... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
acid
Autor témy
Príspevky: 199
Registrovaný: 26.2.2012
Auto: E60 530i 2004 MT
Kraj: Bratislavský

Nova spojka-presmykuje,vibruje pedal

Utorok, 19. Júla 2016, 08:08

Ahojte,

riesim velmi zvlastny problem a velmi by mi pomohla rada.
Auto malo taketo symptomy: presmykovala spojka (na dialnici na 6 pri poriadnej akceleracii bez problemov skocili otazky aj o 1000 rpm), velmi nepokojny rozbeh (nie vzdy, niekedy lepsie, niekedy horsie), trasenie pri vypinani motora, problem hladko preradit rychlost.
Rozhodol som sa vymenit spojku + dvojhmotovy zotrvacnik. 
Z tohto obrazku http://bmwfans.info/parts-catalog/E60/Europe/530i-M54/L-N/jul2003/browse/clutch/clutch_twin_mass_flywheel/ som vymenil vsetko. Aj skrutky, uplne vsetko. Rovnako z tohto http://bmwfans.info/parts-catalog/E60/Europe/530i-M54/L-N/jul2003/browse/engine/flywheel_twin_mass_flywheel/.
Pri odjazde zo servisu to bolo ako nove auto. Krasne, spojka zaberala uplne dole, mal som pocit, ze sa znovu ucim soferovat. Rozbeh plynuly, otacky neskakali. Autu som samozrejme nenakladal, nechaval som spojku zabehnut. Vypnutie motora tiche, netriaslo, alebo aspon ovela menej.

Presiel som asi ~2000-3000 km. Auto sa sprava velmi podobne ako pred vymenou. Nepokojny rozbeh, spojka presmykuje (menej ako pri starej, ale stale je to viditelne na otackomeri), navyse vibruje spojkovy pedal. Niekedy sa este stane, ze ak je spojka v zabere a v nejakom momente ju vytlacim (myslim, ze predtym akcelerujem a zrazu potrebujem brzdit kvoli niecomu), ozve sa buchnutie a pocitovo je to akoby sa "odlepili od seba tie taniere".

Nove diely boli vsetko SACHS. Este mozno dolezita vec. Stara spojkova lamela mi nepripadala nejako extra zodrata. Neviem, ake su specifikacie BMW, ale bolo to este daleko od tych nitov. Napriek tomu to extremne presmykovalo. Teraz je nova a smyka tiez. Pride mi to ako suvisiace.

Co by to mohlo sposobovat?
Dakujem za rady.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Nova spojka-presmykuje,vibruje pedal

Utorok, 19. Júla 2016, 09:33

Zrejme reklamacia u servisu ktory opravu previedol. Stava sa to napriklad pri nespravnom postupe montaze pritlacneho taniera iked to ze sa to prejavilo az potom je zaujimave. K otazke preco nebola zodrata lamela ale smykalo to-pritlacny tanier slabne nezavisle na tom ako je lamela opotrebena, v povrchu pritlacnych ploch sa tvori ryhovane ktore dalej znizuje schopnost prenasat moment a v neposlednej rade ak sa niekomu niekedy podarilo spojku zapalit tak uz nikdy nebude drzat plny moment aj keby mala lamela hrubku novej.
 
stracho
Príspevky: 19
Registrovaný: 19.11.2014
Kraj: Žilinský

Re: Nova spojka-presmykuje,vibruje pedal

Utorok, 19. Júla 2016, 14:14

Urcite by som to dal reklamovat. Mal by si mat na to nejaku zarucnu dobu takze by to nemal byt problem. Otazka len nastava ci budu mat tolko chochmesu aby vzali vinu na seba ze naozaj sa im mohlo podarit nieco pokazit :-/ 
 
Užívateľov profilový obrázok
VLADKY242
Príspevky: 3706
Registrovaný: 11.6.2007
Bydlisko: Bratislava

Re: Nova spojka-presmykuje,vibruje pedal

Utorok, 19. Júla 2016, 21:24

Material si mal vlastný alebo dával servis?
 
bysto
Príspevky: 403
Registrovaný: 9.12.2012
Auto: e36 323i
Kraj: Bratislavský

Re: Nova spojka-presmykuje,vibruje pedal

Streda, 20. Júla 2016, 07:32

Strýko riešil taku kuriozitu na novom golfe. Po 2 rokoch a 30k km presmykovala spojka, dali ju vymenit a o 5k km to iste. Nakoniec ked tu spojku menili druhýkrát v inom servise, tak tam si všimli, ze vzlinal olej cez gufero prevodovky a spojka bola cela nasiaknutá olejom.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Nova spojka-presmykuje,vibruje pedal

Streda, 20. Júla 2016, 08:07

Heh tak ak bol zvon plyn oleja a vsetko zaprskane tak to snad tomu cloveku dojde. :D Ci?
 
acid
Autor témy
Príspevky: 199
Registrovaný: 26.2.2012
Auto: E60 530i 2004 MT
Kraj: Bratislavský

Re: Nova spojka-presmykuje,vibruje pedal

Streda, 20. Júla 2016, 11:56

Ahojte, dakujem za reakcie.

Material som mal vlastny. Povodne som to chcel menit sam, ale rozhodol som sa neist do toho, lebo som nemal potrebne nastroje. A zrejme ani know-how.

Co sa tyka toho oleja. Dolievam bezne okolo 1l na 4000-5000km. Vsimol som si, ze mavam mokry spodok motora, olejovu vanu a zda sa mi, ze bolo i na predovke. Nie som si vsak isty, ci to bol olej alebo iba bordel, lebo som mal kryt motora take chudatko derave:) Teraz uz mam novy, takze by tam tolko bordelu nemalo ist. Skusim to znovu odsledovat.

Avsak naspat. Vyslovene som im v servise pred vymenou povedal nech skontroluju, ci ta spojka nie je od oleja. Povedali, ze nie, bola sucha.
Tie stare diely mam, tiez som si nevsimol, ze by tam nejaky olej bol, ale skusim to skontrolovat este raz. A tiez sem postnem fotky tych starych dielov. Len sa k nim musim doma dostat.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných