... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
DARKEN26
Autor témy
Príspevky: 724
Registrovaný: 3.11.2009
Auto: F07 35d 400ps
Kraj: Prešovský

Osetrenie klimy pred sezonou

Piatok, 1. Apríla 2016, 08:12

Zdravim

Chcem sa opytat akym sposom ste dali vycistit a dezinfikovat klimu
Ked ju zapnem je to smrad ako trojdnove kamaratove ponozky

tak som si objednal nejaky spray s hadickou a sondou..
este som to neskusal,ale chcem sa opytat ako ste postupovali vy
Prílohy
Aircon-mit-Pfirsichduft-Makra_600x600.jpg
Aircon-mit-Pfirsichduft-Makra_600x600.jpg (67.08 KiB) 2232 zobrazení
 
Užívateľov profilový obrázok
smith666
Príspevky: 544
Registrovaný: 5.5.2014
Auto: F11 530xd 190kW
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: in the air

Re: Osetrenie klimy pred sezonou

Streda, 6. Apríla 2016, 08:11

Údajne najlepšie je použiť ozón. Zabije to všetky baktérie a odstráni zápach. Sú na to firmy, práve včera som čítal reklamu v jednom výťahu na také niečo.
Mne poradil kamarát použiť sodíkovú výbojku zo starého pouličného osvetlenia (mám ju na stole - viď foto). Treba z nej odstrániť sklenenú banku, zapnúť v aute na 10-15 min. pri zapnutej klíme a vnútornom obehu a vraj to vyčistí ešte aj komín na susednom dome :lol: Je to najlacnejšie domáce riešenie, lebo taký vyvíjač ozónu stojí okolo 300€.
Momentálne majú tých výbojok u nás v zbernom dvore celú kopu lebo menili v meste osvetlenie za LED. Asi to skúsim spojazdniť :idea: .

http://www.detailking.sk/ozonovanie/ozon-a-sila-ozonu/
Tu sú kontakty na servisy kde ti to urobia: http://profiozon.cz/
Prílohy
P1010927.JPG
P1010927.JPG (144.5 KiB) 2158 zobrazení
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: Osetrenie klimy pred sezonou

Streda, 6. Apríla 2016, 10:10

ten sprej stoji za hovno, tak ako chalani píšu, daj si to vycistit ozonom u profesionalov, vselijake spreje a bombicky su o nicom
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
Užívateľov profilový obrázok
DARKEN26
Autor témy
Príspevky: 724
Registrovaný: 3.11.2009
Auto: F07 35d 400ps
Kraj: Prešovský

Re: Osetrenie klimy pred sezonou

Streda, 6. Apríla 2016, 13:32

poznal som jeden ozon-dragoste din tei
aaaa hned som to vycistil
uz coskoro zverejnim moj postup cistenia klimy
 
Stanley530xd
Príspevky: 52
Registrovaný: 16.6.2012
Auto: BMW E61, 530xd, 2007
Kraj: Nitriansky

Re: Osetrenie klimy pred sezonou

Štvrtok, 7. Apríla 2016, 05:41

Zdravím vospolok.
Moja skúsenosť s ozónom je úplne na prd. Absolvoval som očistu v Nitre, asi hodinu mi to fučalo v uzavretom aute.
No výsledok ma sklamal, nie je to žiaden zázrak. Čakal som od toho viac. :(

Väčší a trvalejší efekt som dosiahol s dvoma sprejmi aktivovanými a položenými na podlahe auta so zapnutým vnútorným okruhom a ventilátorom na plno.
Značku spreja si už nepamätám, určite to nebolo vela E.
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Osetrenie klimy pred sezonou

Štvrtok, 7. Apríla 2016, 07:05

Ja mam zas presne opacnu skusenost. Skusal som aj spreje a rozne kokociny a nist. Ozon mi pomohol.
Ale zas pajdovia, co to obsluhovali boli dost curaci. Presviedcali ma, ze staci mat zapnute fukare a nie klimu. Vravim wtf?!! Ideme dezinfikovat klimu a nezapneme ju??! Oni, ze nacooooo budete minat naftu pane.
Vravim no na kokot... zapol som ju a nechal som to tam hodinu bezat..
pomohlo.. :)
Inak samozrejme vymenil som predtym kabinovy filter...
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
mitocross
Príspevky: 1040
Registrovaný: 10.2.2011
Auto: X5 40d 2013 MCB
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: doma

Re: Osetrenie klimy pred sezonou

Štvrtok, 7. Apríla 2016, 07:31

voMacK napísal:
Ideme dezinfikovat klimu a nezapneme ju??! Oni, ze nacooooo budete minat naftu pane.


:lol:
... too old to be alternative, too alternative to be old ...
PRINCÍP FUNGOVANIA DPF: https://youtu.be/DMA3MsgjRy4
PREČO SÚ V SANÍ KLAPKY A PREČO SÚ DÔLEŽITÉ:
https://www.auto.cz/klapky-v-sani-proc- ... otor-96035
 
steve
Príspevky: 70
Registrovaný: 23.9.2010
Auto: exE60, exF10, F26
Kraj: Žilinský

Re: Osetrenie klimy pred sezonou

Štvrtok, 7. Apríla 2016, 08:50

Vlastná skúsenosť, tie všakovaké spreje majú len chvíľkový účinok. Pred niekoľkými rokmi som si kúpil Ozon Maker Magneti Marelli a tie peniaze sa mi pri čistení klímy 2x ročne pomaly už vrátili. Navyše to využívam aj doma, taká dezinfekcia skrine s topánkami, odloženým oblečením, alebo špajzy je fakt super.
 
Užívateľov profilový obrázok
smith666
Príspevky: 544
Registrovaný: 5.5.2014
Auto: F11 530xd 190kW
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: in the air

Re: Osetrenie klimy pred sezonou

Štvrtok, 7. Apríla 2016, 14:27

Ja poškuľujem po tomto:
http://www.ddpneu.sk/ostatne/348-generator-ozonu-go-3500

Oproti Magneti Marelii, ktorý má tvorbu ozonu 250mg/hod. má tento 3500mg/hod. Ale zase nevie dezinfikovať vodu.
 
steve
Príspevky: 70
Registrovaný: 23.9.2010
Auto: exE60, exF10, F26
Kraj: Žilinský

Re: Osetrenie klimy pred sezonou

Štvrtok, 7. Apríla 2016, 16:09

Zaujímavé, aj cena je dobrá. Ja pri mojom domácom použití nechávam bežať Magneti Marelli aj 2-3 najdlhšie cykly za sebou, aby som dosiahol požadovaný efekt. Pri tomto by to bolo fakt rýchle :shock: A vodu som ešte dezinfikovať neskúšal
smith666 napísal:
Ja poškuľujem po tomto:
http://www.ddpneu.sk/ostatne/348-generator-ozonu-go-3500

Oproti Magneti Marelii, ktorý má tvorbu ozonu 250mg/hod. má tento 3500mg/hod. Ale zase nevie dezinfikovať vodu.
 
local
Príspevky: 298
Registrovaný: 6.6.2009
Auto: nonBMW
Kraj: Bratislavský

Re: Osetrenie klimy pred sezonou

Piatok, 8. Apríla 2016, 08:30

voMacK napísal:
Ja mam zas presne opacnu skusenost. Skusal som aj spreje a rozne kokociny a nist. Ozon mi pomohol.
Ale zas pajdovia, co to obsluhovali boli dost curaci. Presviedcali ma, ze staci mat zapnute fukare a nie klimu. Vravim wtf?!! Ideme dezinfikovat klimu a nezapneme ju??! Oni, ze nacooooo budete minat naftu pane.
Vravim no na kokot... zapol som ju a nechal som to tam hodinu bezat..
pomohlo.. :)
Inak samozrejme vymenil som predtym kabinovy filter...


No pokial viem tak dezinfekciou/ozonom sa dezinfikuje vnutorny vyparnik klimatizacie, teda miesto kde chladiacia kvapalina/plyn z uzatvoreneho okruhu odobera teplo zo vzduchu, ktory cirkuluje v kabine a sustava zberu a odtoku kondenzatu. To jest vykynozia sa bakterie a plesne, ktore v kondenzate ziju. Je absolutne irelevantne ci chladiaci okruh chladiva medzi vyparnikom a chladicom klimatizacie bezi alebo nie, skor podla mna je chladenie vyparnika na skodu. Ucinky dezinfekcie su v nizsich teplotach (az cca 10 C na rebrach vyparnika) nizsie. Teda v principe nevidim dovod aby klimatizacia pri dezinfekcii bezala. Ci na tvojom aute je to tak, ze pokial klima (teda chladiaci okruh) nebezi, tak vstup/vystup vzduchu k nej su mechanicky uzavrete a ozon sa tam nema ako dostat? Ci spory pliesni su v zaschnutom povlaku a skondenzovana vlhkost pocas prevadzky klimatizacie ich pomoze rozrusit? (to sa mi nezda moc logicke pri hodinovom cykle v uzavretom aute, kde nema vlhkost kto nadychat/vypotit, tej vlhkosti tam bude minimum, na to prave pomaha dezinfekcia v spreji, ktora obsahuje latky, ktore suvisly zaschly povlak rozrusuju).

Mohol by si mi prosim ta vysvetlit preco je nutne mat pocas cistenia zapnuty aj chladiaci okruh, ktory naozaj zerie naftu a nestaci iba vnutorny okruh ventilacie? Naozaj sa pytam normalne bez nejakych rypavych umyslov, dakujem.
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Osetrenie klimy pred sezonou

Piatok, 8. Apríla 2016, 08:51

Ja som v tom, ze ked neni zapnuta klima, tak sa neotvoria vsetky prieduchy a teda sa ozon nedostane vsade tam kde ma.
Zle rozmyslam?
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
DARKEN26
Autor témy
Príspevky: 724
Registrovaný: 3.11.2009
Auto: F07 35d 400ps
Kraj: Prešovský

Re: Osetrenie klimy pred sezonou

Piatok, 8. Apríla 2016, 09:06

tiez si myslim ak nezapnes klimu tak nieje k nej pristup,lebo klapka je zatvorena...no prisiel som na nieco...v spodnej casti pri spolujazdcovej strany je odtok z klimy tam by sa dala vlozit sonda z ozonovaca popripade dezinfekcneho spreju..je ktomu dobry pristup
Videl som to na youtube pri cisteni klimy u mercedesa...
 
local
Príspevky: 298
Registrovaný: 6.6.2009
Auto: nonBMW
Kraj: Bratislavský

Re: Osetrenie klimy pred sezonou

Piatok, 8. Apríla 2016, 09:47

voMacK napísal:
Ja som v tom, ze ked neni zapnuta klima, tak sa neotvoria vsetky prieduchy a teda sa ozon nedostane vsade tam kde ma.
Zle rozmyslam?


No to prave sa pytam ze ako je u tvojho auta, resp u F10. lebo je to rozne, trebars na viacerych autach co som si cistil sam (ja pouzivam dezinfekcne spreje) som klimu nepustal, stacilo nastriekat cez vsetky vyduchy penu a pustit vnutorny okruh vetrania, na BMW E90 a E60 som si klimu vzdy nechal cistit v servise, takze neviem, ale trebars v ked som zil v Afrike ked som jazdil na RAV-4 a roznych landcruiseroch tak som si cistil klimu vzdy sam, lebo tam to poriadne vycistit nevedeli a ani tie spreje nemali, tak som si to nosil z europy a klimu bolo treba cistit casto, kabinovy filter stacilo vyprat a bolo zasa dobre, raz za cas sa vymenil. Podla mna nebolo treba hned zatracovat mechanikov, mozno to vedeli alebo mali oskusane ze cistenie na tvojom aute dobre funguje aj bez pustenia klimy. Na O2 a Patrole co mam teraz mi to takisto funguje aj bez klimy. Nastriekam cez vrchne fukare penu az je fukar uplne plny, necham trocha stiect a pustim pomaly vnutorny okruh, necham polhodinu, kym pena nezmizne uplne, vybavene. Naposledy som robil minule leto pred dovolenkovou sezonou, doteraz bezproblemov.
 
Užívateľov profilový obrázok
madxface
Príspevky: 630
Registrovaný: 13.1.2014
Auto: f34, e91
Kraj: Žilinský

Re: Osetrenie klimy pred sezonou

Piatok, 8. Apríla 2016, 15:50

aj mne povedali, ze bez zapnutej klimatizacie+vnutorny okruh ozon nema zmysel. Auto mi bezalo pol hodinu.
Vysledok: auto mi nesmrdelo predtym, ani potom :D ozon bolo citit este den.

Dolezite je vypinat klimu v dostatocnom predstihu pred vypnutim motora, aby sa fukare presuslili.
Obrázok

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných