... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, b0ris, barabas, alfi666

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
reklamne predmety bmwklub.sk
 
tomasST
Príspevky: 49
Registrovaný: 3.8.2012
Auto: X3 M40d G01 (2020)
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: ConnectedDrive aktivacia BMW Live

Pondelok, 17. Októbra 2016, 11:07

bruno75 napísal:
Tym 4G si si isty?!
Cele mesto, kde sa pohybujem je pokryte 4G (podla telefonu), ale v aute mam stale len 3G... Neviem ci vobec ta "SIM" v aute podporuje 4G...Aku mas verziu softu v iDrive?

Áno, 4G som si istý, od kedy sa mi Connecteddrive presmerovalo na Českú republiklu, ide mi výrazne rýchlejšie celé pripojenie na internet. Čo sa týka verzie softu, malo by sa jednať o tu najnovšiu pre F31, nakoľko mi na ňu neponúká na Remote Services žiadnu aktualizáciu. Čo sa inak týka výhod prechodu na plnú podporu z ČR tak by som chcel vyzdvihnúť najmä 3 funkcie o ktoré nás na SVK oberajú:
1. aktualizácia navigácie zdarma cez USB - stačí stiahnuť cez remote services download managera a možeš sťahovať 30 GB najnovších aktualizácií, ktoré sa v aute cez 32 GB USB kľúč samé nainštalujú. V servise si za to pýtajú ťažke peniaze a pri tom to má každé jedno nové auto tuším prvé 3 roky zdarma..
2. live traffic - na SVK síce ešte nefunguje, ale ak jazídte často AT,ČR,DE je to super pomocník na dopravné zápchy a plné cesty..
3. remote services - zamknutie/odomknutie, pustenie vetrania, vyhladanie auta na mape, alebo zaslanie ciele do navigácie z telefónu je náhodou celkom tiež šikovná vecička..
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: ConnectedDrive aktivacia BMW Live

Pondelok, 17. Októbra 2016, 11:32

no neviem... :?
ja som tiez registrovany na ConnectedDrive v CZ a mne stale svieti v rohu 3G, ale nebudem sa hadat...
body 2. a 3. vyuzivam, resp. o tom viem, ale bod 1. prosim trosku podrobnejsie rozved...
auto mam F10 LCI 2015 dovezene z DE s full ConnectedDrive Services, preregistrvane z DE do CZ, o tej aktualizacii navi som cosi pocul, ale na SK v autorizaku ma s tym takmer otovrene poslali do teplych krajov... jednu aktualizaciu map som si uz poriesil sukromne, ale ak je pravda, ze to plati na 3 roky, tk by som este nejaku mohol vyuzit...
ja som ale v remote services nenasiel ziadny download manger... mozes aj do PM...
 
phjr
Príspevky: 54
Registrovaný: 2.1.2010
Auto: F11 530xd
Kraj: Bratislavský

Re: ConnectedDrive aktivacia BMW Live

Pondelok, 17. Októbra 2016, 11:40

ziadne PM, aj ostatnych nas to zaujima ;-)
 
Lafore
Príspevky: 60
Registrovaný: 4.10.2016
Auto: X5 M50d
Kraj: Žilinský

Re: ConnectedDrive aktivacia BMW Live

Pondelok, 17. Októbra 2016, 13:36

Chalan ma najnovsiu verziu idrive - nbt evo. Mam pocit, ze tuto funkciu maju iba evo - update map cez usb a mali by mat aj OTA. Je dost mozne, ze uz maju aj 4G.
 
xener
Príspevky: 1600
Registrovaný: 15.5.2016
Auto: F31, A6
Kraj: Bratislavský

Re: ConnectedDrive aktivacia BMW Live

Pondelok, 17. Októbra 2016, 13:50

evo ma 4G a updatuje mapy online bez potreby stahovat z internetu na usb.
cital som ze si to same kresli nove cesty pokial nie suv mape a ides po nich a posiela o tom info do databazy, mali by sa online updatom dostat do ostatnych aut.
Imperialblau Brillanteffekt Metallic - A89
 
phjr
Príspevky: 54
Registrovaný: 2.1.2010
Auto: F11 530xd
Kraj: Bratislavský

Re: ConnectedDrive aktivacia BMW Live

Pondelok, 17. Októbra 2016, 13:55

ako rozoznam evo od ne-evo?
 
xener
Príspevky: 1600
Registrovaný: 15.5.2016
Auto: F31, A6
Kraj: Bratislavský

Re: ConnectedDrive aktivacia BMW Live

Pondelok, 17. Októbra 2016, 14:01

asi najjednoduchsie tak ze tuknes prstom do obrazovky, ked zareaguje, tak je evo, ked nie tak neni :)
Imperialblau Brillanteffekt Metallic - A89
 
phjr
Príspevky: 54
Registrovaný: 2.1.2010
Auto: F11 530xd
Kraj: Bratislavský

Re: ConnectedDrive aktivacia BMW Live

Pondelok, 17. Októbra 2016, 14:22

no fasa, auto ma rok a uz je zastarale... :(
 
Acho
Príspevky: 34
Registrovaný: 23.9.2016
Auto: F10 530xD
Kraj: Bratislavský

Re: ConnectedDrive aktivacia BMW Live

Pondelok, 17. Októbra 2016, 14:23

bruno75 napísal:
no neviem... :?
ja som tiez registrovany na ConnectedDrive v CZ a mne stale svieti v rohu 3G, ale nebudem sa hadat...
body 2. a 3. vyuzivam, resp. o tom viem, ale bod 1. prosim trosku podrobnejsie rozved...
auto mam F10 LCI 2015 dovezene z DE s full ConnectedDrive Services, preregistrvane z DE do CZ, o tej aktualizacii navi som cosi pocul, ale na SK v autorizaku ma s tym takmer otovrene poslali do teplych krajov... jednu aktualizaciu map som si uz poriesil sukromne, ale ak je pravda, ze to plati na 3 roky, tk by som este nejaku mohol vyuzit...
ja som ale v remote services nenasiel ziadny download manger... mozes aj do PM...
Po prihlaseni sa do connected drive ides do "remote services", tam "Ovladani" a dole je "rucni aktualizace map". stiahne ti to najpr BMW download manager a nasledne mapy, ktore cez USB nahras do auta ( ja som este v procese stahovania, kedze mam pomaly net a balik ma 22GB )...
 
tomasST
Príspevky: 49
Registrovaný: 3.8.2012
Auto: X3 M40d G01 (2020)
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: ConnectedDrive aktivacia BMW Live

Pondelok, 17. Októbra 2016, 14:55

Presne tak ako Acho pise.. ConnectedDrive - BMW Remote - Ovladani - ...a uplne dolu mas ponuku na stiahnutie máp (Aktual u mna Europe 2016-4).
Zaujiímalo by ma inak či na to musiš mať aj zaplatení balík remote services.. Ktory som si napr. ja aj s live traffic musel ako SK uzivatel dodatocne dokupovat.
Ja som mal napr. problem aj so stahovanim samotnych map cez BMW download manager. Na mojom 64-bit OS to neslo ale na 32-bit OS uz ano.. To len pre info.
 
phjr
Príspevky: 54
Registrovaný: 2.1.2010
Auto: F11 530xd
Kraj: Bratislavský

Re: ConnectedDrive aktivacia BMW Live

Pondelok, 17. Októbra 2016, 17:17

su nejake nevyhody registracie v CZ? nerobia potom problemy v servise?
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: ConnectedDrive aktivacia BMW Live

Pondelok, 17. Októbra 2016, 18:16

phjr napísal:
su nejake nevyhody registracie v CZ? nerobia potom problemy v servise?

Ani najmensie, im je to v podstate jedno...
Servisneho partnera v CZ si vyberas len pre poriadok. Kedze na SK to nefunguje, nemozu nikomu branit vyuzivat sluzbu takymto sposobom.

Acho & tomas: vdaka, urcite vyskusam... :thumbup:
 
phjr
Príspevky: 54
Registrovaný: 2.1.2010
Auto: F11 530xd
Kraj: Bratislavský

Re: ConnectedDrive aktivacia BMW Live

Pondelok, 17. Októbra 2016, 18:18

bruno75 napísal:
Ani najmensie, im je to v podstate jedno...
Servisneho partnera v CZ si vyberas len pre poriadok. Kedze na SK to nefunguje, nemozu nikomu branit vyuzivat sluzbu takymto sposobom.
A tie sluzby co maju byt aktivne prve 3 (?) roky od kupy tam aj su aktivne? Ci treba platit ako ktosi hore spominal?
 
Acho
Príspevky: 34
Registrovaný: 23.9.2016
Auto: F10 530xD
Kraj: Bratislavský

Re: ConnectedDrive aktivacia BMW Live

Pondelok, 17. Októbra 2016, 18:41

Ked sa tam pripojis, uvidis co a do kedy mas zaplatene a to funguje, aspon mne.

Co sa tyka map, mne to neslo stiahnut s 64bit widows 10, na 64bit W7.to ide, netusim preco...
 
blesk
Príspevky: 2724
Registrovaný: 15.7.2010
Auto: x1 18xd (2015)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: ConnectedDrive aktivacia BMW Live

Pondelok, 17. Októbra 2016, 19:25

xener napísal:
asi najjednoduchsie tak ze tuknes prstom do obrazovky, ked zareaguje, tak je evo, ked nie tak neni :)
Xener pre F3X a F8X sa iDrive nerobi zatial s dotykovou obrazovkou aj ked maju iDrive 5 (ja mam 07/16 a iDrive 5)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných