V ten deň som na ceste stretol bledo modrú (yas marina blue ako má blesk a možno to bol práve blesk koho som stretol) M3 a bolo to práve cestou pre brata. Tak si hovorím - to je znamenie - už raz som chcel M3 - kúpil alternatívu - toto bude znamenie. Bratovi som nič nepovedal , držal som ho v tom, že ideme kupovať 340iX.

Vošli sme do predajne a venoval sa nám pán, ktorého som mal cez jedného známeho odporučeného a svoju prácu zvládol veľmi dobre. Keď už bola 3 pekne naskladaná, hovorím mu, lebo mali vystavenú rovno vedľa takú peknú bielučkú M3 - koľko by vyšla tá. Tak sme začali konfigurovať tú . Videl som, že brat je z tejto možnosti dosť nadšený, ale cenový rozdiel bol dosť vysoký, tak sme začali hľadať kde čo orezať, aby sme sa dostali na ako tak prijateľnú cenu. Nakoniec sme sa na ňu dostali s tým, že to bol manuál v podstate z príplatkov jedine doplatok za vyhrievanie predných sedadiel (377 EUR) a DAB Tuner keby sa digitalizácia rádia na SK nejak pohla a brat by si auto nechal dlhšie sa oplatí. Tak sme odchádzali s kúpnou zmluvou a nejakou tou zľavou na naše prvé M3.

Obaja sme sa veľmi tešili až ma jeden večer brat volá s tým, že či tam nepridáme kolesá 19" boli za doplatok do 2000EUR a že keď kúpime potom namiesto tých sériových 18" nejaké iné 19" asi to výde aj drahšie a ešte že čítal, že ten automat je neskutočný, tak že nech zvážim, či tieto veci nepridáme. Tak som si to hodil do konfigurátora a povedal som si, že takéto auto asi v rodine ostane dlhšie, tak nech už je poskladané slušne, že to prefinancujeme cez leasing a nejak sa to zvládneme , keďže to budeme ťahať obaja ...

Aby som nenaťahoval po asi 2 týždňoch neustálych zmien, zopár rozhovorov s bleskom máme túto výslednú konfiguráciu, ktorá by v januári mala prísť a už sa na ňu veľmi tešíme (keď príde postnem aj nejaké foto :)):

8M91 BMW M3 Limousine Competition
Technické údaje
Objem2979 cm3Výkon331 kW (450 CP) la 1/min
Farba a vnútorné prevedenie
B68 Yas Marina Blau
LKA9 Koža Merino s rozšíreným rozsahom Silverstone EUR

Základná výbava
2PA Poistné skrutky kolies
2VB Kontrola tlaku v pneumatikách
302 Alarm s diaľkovýmovládaním
423 Velúrové koberčeky

428 Výstražný trojuholník
431 Automatické stmavovanie vnútorného zrkadla
490 Nastavovanie šírky operadiel
493 Balík so zväčšeným počtomodkladacích priestorov
4AE Posuvná predná lakťováopierka
502 Ostrekovačesvetlometov
508 Parkovacie senzory (PDC)
521 Dažďovýsenzor s automatickým zapínaním tlmených svetiel

534 Automatická klimatizácia
544 Systém udržiavania rýchlosti s funkciou brzdenia
563 Rozšírené osvetlenie interiéru a exteriéru
575 Dodatočné12-V- zástrčky

5AC Asistent ďiaľkovýchsvetiel
5DA Airbag spolujazdca s možnosťoudeaktivácie

609 Navigačnýsystém Professional
6AC Emergency Call (núdzové volanie)
6AE Teleservices
6NS Mobilná kompatibilita s rozšírenými funkciami pre smartphone telefóny

775 Čalúneniestropu vo farbe antracit
Doplnková výbava
248 Vyhrievanie volantu
2MK M Dvojspojková prevodovka Drivelogic
322 Komfortný prístup a štartovanie
3AG Zadná kamera
420 Stmavené sklá vzadu
430 Automatické stmavovanie v/vn. spätných zrkadiel
459 El.nastavenie predných sedadiel s pamäťoupre sedadlo vodiča

494 Vyhrievanie predných sedadiel
496 Vyhrievanie zadných sedadiel
4WK Interiérové lišty Aluminium Bladevysokolesklé

552 Adaptívne LED svetlomety
5DL Kamerový pohľadna okolie vozidla
610 Head-up displej na čelnomskle
654 Tuner DAB
7MN Balík M Competition
21T 20" M Al disky Sternspeiche 666 MB
2VF Adaptívny M podvozok
688 Harman/Kardon Surround Sound audio systém
760 BMW Individual vysokolesklélišty
7M9 BMW Individual lišty Shadow Line s rozšírenýmrozsahom

7MA Balík Competition
7NH Service Inclusive - 5 rokov/100.000km
8A5 Slovenská jazyková verzia
8AK Slovenský návod
ZD4 BMW ConnectedDrive Advanced

6AK ConnectedDrive Services
Naposledy upravil/-a tomas120 v Štvrtok, 5. Januára 2017, 19:37, upravené celkom 1 krát.
 
Peto24
Príspevky: 542
Registrovaný: 19.4.2009
Kraj: Prešovský

Re: M3 F80

Pondelok, 19. Decembra 2016, 20:21

paaana beka, trhá sa tu vrece :) paráda, paráda. Teším sa na tento príbeh!
 
speedfred
Príspevky: 1993
Registrovaný: 3.8.2006
Auto: KTM XBow
Kraj: Žilinský
Bydlisko: EU

Re: M3 F80

Pondelok, 19. Decembra 2016, 20:26

Tak podľa toho čo si písal som myslel,že to bude nejaký "sociál" a hľa výbavy viac než dosť.
 
Užívateľov profilový obrázok
locarno
Príspevky: 318
Registrovaný: 18.9.2011
Auto: Non BMW
Kraj: Trnavský

Re: M3 F80

Utorok, 20. Decembra 2016, 09:41

Super, myslím že budeš mať dlhé vianočné sviatky :D
Jano
 
tomas120
Autor témy
Príspevky: 109
Registrovaný: 13.11.2016
Kraj: Bratislavský

Re: M3 F80

Utorok, 20. Decembra 2016, 17:03

Ja som tiez myslel ze budeme rozumnejsi - nejak sa to nepodarilo :) veru tesime sa ako mali aj ja aj brat - neprejde den, kedy by som si nepozrel nejaky web... :) som zvedavy ako znie ten competition (performance) vyfuk - z videi to podla mna moc pocut nie je ...
 
Užívateľov profilový obrázok
georgov
Príspevky: 165
Registrovaný: 29.11.2015
Auto: G31 540xi, G32 640xd
Kraj: Bratislavský

Re: M3 F80

Utorok, 20. Decembra 2016, 21:20

Uzasne, tesim sa na pokracovanie pribehu :)
G32 640xd Sophisto grey
G31 540xi Touring Blue
Ex F11 530d Touring Frozen dark blue
Ex F34 320d GT Sapphire Black
Ex F11 520d Touring Sophisto grey
 
MCbucik
Príspevky: 424
Registrovaný: 4.10.2010
Kraj: Trenčiansky

Re: M3 F80

Utorok, 20. Decembra 2016, 22:28

Zvedavy som aj ja nato, tiez rozmyslame s bratom nad niecim podobnym ak sa podari buduci rok..a mozem ti potvrdit ze ten competition vyfuk je o dost hlucnejsi a znie fakt krasne ked sa zohreje..mal som moznost sa povozit na kamaratovej M4 competition a bola to bomba fakt..
 
zollo
Príspevky: 418
Registrovaný: 22.9.2012
Auto: E60 535d
Kraj: Banskobystrický

Re: M3 F80

Streda, 21. Decembra 2016, 06:11

k tomuto mozem len tolko: "skoda, ze nemam brata ;-)" (a sestra nechce prispiet) ... tiez sa pripajam k zelaniu "rychlych sviatkov"
 
blesk
Príspevky: 2724
Registrovaný: 15.7.2010
Auto: x1 18xd (2015)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: M3 F80

Streda, 21. Decembra 2016, 10:27

Tomas: este sj touto cestou gratulujem k vybornemu rozhodnutiu.
Vidim ze si tam naskladal asi skoro vsetko co sa da:-)
Kedy si sa rozhodol pre Competition pack?
lebo ten zahrna okrem ineho aj adaptivne pruzenie (specificke pre Competition pack)
Jednu vec ci si si nevsimol ci mas soecificky vkus-interierive listy si nedal karbonove? to beriem do M-ka ako "must have"
Inak pre MY bolo mozne Competition pack objednat len s 20" diskami. Pre MY 2017 su v cene tohto balika 19" M437 alebo 20" M666 za rovnaku cenu. Vidim ze ste sa rozhodli pre 20"
Velmi dobre si viem predstavit na co myslis vela krat denne:-)
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: M3 F80

Streda, 21. Decembra 2016, 15:35

prekrasne auto a vyborna vybava, len sa trochu cudujem, ze si tam nedal (zabudol?) speed limit info... akoze, nie ze by sa s takym auto mali dodrziavat rychlostne limity, ale obcas je fajn vediet kolko by som mal ist... :wink: :mrgreen:
inak to bude uplna topka... :thumbup:

tych modrych F80 M3 je tu uz akosi moc... :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
rebuss
Príspevky: 1012
Registrovaný: 9.12.2010
Auto: Efko
Kraj: Košický

Re: M3 F80

Streda, 21. Decembra 2016, 15:56

Bruno v obci 50kmh, mimo obce 90kmh a dialnica 130kmh... ak je urcene inak a nesledujes znacky tak si pelo a vodicak by som ti zobral.

@tomas mna skor zaujima preco si uz nesiel do m5 ked aj tak o par rokov by si chcel ist, ci uz do g30 m5??
F11 520d LCI
F20 116d
Ex F11 520d
EX Superb3V|E60|A8|ML|Superb1
V rodinnej garazi:
E71 30d
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Príspevky: 4113
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: M3 F80

Streda, 21. Decembra 2016, 15:59

Tak keď sa na to skladali s bratom, tak asi preto
E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Príspevky: 941
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: M3 F80

Streda, 21. Decembra 2016, 16:55

rebuss napísal:
Bruno v obci 50kmh, mimo obce 90kmh a dialnica 130kmh... ak je urcene inak a nesledujes znacky tak si pelo a vodicak by som ti zobral.

@tomas mna skor zaujima preco si uz nesiel do m5 ked aj tak o par rokov by si chcel ist, ci uz do g30 m5??

Toto je podľa mňa bullshit. Takto môžeš rovno zahodiť do koša akúkoľvek výbavu. Cieľom takejto výbavy je aj zvýšiť bezpečnosť a komfort vodiča.

"Načo ti je tempomat? Veď držať nohu na plyne vieš, nie?"
"HUD? Veď na tachometri vidíš, koľko ideš a navigáciu máš v iDrive."
"Parkovacie snímače alebo kamery? Veď nie som retard, aby som nevedel zaparkovať."

No a mohol by som s podobnými príkladmi pokračovať do nekonečna. S takýmto prístupom by dnes na autách neboli ani stierače a smerovky...
 
tomas120
Autor témy
Príspevky: 109
Registrovaný: 13.11.2016
Kraj: Bratislavský

Re: M3 F80

Streda, 21. Decembra 2016, 17:07

MCbucik - ja som to počul na Mdays ale keď si v padoku s 10 inými beštiami, ktoré vrčia, moc sa v tom nevyznáš. Brat špekuloval, že potom dáme akrapovič, ale to keď som videl už aj z youtube to vyzerá (teda hučí) dosť "cez čiaru " :)
zollo - to veru je najmä keď slušne zarába a je o 10 rokov mladší, takže dosť bláznivý na podobné spoločné projekty :) ďakujem za želanie
blesk - ďakujem veľmi pekne - ja som už nejak potom do toho nezasahoval, povedal som bráchovi - nech sa rozhodne on, za 3 max 5 rokov mu to aj tak finálne posuniem a ja vyriešim M5 a nech to už má podľa svojich predstáv - už riešil jedine či nedať tú oranžovú alebo takú sametovú tmavšiu modrú individual, ale nakoniec hovorí, že to nechá tak a keby sme chceli dajú sa riešiť fólie od výmyslu sveta... :) Práve tá M3 čo je na "sklade" v BMW M (Malchárka) má ten karbónový pak a vieme že je v cene, ale nám sa k tej bledej koži zdalo krajšie to hliníkové obloženie ... dúfam, že to aj v reále bude pekne vyzerať, na obrázku to vyzeralo pekne.
bruno75 - nie tieto asistenčné systémy som mal v 7 a teraz ich má žena všetky v GT a sú úúplne na nič, mňa to iba znervózňuje, že to trasie a bliká...
rebuss - aktuálne som ešte dokončoval dom a mal veľké výdavky, tak už aj toto bolo tak trošku nad a budem musieť dofinancovať, takže M5 by bola úplne mimo cenovo a keďže často chodíme na hory pohon 4x4 v novej M5 ktorú by mali koncom 2017 predstaviť sa zíde - takže teraz 3 roky aktívne budem s týmto behať ja a potom to posuniem bratovi. Ja skor nepodporujem dnešné kréda ako "požičať si je ľahšie ako sporiť" ja skôr idem opačným smerom a nosím radšej kabát na aký mám .. Takto to vyšlo a bude to určite dobre, brat bol do toho auta vždy zamilovaný, takže si viem predstaviť že v rodine ešte dlho ostane (možno aj na vždy :) a ja zas autá dosť "deriem" takže mením aj každé 4 roky , na jednom ML čo som mal okolo 2000 som po roku mal 150.000 km.
 
blesk
Príspevky: 2724
Registrovaný: 15.7.2010
Auto: x1 18xd (2015)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: M3 F80

Streda, 21. Decembra 2016, 18:16

carbonove interierove listy su tiez za priplatok. Bez priplatku su skutocne hnusne matne cierne (plast).
Vybrali ste si najelegantnejsiu farbu interieru kunktorej asi aj tie cierno strieborne listy pojdu. Mne osobne sa skor taka kombinacia hodi do 7my alebo ked tak do M5 alebo X5M. Ale v tomto asi mate jasno predpokladam a je to kazdeho osobny vkus. V tom je BMW fajn ze mas este celkom siroky vyber kombinacii farieb exterier aj interier. Manzelka je estet a ked videla ze X1 sa da skombinovat Marakesh brown exterier farba, s polokozou, cierny strop, hnedymi stredmi sedaciek a do hneda (metaliza) aj interierive listy, tak povedala "toto chcem" pritom dovtedy hovorila na vsetko ze je jej to jedno. (inym jazykom-nic sa jej moc nepacilo) Takze sme mohli zahodit dalsie uvahy nad CX5, CRV, Outlander... tam si mal moznost vybrat si len exterier farbu (aj to nic moc vyber) a interier len podla stupna vybavy. (koz/latka-na vyber farby mozes zabudnut)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných