... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
pinci
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 31.10.2016
Kraj: Prešovský

Rada pri kúpe

Pondelok, 31. Októbra 2016, 20:19

Čaute ľudia , kamarát mi ponúka na predaj BMW 3 e46 110 kw 2002 rv . menil tam najaké veci ako všetky filtre teraz pred zimou , podvozok zo športoveho na normalny čapy ramena a take srandy , hlavu dával druhú , zaujímalo ma čo by tam malo byť ešte menené , potrebujem auto tak na 4 roky potom mu zamávam no má najazdené 330 000 , nieje to príliš veľa? Na čo všetko sa mám pripraviť ak by som ho kúpil ? Ďakujem za všetky rady.
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Príspevky: 704
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: Rada pri kúpe

Pondelok, 31. Októbra 2016, 22:21

Čau,
zober si zo sebou niekoho kto sa vyzná do áut ak môžeš, to že je to tvoj kamoš je síce pekné ale to neznamená že ťa ne....
Hlavu prečo dával druhú? Čo sa stalo s pôvodnou?
Ešte by si mohol trochu konkretizovať to "a take srandy"
A dôležitý je stav auta a nie najazdené kilometre.
Inak sa priprav že tam sa každú chvíľu môže niečo posrať predsa len tie autá majú svoj vek a nájazd.
Ja som na svojom tiež čo-to stihol porobiť a teda dúfal som že to bude menej € ale na druhú stranu pocit z jazdy je super, je to proste auto pre radosť z jazdy. :)

Ešte jedna drobnosť:nechaj si aspoň tak liter do zálohy, zíde sa uvidíš. :)
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: Rada pri kúpe

Utorok, 1. Novembra 2016, 23:18

Urobiť STK a Emisnú a dozvieš sa základné veci na dva roky. Auto chceš auto na štyri roky tak potom aj spojku pozrieť. Pokiaľ som to pochopil správne chceš sa vyhnúť veľkým investíciam a teraz záleží na cene za koľko ti to predáva. Tá výmena podvozku zo športového na normálny chápem tak, že tam dal normálne pružiny a zložil podložky z diskov :)))
Podľa nájazdu to tipujem na naftu a tomu by som sa osobne radšej vyhol pokiaľ tomu dávaš taxu 4 roky života. Bude to tak 2, 3 majiteľ takže do ruky merač hrúbky laku a hľadaj VIN čisla po aute či nie je poskladané.
Všeobecne po 15 roku života vozidla najskôr brzdy, podvozok a až potom motor a toto autíčko sa k tomu blíži.
Normálne udržiavané auto by malo mať v tomto veku a nájazde generálkovaný podvozok a brzdy. Ramená, čapy, ložiská, tlmiče. Nové kotúče, obloženie a poriadne skontrolované trubky brzdového systému. Postaviť na geometriu a technik ti hneď povie kde je na doraze s nastavením. Nové auto z toho nebude ale bez funkčných brzd a rozbitou nápravou neprejdeš. Keď už budeš pod autom výfuk je tiež položka. Od dieselgate to sekajú na STK hlava nehlava a šport kat ti asi legálne nepustia. Agregát je dilema lebo tam nevieš kto mu ako naložil iba ak by si mal origo papiere a porovnal číslo motora či sedí s výrobou. Na časté a krátke trate lepší benzín na dlhé zase diesel.
Len tak na okraj pokiaľ sú na kotúčoch ryhy prípadne neberie po celej šírke nemusí ťa technik pustiť cez STK - teda kde ako. To by mal byť tvoj prvý pohľad na auto - veľa napovie. Potom strčíš prst medzi kotúč a brzdový strmeň ( a pokiaľ nie ) a je tam tak 5mm tak o chvíľu brzdíš ako vlak, železo na železo. A vôbec daj foto, VIN, cenu budeme múdrejší. Cez 2000 by som nedal iba ak by bolo v perf. stave.
 
pinci
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 31.10.2016
Kraj: Prešovský

Re: Rada pri kúpe

Streda, 2. Novembra 2016, 14:52

janest napísal:
Urobiť STK a Emisnú a dozvieš sa základné veci na dva roky. Auto chceš auto na štyri roky tak potom aj spojku pozrieť. Pokiaľ som to pochopil správne chceš sa vyhnúť veľkým investíciam a teraz záleží na cene za koľko ti to predáva. Tá výmena podvozku zo športového na normálny chápem tak, že tam dal normálne pružiny a zložil podložky z diskov :)))
Podľa nájazdu to tipujem na naftu a tomu by som sa osobne radšej vyhol pokiaľ tomu dávaš taxu 4 roky života. Bude to tak 2, 3 majiteľ takže do ruky merač hrúbky laku a hľadaj VIN čisla po aute či nie je poskladané.
Všeobecne po 15 roku života vozidla najskôr brzdy, podvozok a až potom motor a toto autíčko sa k tomu blíži.
Normálne udržiavané auto by malo mať v tomto veku a nájazde generálkovaný podvozok a brzdy. Ramená, čapy, ložiská, tlmiče. Nové kotúče, obloženie a poriadne skontrolované trubky brzdového systému. Postaviť na geometriu a technik ti hneď povie kde je na doraze s nastavením. Nové auto z toho nebude ale bez funkčných brzd a rozbitou nápravou neprejdeš. Keď už budeš pod autom výfuk je tiež položka. Od dieselgate to sekajú na STK hlava nehlava a šport kat ti asi legálne nepustia. Agregát je dilema lebo tam nevieš kto mu ako naložil iba ak by si mal origo papiere a porovnal číslo motora či sedí s výrobou. Na časté a krátke trate lepší benzín na dlhé zase diesel.
Len tak na okraj pokiaľ sú na kotúčoch ryhy prípadne neberie po celej šírke nemusí ťa technik pustiť cez STK - teda kde ako. To by mal byť tvoj prvý pohľad na auto - veľa napovie. Potom strčíš prst medzi kotúč a brzdový strmeň ( a pokiaľ nie ) a je tam tak 5mm tak o chvíľu brzdíš ako vlak, železo na železo. A vôbec daj foto, VIN, cenu budeme múdrejší. Cez 2000 by som nedal iba ak by bolo v perf. stave.

Ďakujem za odpoveď obom , tak ponúka ho za 4000€ , je to diesel on ho mal nejake 2-4 roky viac nie , no je druhý majiteľ. Áno chcem sa vyhnuť veľkým investiciam nie že niečo kúpim a začnem meniť kadejake kokotiny potrebujem kupiť auto a maximalne vymeniť olej alebo doštičky , auto potrebujem tak že budem jazdiť vlastne každy piatok 300km a kazdu nedelu 300km plus nejake 50 km každy den a občas take dlhšie trasy že 800 km ale to uplne zriedka 2x do roka preto hľadám skôr diesel nech ma tie cesty nevychadzaju 100ky euro :D . On ma teraz tým autom vozí každy vikend nejakych 60km a ide to úplne krásne ma to v nejakej vyššej výbave je tam asi všetko okrem kože teda (chvála bohu). vinko nemam ale foto aspon takto ODKAZ NA FOTO
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Príspevky: 704
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: Rada pri kúpe

Streda, 2. Novembra 2016, 17:13

Tak z tej jednej foto sa dá ťažko niečo vydumať.
Ešte som zabudol predtým napísať že pozri aj ako je na tom to auto s hrdzou, či to nieje moc chytené.
 
pinci
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 31.10.2016
Kraj: Prešovský

Re: Rada pri kúpe

Streda, 2. Novembra 2016, 18:47

Zeky3 napísal:
Tak z tej jednej foto sa dá ťažko niečo vydumať.
Ešte som zabudol predtým napísať že pozri aj ako je na tom to auto s hrdzou, či to nieje moc chytené.

no práve ale pridal som ju nech aspon vidno jaka je to verzia , a s hrdzou je to tak že jedine miesto kde je trošku chytene je v zadu na na kufri že tam bola menena ručka či čo a nieje to veľa 4000 teda za auto čo ma najazdene 330 000 km vydrži to tých 500 000 ?
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: Rada pri kúpe

Štvrtok, 3. Novembra 2016, 14:56

Véééľmi vysoká cena, a tých 500.000 už možno aj má. Pohľadaj po fóre ako zistiť cez BC stočené km. Má sa tam niekde signalizovať bodka za číslom, a stiahni cenu na 3 litre max. max. max.
 
pinci
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 31.10.2016
Kraj: Prešovský

Re: Rada pri kúpe

Štvrtok, 3. Novembra 2016, 20:48

janest napísal:
Véééľmi vysoká cena, a tých 500.000 už možno aj má. Pohľadaj po fóre ako zistiť cez BC stočené km. Má sa tam niekde signalizovať bodka za číslom, a stiahni cenu na 3 litre max. max. max.
Fuha tak dobre vedieť teda , ale tak každopadne asi nič z toho lebo tu cenu nestiahne na 3000 určite :D máte teda chlapi nejaku radu ake auto kupiť , možno aj priamo nejaky odkaz na niečo ? :)
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1935
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: Rada pri kúpe

Piatok, 4. Novembra 2016, 00:34

No práve na tej foto dobre vidno, že sa so svetlami niečo robilo,,,,Sú pekné, ale je tam (bi)xenónová optika bez ostreku...na lištách pod svetlami, nič. ...Na to sa ho opýtaj, či nebol ťukanec...
Mňa zaujalo toto...ten antiradar sa mi tam nepáči inak celkom pekné auto...Len ktovie jak v skutočnosti to vizerá.....
https://www.autobazar.eu/bmw-rad-5-tour ... 83147.html
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
kubko45
Príspevky: 263
Registrovaný: 18.9.2011
Auto: Bmw E46 320ci
Kraj: Žilinský

Re: Rada pri kúpe

Piatok, 4. Novembra 2016, 06:14

Kup benzin .. vyhnes sa problemom s motorm turbo cerpadlo vstreky zavice ..........ja mam e46 320ci 6 valec a spotreba tak do 10l LPG ....ale skus sa vyhnut 4 valcom
 
blesk
Príspevky: 2724
Registrovaný: 15.7.2010
Auto: x1 18xd (2015)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: Rada pri kúpe

Piatok, 4. Novembra 2016, 09:24

tak nech si to skusi kamarat predat cez inzerciu alebo bazar kolko mu daju.
 
pinci
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 31.10.2016
Kraj: Prešovský

Re: Rada pri kúpe

Piatok, 4. Novembra 2016, 09:48

kubko45 napísal:
Kup benzin .. vyhnes sa problemom s motorm turbo cerpadlo vstreky zavice ..........ja mam e46 320ci 6 valec a spotreba tak do 10l LPG ....ale skus sa vyhnut 4 valcom
Pozeral som nejake benzíny no tie 320i som našiel na autobazary asi 2 v cene do 4000€ tie 316i a 318i už niesu tak spoľahlivé že sa im mam vyhnuť?
našiel som toto napriklad je veľmi pekne aj dobra výbava

https://www.autobazar.eu/bmw-rad-3-316- ... 40581.html
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1935
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: Rada pri kúpe

Sobota, 5. Novembra 2016, 00:18

316i, 318i, veľmi slabé motorizácie....
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
pinci
Autor témy
Príspevky: 7
Registrovaný: 31.10.2016
Kraj: Prešovský

Re: Rada pri kúpe

Nedeľa, 6. Novembra 2016, 18:06

sandrito napísal:
316i, 318i, veľmi slabé motorizácie....
Ako to myslíš , že maju slabý výkon? To mi tak nevadí ide o to či su spoľahlive alebo nie .
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1935
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: Rada pri kúpe

Pondelok, 7. Novembra 2016, 15:56

Áno je to slabé...
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných