... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
E600
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 18.11.2016
Auto: E60 525i
Kraj: Nitriansky

E60 525i - Nekonecne problemy

Piatok, 18. Novembra 2016, 13:03

Zdravim... Tymto v podstate hladam niekoho kto by vedel poradit lebo uz som z toho na nervy...

Jeden den na jar, asi v aprili, auto (2008 525i N53) vyhodilo Check Engine light a zacalo blbnut... Obrovska strata vykonu, cez 3000 otacok ani netoci, trasie sa. Z nicoho nic.

Asi tyzden predtym vyhodilo ze je nizka hladina oleja tak som dolial liter - az po par dnoch som si vsimol ze som dolial 10W-40 namiesto 5W-30. Vedel som ze to bola blbost ale uz som mal objednane auto na komplet vymenu do servisu tak som neriesil....

Odvtedy som menil: Oprava ECU, 2 vstreky, vsetky problemy su rovnake, este horsie. Na aute uz pol roka nejazdim. Ked tam menili vstreky odvtedy sa to zhorsilo, zakazdym ked prekrocim asi 2500 otacok tak motor zacne hrkotat. Ked vypnem motor, vyberiem kluc, a zapnem znova, prestane to.

Ziadny mechanik mi nie je schopny povedat co tomu je, prave mi zavolal a hovori ze radsej zohnat novy motor, lebo na tomto by bolo prilis vela roboty. Prvy krat pocujem ze na motore moze z nicoho nic odist naraz VANOS, rozvody (ze vraj uvolnena retaz), este aj 3 vstreky??

Na najnovsom vypise z diagnostiky je:

P-1553 AND P1554 - VANOS TIMING - co su podla vsetkeho co som zistil solenoidy - mne to celkom davalo zmysel

P0301
P0303
P0300 - MISFIRE - toto uz bolo riesene, presne toto som mal na zaciatku, potom jeden valec zmizol. 2 streky boli menene a tie kody su naspat.

Bol som pripraveny ze vymena VANOS solenoidov a komplet vymena oleja to vyriesi, namiesto toho dostanem ze mam zohnat novy motor ](*,) ](*,)

Stretol sa niekto s podobnym problemom?

Akakolvek rada pomoze...

Dakujem.
 
anderson
Príspevky: 77
Registrovaný: 8.9.2012
Auto: iné
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Österreich

Re: E60 525i - Nekonecne problemy

Piatok, 18. Novembra 2016, 14:05

 
Užívateľov profilový obrázok
kompre
Príspevky: 899
Registrovaný: 29.10.2012
Auto: ex E90 325i
Kraj: Žilinský

Re: E60 525i - Nekonecne problemy

Piatok, 18. Novembra 2016, 14:26

uz ked si zainvestoval, vymen aj zvysne 4 vstrekovace, mne pri probleme s misfires, trasenim auta za studena a nudzovym rezimom nepomohlo vymenit 2 vstrekovace a to sa menili 2 krat pre istotu,ked sa vymenili zvysne 4 a nakodovali (na ktorych nehlasilo nic a javili sa ako dobre), ziadny problem

kazdopadne moze to byt aj nieco ine to je len odpoved ktora vyriesila moj konkretny problem, len toto je nocna mora pre mechanikov, sam som si tym presiel vystriedal som 2 servisy ktore vsetci chvalili v BA (bvcars, pitstop), ale s tymto motorom vela mechanikov co zaradom robi dizle do kontaktu neprichadza a boli bezradni a nevedeli sa pohnut z miesta (3-4 roky dozadu, snad sa to uz zlepsilo za ten cas, uz je v obehu viac tych aut s vacsim nabehom a problemamy). Skoncil som v autorizaku, kde po mesiacoch rieseni prisla z mnichova odpoved, ze vymenit vsetky vstrekovace co bola nakladna zalezitost, a neveril som moc tomu ze sa to vyriesi, ale pomohlo.

A chod na poriadnu diagnostiku v prvom rade pripadne k niekomu co odsleduje aj live data.

Novy motor? :) No ak curaju niektore vstrekovacw a budes na nom jazdit dalej, tak mozno aj novy motor, ale ak ma tlaky v poriakdu
PS: sviecky menili? cievky menili tym sa zacina pri takychto problemoch s misfires.. odpisat motor to uz musia byt uplne bezradny. V pitsope mi povedali ze to si mam zvyknut ze tam maju X6ku s n54 a je to to iste :) tak dufam ze ten na tej x6ke nemenil motor :)
 
elegant047
Príspevky: 317
Registrovaný: 3.7.2013
Auto: e39 530i
Kraj: Bratislavský

Re: E60 525i - Nekonecne problemy

Piatok, 18. Novembra 2016, 15:53

Ja viem ze je to iny motor, ale co mam ja M54B30, tak menil som tesnenia na vanose, po zlozeni a doplneni kvapalin (a auto mesiac stalo), nastartoval som, auto islo. Po prejdeni 20 km zrazu sa rozsvietila kontrolka motora, okrem chyb na vanose pisal aj missfire na 3 valcov. Po odmazani chyby vsetko ok uz jeden rok. Podla mojho nazoru ak si tam fakt dal nevhodny olej a chyba sa objavila relativne tesne potom, tak to bude mat suvis. To znamena ze dokym sa poriadne cela olejova sustava neprecisti a nepovymienaju poskodene veci (nespravny olej ma negativny vplyv na tesnenia), tak to bude blbnut nadalej.
 
E600
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 18.11.2016
Auto: E60 525i
Kraj: Nitriansky

Re: E60 525i - Nekonecne problemy

Piatok, 18. Novembra 2016, 16:33

Obrázok
Toto je diagnostika z dnes,
Obrázok
Toto ukazovalo predtym inde... Este k tomu som aj v zahranici takze ziadny servis co mam overeny nemozem skusit...
 
sluggish
Príspevky: 342
Registrovaný: 25.2.2013
Auto: G30 530d
Kraj: Nitriansky

Re: E60 525i - Nekonecne problemy

Sobota, 19. Novembra 2016, 14:21

pozeram že si z NR kraja. Ku ktorému mechanikovi si chodil ?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 12 neregistrovaných